Bolje kočnice?

miha_vg

New member
Ljudi, na YBR-u 125 bi ja volio imati malo bolje kočnice... Sada je naprijed rupičasti disk 240 mm, a iza bubanj...

Kako da modificiram kočnice?

Hvala!
 
tako da metnes veci disk, druga kljesta, bolje plocice, drugo crijevo, radijalnu pumpu ako mozes, itd....
 
Za pocetak stavi samo bolje plocice,i ako bas zelis opleteno crijevo,i ja osobno ne bi nista drugo dira!
Svi ostali zahvati ce ti bit preskupi za taj motor,...,dok skupis pare za neke vece modifikacije zeljet ces drugi veci motor,...!
 
miha_vg said:
Ljudi, na YBR-u 125 bi ja volio imati malo bolje kočnice... Sada je naprijed rupičasti disk 240 mm, a iza bubanj...

Kako da modificiram kočnice?

Hvala!
lucas ist the best  (y) ja sam del lukasa naprijed i bolje koči nego s orginalom i nema onog šuma za kojeg su svo govorili da je to od zraka zbog rupica u disku.... (y) ma dobre su kočnice...........
 
ybr-ovac said:
lucas ist the best  (y) ja sam del lukasa naprijed i bolje koči nego s orginalom i nema onog šuma za kojeg su svo govorili da je to od zraka zbog rupica u disku.... (y) ma dobre su kočnice...........

di da ga kupim? pošto para?
 
miha_vg said:
di da ga kupim? pošto para?
ja ti prodam ...........kojih 100 kn tak oprilike........bratić mi ima dučan..........pa bude nekakav popust....pa se nađemo i to to
 
Još uzmeš opletena kočiona crijeva, i imaš max dobivenog za min uloženog... (y)
 
ybr-ovac said:
ja ti prodam ...........kojih 100 kn tak oprilike........bratić mi ima dučan..........pa bude nekakav popust....pa se nađemo i to to

da, ali nove zapakirane. di8 ću nabavit opletena crijeva? jesu univerzalna ili kaj?
 
Moja su napravljena u motomania Velika gorica, jedno crijevo(bez obzira na duzinu) 50 eura ,mozes i nove vijke uzet(to bi preporucio),komad je oko 10ak kuna ako se dobro sjecam!
mozes narucit po modelu motora ili izmjeris sam pa im kazes mjeru!
(ja sam narucio na telefon,doslo za 4 dana)
 
ybr-ovac said:
to znamo a koji to ljudi rade nas zanima, znaš koga?
Znam tu par ljudi, moj bratić mi može broj dati, čovjek je doma negdje blizu Gusakovca! Bil sam kod njega i lijepo to napravi!
 
bole said:
Moja su napravljena u motomania Velika gorica, jedno crijevo(bez obzira na duzinu) 50 eura ,mozes i nove vijke uzet(to bi preporucio),komad je oko 10ak kuna ako se dobro sjecam!
mozes narucit po modelu motora ili izmjeris sam pa im kazes mjeru!
(ja sam narucio na telefon,doslo za 4 dana)
koja je točna uloga tih crijeva
 
Kočnice rade na principu hidraulike i pritiska ulja u sustavu... Kod gumenih crijeva, sila pritiska može deformirati profil samog crijeva, pa se smanji količina pritiska koja je prenešena od ručke/nogare do pločica/pakni... Opleteno crijevo smanjuje deformaciju gumenih crijeva, tako da više sile kojom stitneš kočnicu uistinu i dođe do kočnice... Ako san ja to dobro laički svatija i objasnija... :misli:
 
Jos jednostavnije,gumeno obicno crijevo bi se htjelo "siriti"(napuhati),a kad se digne temp. ulja onda se jos lakse "siri" pa se smanjuje sila klipa na plocicu jer crijevo radi kao amortizer!
Zato se ova bolja zovu "opletena" jer je gumeno(ili teflonsko) opleteno zeljeznim nitima,koje ne dopustaju da se guma "siri"(napuhuje)!