Bolje kočnice?

znači isplati se stavljati......bude osjetna razlika....makar je meni okčnica kad sam sam zakon jedino kad dva vozim onda je užas živi, glisiram....
 
Uz sve te modifikacije na kočnici (lajtunzi, bolje disk pločice...) moglo bi ti se desiti da ih ne možeš dozirati jer će ti prednja vilica biti premekana (takneš kočnicu i vilica propadne do kraja - evo ti problema!!!).

Kod većine motora serijska vilica je podešena dosta mekano i ako nju na neki način otvrdneš popratna posljedica je puno bolje kočenje, govorim iz iskustva na Z.
 
IgorS said:
Uz sve te modifikacije na kočnici (lajtunzi, bolje disk pločice...) moglo bi ti se desiti da ih ne možeš dozirati jer će ti prednja vilica biti premekana (takneš kočnicu i vilica propadne do kraja - evo ti problema!!!).

Kod većine motora serijska vilica je podešena dosta mekano i ako nju na neki način otvrdneš popratna posljedica je puno bolje kočenje, govorim iz iskustva na Z.

Vidiš, dobro iskustvo... računat ću i na to... pogotovo što je na YBR 125 vilica ne mekaana, nego fakat mekana... gušće ulje?
 
Gušće ulje, i nekakav manji distancer koji bi malo povećao preload opruga (zbio ih malo)... (y)
Ili malo veća investicija, kupit progresivne opruge za prednje vilice... :misli:
 
Doomsday said:
Gušće ulje, i nekakav manji distancer koji bi malo povećao preload opruga (zbio ih malo)... (y)
Ili malo veća investicija, kupit progresivne opruge za prednje vilice... :misli:
.........ja ču si sutra doliti ulja u vilicu pa bum vidio kak bude ak bu dobro onda i tebi nalijem i moram nazvati motormaniu da pitam za ta crijeva.....
 
ybr-ovac said:
.........ja ču si sutra doliti ulja u vilicu pa bum vidio kak bude ak bu dobro onda i tebi nalijem i moram nazvati motormaniu da pitam za ta crijeva.....

kako vilica na kraju?
 
ne bi mi vjerovao sad je zakon........možemo senaći pa ti natočim to je za minutu gotovo i sad bolje koći jer je kraći hod vilice i ugodnije za voziti......imam ja ulje za vilicu
 
jel ti se da zaletit do zaprešića, ja sam tu do 12h... ako imaš vremena  :mrgreen:
 
meni na tomos bt-u prednja je u blagoj banani tj i kocnica i vilica.. vilica ko drek mekana... crijevo istrunulo i siri se na ocigled... orednja celjus totalno u bananail... klipic izlazi na stranu.... se to moze kak reparirat ili mi negine... nova celjust opleteni lajtung ako vec uzimam pumpica gore je nova od malagutia... a vilica... ce vjerojatno neka novija malo otvrdnuta..jer je ova vec dobila lufta