CB1 vs GS 500

maras

Member
Molim vas za pomoc!!

Financije su skromne,a kupil bi se neki motor do nekakvih 18000 kn!!

E sad isel sam gledat CB1 iz 91g al covijek trazi oko 20k/kn i nije bas u dobrom stanju!!Jel ima ko kakva iskustva ili da zna nekaj o CB1?!

Odrzavanje,dijelovi,potrosnja?Ili GS 500 92g u super stanju od kolege sa foruma?!

Gledal sam i XJ 600 ili tak nes pa ak imate kakav prijedlog bio bi zahvalan!!!

Unaprijed fala

LP
 
Ako nisi baš zaluđen tom CB1 i ne misliš šarafiti onda gs500, ako je u super stanju.
Sjedni,vozi i uživaj (y)
 
malo su mi cijene cudne,
91. god 18.000 kn ?
 
Covijek za CB1 trazi 3000€?! A to mi je puno,jer jos ima ulaganja u motor!!

A GS je za 2300,bez ikakvih ulaganja jedino rega u 7 mj!!!
 
18 000 kn ????

fak it off, za 2000€ se da naći CBR900 SC28 i uz malo sređivanja imaš bike oho ho, odje*i to
 
i meni se cijena cini malo visoka, ali ako je motor u redu i dobro odrzavan zasto ne,
bolje ubost jaci motor u losem stanju, na kojeg ces ubiti brdo love da ga dovedes u ok stanje, pa opet brdo love za regu, i na kraju nikad prodat kad ti dopizdi,
osim toga mozda covjeku RR filozofija nije ono sto trazi
 
sid said:
i meni se cijena cini malo visoka, ali ako je motor u redu i dobro odrzavan zasto ne,
bolje ubost jaci motor u losem stanju, na kojeg ces ubiti brdo love da ga dovedes u ok stanje, pa opet brdo love za regu, i na kraju nikad prodat kad ti dopizdi,
osim toga mozda covjeku RR filozofija nije ono sto trazi

Ma slažem se Sid sa tobom potpuno al kad malo pogledaš crno na bijelo... Jedino ak je super stanje onda može i nije šteta dapače.
 
a gle, stanje na trzistu je takvo kakvo je, i meni se cijena cini velika (napr, ja za svog 2004. sa 20.000 trazim 29.000 kn) tak da mi ovo izgleda puno, ali u pravilu radje kupim stariji motor ili sa vise km ak je u odlicnom stanju, a snaga i ubrzanja mi nisu prioritet.

Jura, KLE je odlican motor, ali meni potpuno van interesa, mozda i covjeka ne zanim ta filozofija motora
 
Ciljam na nakeda,a ova dva motora sam nasel onak na bum!!

Nemam favorita medu markama,al nebi isao preko 600 ccm i da nebude rupa bez dna?!

Jedini su problem financije znaci nesto do 20-25kkn!!

 
maras said:
Ciljam na nakeda,a ova dva motora sam nasel onak na bum!!

Nemam favorita medu markama,al nebi isao preko 600 ccm i da nebude rupa bez dna?!

Jedini su problem financije znaci nesto do 20-25kkn!!

Moja preporuka je nešto u ovom stilu

http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert413614.html

dobri pouzdani motori za pristojnu lovu (y) znam da nije naked ali ja bez maske motore više nikad ne bi kupio :?

ili ovako nešto ali je ipak novije od 92god
http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert413102.html
 
koje su ovo cijene majke ti :shock:
ti neće prodati motore NIKAD
jedan kolega je prodao 919 icu '95. (mislim, nisam siguran da je to godište) za 10000 kn i bila je u okej stanju, za 5 tkn bi se sredila do jaja
pa to je strašno nešto kolko ljudi traže za smeće staro 20 godina :shock:
 
Evo još jednog, sve u svemu ono šta si ti naveo je preskupo  :shock:

http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/motocikli/ponuda/motocikli/oglas-9921254.html
 
Ova CBR-ka izgleda cist pristojno!!

Ma mene muci nebi si htio doma dovuc neko groblje koje cu samo serafit!!

A ogranicen sam sa financijama!!I mislim se dosta voziti,da nije bas nesto sto me ubije u sto kilometara?!

 
maxo said:
Evo još jednog, sve u svemu ono šta si ti naveo je preskupo  :shock:

http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/motocikli/ponuda/motocikli/oglas-9921254.html
da, ovaj izgleda čist korektno :)
 
maras said:
Ova CBR-ka izgleda cist pristojno!!

Ma mene muci nebi si htio doma dovuc neko groblje koje cu samo serafit!!

Čuj, SVAKI polovni motor preko 10 god ćeš nešto šarafit , samo pitanje koliko.. Ovi motori a pogotovo ova CBRka ti je supe stvar
 
Ja sam imao i vozio CB-1 i imam samo rijeci hvale za taj motor !  (y)  Presao sam sa njom oko 15 000km bez najmanjeg problema. Samo redovan servis i vozi  (y)

Inace, kad sam tada kupovao motor, dvoumio sam se izmedju Suze GS500, Kawe ER-5 ili Honde CB-1. ER-5 je prvi ispao obzirom da je imao dobos kocnicu nazad. Ostalo je vaganje izmedju GS500 i CB-1  i na kraju je izbor pao na Hondu. Razlog ? GS500 je bio 2 klipa i bio je nekako ugladjeniji naspram CB-1 a ja sam htio pocetnicki motor koji ce mi, svojim zvukom i koncepcijom motora,  pruzati neki osjecaj (doduse lazan jer ne ide ni priblizno ko neki veliki motor  :D ) voznje na pravom  sportskom motoru. Za to je CB-1 bio idealan !   Prava mala zujalica !  :D  4 cilindra, 16 ventila, vrti se na 15 000 uz prelijepu dreku iz auspuha a trosi izmedju 4-5 litara goriva :D

Jedino sto mi je bilo zao je sto nije imala 2 diska naprijed i jako cest interval zamjene svjecica koje bas i nisu bile jeftine. Ali sta ces, vecina tih manjih motora ima samo jedan disk za prednju kocnicu a svjecice se uvijek mogu nakupovati...   :mrgreen:

Za kraj, mislim da je ta CB-1 sto si nasao preskupa ! Ja sam svoju prodao u top stanju za 3500 KM (oko 1750 EUR) sa 25 000 predjenih kilometara

Evo i jedan clip kad sam pravio auspuh pa dao burazeru da isproba  :mrgreen: Cisto da vidis o kakvom zvuku pricam  :mrgreen:

http://smg.photobucket.com/albums/v335/esso_sa/?action=view&current=MOV00005.flv
 
To se i meni cinilo da je skupo!!Jer treba rega,nove gume,servis!!A kaj je najgore motor neizgleda bas mazen i pazen!!

Cukice su krpane,vidi se da je kuciste od UK ulja bilo puknuto i vareno,na repu ima pukotina i pun je sitnih ogrebotina!!

Znam da na rabljenom motoru ce trebat uvijek nekaj malo serafit,al to nije problem!!Mene je samo strah da nebude neko groblje

koje ce trebat generalku ili tak nekaj!!a kak je sa dijelovima taj CB1?I kakve su ove CBR-ke 600 F 96g?!

I jos uvijek je taj financiski limit!!!Htio bi motor koji ce se svaki dan moc voziti kako na male relacije tako i na dalje bez nekih vecih novcanih izdanja!!!