CBR 900RR iz RIJeke...info pomoc?

Banditos

New member
Dakle,momak (Ante) prodaje CBR 900 97. god. zuto-crne grafike,sa Akrapovicem.
momak je negdje iz Senja u biti,cesto bi bio po Rijeci,i na grobniku ponekad,po njegovim rjecima samo vikend voznjice,ima i par slikova sastrane za njega,a motor je i prije bio u nekog njegovog poznanika u Rijeci,oko godinu dana negdje valjda,a dovezen je iz slavonije ,on ga sada prodaje,i kune mi se na sve zivo i nezivo da motor nije nikad padnut,samo da ga je bura u senju jednom oborila na Akrapa i da se jedino to vidi,da nije klizajuce ostecenje,i da je samo auspuh platio malo,pricao sam 4-5 puta vec sa njim,i neznam sta mi je misliti...inace prodaje ga jer je nastradao na autoputu pred  tunelom,onaj sudar dva kombija,ako se tko sjeca...i sad je vec godinu dana na stakama i po terapijama,treba mu auto...
cjena je minimalna za taj model i tu godinu i sumnjivo mi je sta se vec dugo prodaje i nista...
Ako itko bilo sto zna o motoru i ako mi moze pomoc ,bio bih mu od srca zahvalan... Hvala
 
ja znam dosta motora ali što se tiče tog motora nisam ništa loše čuo ,a za grobnik nije dosta samo dobra volja to i puno košta pa ko voli  (y)
 
rbubas said:
ja znam dosta motora ali što se tiče tog motora nisam ništa loše čuo ,a za grobnik nije dosta samo dobra volja to i puno košta pa ko voli  (y)
Znas bajk? poznat ti je? i kazes ok po tebi?
 
kober said:
Motor star 10 godina i da nije niko pal sa njega???    :D
ma eto.. lik kaze da je znao zadnja 2 vlasnika,i da su ga oni,malo i nimalo vozali,i da ni jedan od njih nije pao,motor ima isto neku smjesnu kilometrazu i tako...zato sam i pitao ovdje,jer stvarno neznam kome se obratit,i pokusat se spasit od zajeba... :(  ,jer tu lovu nikad vise necu imat... :palacdolje:
inace,momak trazi za kes,zadnju cjenu 4000 ...sto je po meni cjena 500-600 ispod vrjednosti urednog i dobroga..
 
4000 eura je stvarno postena cijena !  (y)
E sad zavisi u kakvom je stanju, jedno je kaj veli preko telefona,a drugo kad vidis i probas motor!
 
A čuj,4 soma je OK cijena,ali ti dok ne vidiš motor i probaš probni đir možeš a i ne moraš vjerovati nekome sa foruma....
Potegni u Senj i isprobaj motor,to ti je najbolje (y)
 
Imao sa identican motor prije par godina.Cak je i boja i auspuh bio isti.Crno ljubicasta zuta,sa kompletnim akrapom.Karbonski ovalni top. Ako je boja original(a to se odmah vidi),ako su felge u originalnoj(crnoj)boji,trebalo bi to biti ok. Obrati paznju na istrosenost diskova(pogotovo zadnji)Jer oni donekle mogu biti pokazatelji stvarnih km.Kada probas voziti...obrati paznju na gornji trokut vilica(mora biti potpuno ravan-u cetnru)kada vozis ravno. U stvari...odmah se vidi dali je to to ili nije. Ako je sve original i ako ne fali nista(retrovzori,zmigavci....itd)uzmi ga. Za masinu ne brini...prolaze one brdo km.
 
skini oklope detaljno pogledaj ramu, u vožnji pusti volan i gledaj kako se ponaša, pogledaj kompresiju u motoru... ako je sve ovo uredu (naravno za motor star 10god)  kupuj!!
 
Frane said:
skini oklope detaljno pogledaj ramu, u vožnji pusti volan i gledaj kako se ponaša, pogledaj kompresiju u motoru... ako je sve ovo uredu (naravno za motor star 10god)  kupuj!!

Na mojem motoru nebu sigurno nitko skidal oklope,a sumnjam da bi to itko dal..... :palacdolje:
 
kober said:
Na mojem motoru nebu sigurno nitko skidal oklope,a sumnjam da bi to itko dal..... :palacdolje:

A sta je veliki poblem skinut oklope da se pogleda masina,dekla,..., na koji nacin bi izmjerio kompresiju bez skidanja oklopa ....
 
bole said:
A sta je veliki poblem skinut oklope da se pogleda masina,dekla,..., na koji nacin bi izmjerio kompresiju bez skidanja oklopa ....



pa da, a i trebalo bi kompletno rezervar dignuti što komplicira stvar, ali ako vlasnik kaže da je motor ok nebi trebao biti problem....


kažem opet bitno je da je rama ok, vilice ravne, a to se lako vidi! motor može provjeriti u vožnji jel dimi, jel u vožnji dobro ide, kako radi na ler gasu i sl. ijako nebi bilo ludo i pogledati kompresiju, a Banditos se kuži koliko vidim u mehaniku tako da ne mu nece uvaliti kakvu "ragu" :wink:


 
bmw m 5 said:
Imao sa identican motor prije par godina.Cak je i boja i auspuh bio isti.Crno ljubicasta zuta,sa kompletnim akrapom.Karbonski ovalni top. Ako je boja original(a to se odmah vidi),ako su felge u originalnoj(crnoj)boji,trebalo bi to biti ok. Obrati paznju na istrosenost diskova(pogotovo zadnji)Jer oni donekle mogu biti pokazatelji stvarnih km.Kada probas voziti...obrati paznju na gornji trokut vilica(mora biti potpuno ravan-u cetnru)kada vozis ravno. U stvari...odmah se vidi dali je to to ili nije. Ako je sve original i ako ne fali nista(retrovzori,zmigavci....itd)uzmi ga. Za masinu ne brini...prolaze one brdo km.
Hvala stari,ovo je bilo Mucho korisno (y)
i hvala i svima ostalima na savjetima..ma nisam ja totalni tudum,kuzim se,sjeli zivot sam u mehanici,ali sam vrlo malo i nimalo bakcao bas oko motora,pa nemogu rec da sam znalac,znam ove osnovne stvari koje ste naveli,ali vec dalje...neidem sam,nisam glup totalno bas ;) hehe,ali...
ako lik tvrdi da nije nikad padano,i cak sam mu jednom (ajmo rec zaprjetio) da ako budem dolazio u Rijeku samo da saznam da sere,da to nece proc tek tako...i lik opet po svome...kune se na sve zivo...,(a cini se momak korektan skroz) znaci ili stvarno nije padano...ili je ono drugo,meni vjerovatnije...
da je padano,ali vrhunski napravljeno(ili zamaskirano) i zato me strah toga...da necu primjetiti u cemu je zajeb...
i zato me zanima ako tko zna ista o povjesti motora.. :(
PS. ...i zasto se prodaje vec duze od 3 mjeseca ako je sve tako bajno sjajno...
PS2. i da,biser je skinio sa ljeve strane veliku naljepnicu CBR jer ga je htio cjeloga u Zuto bojati prije nekog vremena,i onda je uletio pametni prijatelj i upametio ga,i rekao kako ce motor izgubiti nenormalno na cjeni,i bla,bla... i onda je odustao...kune se da je osobno skidao i da se vidi,da je sve ostalo original...
Ponavljam...momak stvarno zvuci fer i cak ide na neke vjerske seminare,jer mu je mama u pozadini govorila da se nemoze naci samnom za prosli vikend,jer,bla,bla :D
eto...koje je vase misljenje i kako bi vi postupili???
ja idem gore ga pogledat sutra 99%
 
Odi to pogledati. Evo,ako ti sta moze pomoci ova slika-bivse moje ! :D. Malo je mutna ali raspored boja i naljepnica je original. Ja sam uzeo taj motor kada je imao 10.000 km i bio je star godinu i pol dana. Garantiram ti da nije bilo padano sa nje ! pazio sam je vise nego sebe samoga !
 
hvala stari...sad me ujebo i kaze da mu ga frend (koji ga je vec zajebao jednom)kaparao...propada sve...
 
bole said:
A sta je veliki poblem skinut oklope da se pogleda masina,dekla,..., na koji nacin bi izmjerio kompresiju bez skidanja oklopa ....
Na tom motoru nemoraš skinuti kadu i bočne plastike da bi vidio dekla...
 
popizdit cu....tako sam ljut na sebe...a ko mi je kriv kad sam debil...
Ako netko zna za nekoga koji vrjedi spomena u original stanju...NEKA VICE!!!
maximalna lova koju imam (sa maximalnim minusom na banci) je 4800..znaci mora bit ispod toga barem koju kunu,da imam za plin ulit prijatelju za dole i nazad... :(
 
Prodaje se moja stara, u Ivancu, imas ju u oglasniku! Al trazi jako puno 5000eura, a ja mu prodal za 4300eura proslu jesen. Motor je bil o.k dok sam ga ja vozil.
 
Neznam jesi li zvao...motro izgleda full ok.Evo slike:  Nadam se da ovaj puta sreca ce biti na tvojoj strani !
 
jeli ovo motor iz Solina(kraj Splita),izgleda mi ocuvan kao Joskova bivsa CBR !???
Ako je taj,dok je bio u Joska,sve najbolje!!!