Cerada za motor

sail

Member
Zna li ko di ima kupit ceradi za prekrivanje motora?
 
Mislija san da su te jeftine nekvalitetne i da kratko traju. Meni triba nesto sta se nece iskidat na vitru i kisi posto neman garazu za drzat motor
 
Cerada HELD  u Motobenconi Zg , plačena oko 350 kn , vrhunske kvalitete , sve ostalo za manje para teško da bu valjalo ,
 
trazim ceradu za motor, imao sam dobru iz peveca, ali ih nema više, deblja, futrirana iznutra, takvu trazim, ne ovo tipa iz lidla, skoro prozirna
 
črnomerec said:
trazim ceradu za motor, imao sam dobru iz peveca, ali ih nema više, deblja, futrirana iznutra, takvu trazim, ne ovo tipa iz lidla, skoro prozirna

  Bocojaki i Louis  (y)

https://www.louis.eu/artikel/louis-motorcycle-cover-pro/10009567?list=212532029
 
oceangoing said:
  Bocojaki i Louis  (y)

https://www.louis.eu/artikel/louis-motorcycle-cover-pro/10009567?list=212532029
imaš takvu? necu da je samo najlon, ove futrirane su dobre, ne ostecuju lak i upijaju vlagu
 
črnomerec said:
imaš takvu? necu da je samo najlon, ove futrirane su dobre, ne ostecuju lak i upijaju vlagu

Imam i meni se pokazala dobra, nju sam kupio za GTL1600 jer on ima puno lakiranih povrsina u dodiru s ceradom.
Nije debelo futirana ali je dovoljno mekana  da ne ostavlja tragove po lakiranim povrsinama (koferima) ali ako bas inzistiras na debelo futiranoj onda mi se cini je ova druga pravi izbor za tebe.

  https://www.louis.eu/artikel/louis-motorcycle-cover-premium-sand/10008334?list=212537677 
 




 
oceangoing said:
Nije debelo futirana ali je dovoljno mekana  da ne ostavlja tragove po lakiranim povrsinama

Da, ovo nisam znao da od habanja zna malo matirat lak. Mjesec dana na ljeto mi je bio na moru pod ceradom a u par navrata je puhala jaka bura. Poslije sam skuzio da su na mjestima plastike malo manje sjajne, al srecom dobio je vosak koji je vec na motoru u par slojeva, a ne lak.

Ubuduće prek plastika planiram stavit nekakve komade pamucnih krpa pa tek onda ceradu.

BTW i ja trebam ceradu, al za burazov motor..znaci Sepic, ok! :mrgreen:
 
črnomerec said:
imaš takvu? necu da je samo najlon, ove futrirane su dobre, ne ostecuju lak i upijaju vlagu

kaj nemas mjesta u garazi,za klavir :LOL:
 
Rusty Chain said:
Da, ovo nisam znao da od habanja zna malo matirat lak. Mjesec dana na ljeto mi je bio na moru pod ceradom a u par navrata je puhala jaka bura. Poslije sam skuzio da su na mjestima plastike malo manje sjajne, al srecom dobio je vosak koji je vec na motoru u par slojeva, a ne lak.

Ubuduće prek plastika planiram stavit nekakve komade pamucnih krpa pa tek onda ceradu.

BTW i ja trebam ceradu, al za burazov motor..znaci Sepic, ok! :mrgreen:

  Zaboravio sam napomenuti da je moj motor garaziran tj nije izlozen vjetru tako da neznam kako bi se ova moja cerada ponasala u tim uvijetima tj da li bi ostavljala tragove po laku.

 
Ako je burovito, spanerima obuhvatit da cerada ne laprda po laku  :mrgreen:
 
nisam bija,nisan zva ..zna li ko ima li u P&B,Motobox-a,uglavnom po splitu,ceradi..kvalitetnih,da pokrivaju cili motor,s kuferom..ima sam pevecovu,bauhaus,..brzo se iskidaju na vitru
 
na ovoj našoj buri će ti se iskidati svaka, probao sam ih puno i vjeruj mi da znam šta govorim.Eventualno da nađeš neku zavjetrinu ali će te onda hebati jugo. ja držim motor na takvome mjestu da jednostavno moram skinuti ceradu dok pune malo jača bura. ne pomažu nikakvi španeri i sl.Ili je od klaparanja iskida ili je odnese. nedavno sam kupio ceradu u peveca, debela postavljena bila oko 150 kuna, pokazale se bolja od puno skupljih ceradi.lako sto ce iskidati ceradu mene je vise strah da mi ne shebe lak od trenja.