Cijena koju plaćate za servis vašeg motora

miro

Well-known member
Pošto se često dotičemo teme održavanja i cijene servisiranja pojedinih motora, od talijana preko švaba do japanaca, ne bi bio zgoreg, da budete pošteni i hrabri pa kažete koliko vas ti servisi zapravo koštaju.
 
Servis svakih 6000km.

Ulje 3 litre=360kn + filter ulja=120kn = 480kn
Svaki drugi servis svjećice 4 komada=300kn

Dakle svakih 6000km 500kn a svaki drugi put 800kn.
 
Z750 u KMS:
Na 6000km= 600kn
na 12000km= 1200kn
na 18000km= 600kn
....
....
I tako dalje u nedogled :mrgreen:
 
  meni samo jednom 1400 kn i nikad vise na servis!!!!SAM RADIM!!!!
 
Medo said:
Servis svakih 6000km.

Ulje 3 litre=360kn + filter ulja=120kn = 480kn
Svaki drugi servis svjećice 4 komada=300kn

Dakle svakih 6000km 500kn a svaki drugi put 800kn.
tako nekako + spray za lanac 90kn , 1 spray mi traje oko 1000 km.ja špricnem 3-4 puta a ostatak spraya potroši ko god stigne.....daj malo meni ,malo meni,malo meni,,,,,,,,,
 
Ja sprejam svakih 500 sad sam na 7000 i jos ga imam
Tito malo prevec trosis :mrgreen:
 
pa i ja sprejam na svakih 400-500 al velim da sprejaju i drugi ....i treći...i xx

nisam baš pizda da im nedam a rijetko ko ga ponese kad idemo nekam dalje

 
Promjena filtera i ulja na 10.000km cca 800kn
Na sljedecih 10.000km mjenjaju se jos svijecice, stelaju se ventili i podesava elektronika oko 1.500kn
Orginalni set lanca 1.800kn, orginal plocica 500kn a to nije definirano kada se mjenja
 
Fazer 1000
Ulje i filter mijenjam sam - 380 kn
Svaki drugi servis kod Grigiča - između 500 i 800 kn (i mislim da je to ok jer poslije njegovog servisa mislim da imam novi motor)
 
servise radim sama. dakle po cijeni koštanja materijala, a za kvarove i petljancije za koje nemam alat platim kolko mi Dudo odrapi, što nikad nije puno, tj. u krajnje razumnim je granicama. :mrgreen:
 
imam ti ja doma kod bake u garazi private servis, pa navrati  :LOL: :LOL:
radim za pivu a za posljedice ne odgovaram  :mrgreen: :mrgreen:
 
KLE, svakih 5000 km, cca na kraju ispadne oko 100 ojra, ali je tesko reci jer na svakom servisu nesto mijenjam (auspuh, gume, disk plocice naprijed itd.)

:mrgreen:
 
KLE 2005 za sad samo uljni servisi i gume, a ove godine pločice, svjećice, svi filteri...posao radim sam(za sad) :mrgreen:
 
da ja ne preskočim sebe... prije 3x123 kn ulje i to je sve, a sad 3x 68 ulje plus filter i sprej za lanac za ovu sezonu 351kn, plus još moram riješit prednju gumu. Svjećice po potrebi, vidjet ću kad rastavim. Sljedeći servisi isto takav, al onda na 24000 idem u mms... od pregleda ventila do razvodnog lanca i ostalo, al to prepuštam struci.... mada sam vf-a 750 štelao s prijateljem koji je recimo vičan u vf području koji je malo specifičan. I to je bilo badava, osim materijala. Al štaš, ovo malo novije treba za ozbiljnije stvari kod pravog meštra.
Pločice i šajbe s lancem kad zaškripe...hehehehehe
 
PRObike Bojan said:
KLE 2005 za sad samo uljni servisi i gume, a ove godine pločice, svjećice, svi filteri...posao radim sam(za sad) :mrgreen:

e...a ko bu servisiral u Štefancu sad? dok Marko dobi za suzuki servis...on to radi ili?