cijena servisa

JE!!!!!!!
Mene je doso  skoro 1400 kuna...............uh!!!!!!
Kaj vozis
 
Remen 540
Ulje 70
Filter 70
Utezi variomata 90
Lanac razvoda 200
Radni sat 122 kn (2,5 radnih sati) = 305
Disk pločice prednje 220 x 2 = 440

Ukupno materijal 1410 + ruke 305 = 1715

Što znači da si (ako si bio u ovlaštenom servisu) sačuvao lanac i disk pločice zbog načina vožnje, ali češ to na slijedečem servisu vjerovatno trebati promijeniti, pa računaj to unaprijed kao trošak.



 
Da ali mi je serviser rekao da treba mijenjati remen ulje svećicu i štelati ventil. A za valjke je rekao da mi ih neće mijenjati da mi bude jeftinije.
 
zrina said:
Da ali mi je serviser rekao da treba mijenjati remen ulje svećicu i štelati ventil. A za valjke je rekao da mi ih neće mijenjati da mi bude jeftinije.

zato te nije ispalo 1700 kn nego nešto više od 1000 kn  8)
 
e neka vam je... na caji se ide na servistek kad pukne..zamjeništaj dio i opet dobro...

nja nja i jeftinije....

i sam si napraviš....

i ja sam waynder

i vi niste
 
zrina said:
Dva i pol sata to je malo previše što nije?
Da ti se sve to napravi u pola sata opet će ti se naplatit 2 i po sata. Postoji neki normativ tipa: izmjena pločica 50 kuna, izmjena remena 100 kuna, izmjena ulja i filtera 50 kuna i to se jednostavno naplaću je u radnim satima, kao i u servisu za kompjutere kao i u branju rajčica
 
naplatio on to po satu/minutu/sekundma ili po obavljenom poslu uvijek ce biti na istoj zaradi... samo bi drugacije formirao cjenik...


sjecate li se koliko je buka bila protiv t-com-a  da naplacuju za par sekundi razgovora cijeli minut, i na kraju je ispalo skoro pa isto....

što bi se sada mi trebali buniti ako mešetri naplate puni sat, a radili su samo 38minuta i 27 sec  :wink:

 
servis na vespi px 200, svakih 10 000 km = nova svječića (25 kn) i točka.  (y)
 
@nte said:
servis na vespi px 200, svakih 10 000 km = nova svječića (25 kn) i točka.  (y)
Na PX 150 svakih 10 000 km promjena ulja u mjenjaču, svakih 5 000 km promjena svjećice. Svječica 19 kn a 2.5 dcl ulja 50 kn. Da to napraviš u servisu, ruke ti naplate još dodatnih 259 kn. I kaže ti da to traje najmanje sat i pol vremena. :palacdolje:
 
r.e.! said:
Na PX 150 svakih 10 000 km promjena ulja u mjenjaču, svakih 5 000 km promjena svjećice. Svječica 19 kn a 2.5 dcl ulja 50 kn. Da to napraviš u servisu, ruke ti naplate još dodatnih 259 kn. I kaže ti da to traje najmanje sat i pol vremena. :palacdolje:
Kad ti istekne garancija to mjenjaj sam
 
Svi ti serviseri zarađuju masne novce. Znam ih nekoliko i znam kako rade. Pošteno sigurno ne. Moraš bit kod motora ili auta dok rade servis ili će ti sve naplatiti a pola toga neće promjenit znam iz iskustva.
 
zrina said:
Svi ti serviseri zarađuju masne novce. Znam ih nekoliko i znam kako rade. Pošteno sigurno ne. Moraš bit kod motora ili auta dok rade servis ili će ti sve naplatiti a pola toga neće promjenit znam iz iskustva.
  :misli: nisu valjda svi takvi ima i postenih  :LOL:
 
zrina said:
Svi ti serviseri zarađuju masne novce. Znam ih nekoliko i znam kako rade. Pošteno sigurno ne. Moraš bit kod motora ili auta dok rade servis ili će ti sve naplatiti a pola toga neće promjenit znam iz iskustva.

Možda se to može desiti kod obrtnika, u slučaju gdje je vlasnik i serviser, ali neznam koja bi to budala riskirala posao u velikom servisu da uštedi na vremenu i tebi ne promijeni npr. ulje
 
Joke,nisam baš siguran;po meni je problem u djelatnicima servisa koji su često neozbiljni,nezainteresirani,loše plaćeni i bez dovoljno iskustva te zbog toga namjerno/nenamjerno rade kardinalne greške.Moje mišljenje;nijednom vlasniku servisa nije u interesu ugrozit svoj ugled(često godinama stvaran)radi 80 kn za litru ulja ili nešto slično.