Cijene osiguranja motocikala

3alfa3 said:
Jbg, policu sam vec sklopio, zvao maloprije Savu da mi sloze ponudu cisto za usporedbu, kod njih bi bilo jeftinije 100kn.
Zanimljivo mi je da je tolika razlika izmedju ta dva motora, jer pitao sam koliko bi platio da sam ostavio stari motor, receno mi je isto ko i do sad, 750kn. Za ZG podrucje je to sasvim u redu cifra, al da je zbog 19KS i 200ccm vise cijena prakticki duplo veca, to me malo sokiralo.
Da,pita san u čemu je kvaka.Kažu procjena rizika [emoji38]
Valjda je veći rizik se vozit sa 900 nego sa 750 a oba idu isto praktički.Jebena logika

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
3alfa3 said:
Jbg, policu sam vec sklopio, zvao maloprije Savu da mi sloze ponudu cisto za usporedbu, kod njih bi bilo jeftinije 100kn.
Zanimljivo mi je da je tolika razlika izmedju ta dva motora, jer pitao sam koliko bi platio da sam ostavio stari motor, receno mi je isto ko i do sad, 750kn. Za ZG podrucje je to sasvim u redu cifra, al da je zbog 19KS i 200ccm vise cijena prakticki duplo veca, to me malo sokiralo.
Ma zajebali su te,mene dođe 800 kn . Nemoguče da je tolika ratlika između Ri i Zg. I za cijenu ti nisu bitni kw nego samo ccm
 
3alfa3 said:
Jbg, policu sam vec sklopio, zvao maloprije Savu da mi sloze ponudu cisto za usporedbu, kod njih bi bilo jeftinije 100kn.
Zanimljivo mi je da je tolika razlika izmedju ta dva motora, jer pitao sam koliko bi platio da sam ostavio stari motor, receno mi je isto ko i do sad, 750kn. Za ZG podrucje je to sasvim u redu cifra, al da je zbog 19KS i 200ccm vise cijena prakticki duplo veca, to me malo sokiralo.
Čekaj kad ti lupe porez tek, sad si najskuplja porezna skupina [emoji38]
I da, to je fkt pretjerano, ja za 09 placam 850kn...


Sent using Tapatalk
 
Dene said:
Ma zajebali su te,mene dođe 800 kn . Nemoguče da je tolika ratlika između Ri i Zg. I za cijenu ti nisu bitni kw nego samo ccm
Dene mene je u zagrebu godinama uz 50% za ktm izlazila polica 1400 kn...dok nisam jednom od frenda slikao policu od litrenke koja je bila za 300 kn jeftinija od moje 625ice i nabio je liku u facu kad mi je počeo da se nemože nikako manje da su takve cijene.
Polica od frenda u istoj auto kući.
Drugu godinu u savi telefonskim razgovorom dobio još bolju ponudui nego što se ovde ipak moglo nakon šta mu gurneš tako dokaz da te ne jebe, al kad došao na šalter druga ženska opet tvrdi drugu cijenu (300kn) veću i ko to je sa svim popustima itd. Kažem vaša kolegica mi je složila ponudu za toliko i toliko ona počme priču o tom kako je to nemoguće.
Zahvalio se i otišao u euroherc po ponudu i sad već 3 god za redom kod njih za 650 ccm oko 850 kn a ove godine za 1200 ccm 1070kn
 
zrakoplovac said:
Čekaj kad ti lupe porez tek, sad si najskuplja porezna skupina [emoji38]
I da, to je fkt pretjerano, ja za 09 placam 850kn...


Sent using Tapatalk

To znam  :mrgreen:

Prije sam imao 300kn poreza, 750 policu, ostalo je tehnicki itd. Uvijek bilo oko 1450kn. A sad bu 3000kn (porez ove godine nebude 1200 nego nesto ispod 1000 jer nije cijela godina u pitanju).

Sve to za okruglo 200ccm vise  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Anticitizen419 said:
Dene mene je u zagrebu godinama uz 50% za ktm izlazila polica 1400 kn...dok nisam jednom od frenda slikao policu od litrenke koja je bila za 300 kn jeftinija od moje 625ice i nabio je liku u facu kad mi je počeo da se nemože nikako manje da su takve cijene.
Polica od frenda u istoj auto kući.
Drugu godinu u savi telefonskim razgovorom dobio još bolju ponudui nego što se ovde ipak moglo nakon šta mu gurneš tako dokaz da te ne jebe, al kad došao na šalter druga ženska opet tvrdi drugu cijenu (300kn) veću i ko to je sa svim popustima itd. Kažem vaša kolegica mi je složila ponudu za toliko i toliko ona počme priču o tom kako je to nemoguće.
Zahvalio se i otišao u euroherc po ponudu i sad već 3 god za redom kod njih za 650 ccm oko 850 kn a ove godine za 1200 ccm 1070kn
Na žalost tako se mora sa njims. Ja sam znao otiči do tehničkog,tamo su u okolo sva osiguranja i uzeti od jednog ponudu,onda s tim otiči kod drugih tražiti ponudu,da vidiš kako ruše cijenu.
 
3alfa3 said:
Sve to za okruglo 200ccm vise  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i 10 god. manje :jesus: ...prije su cijene osiguranja bile po kategorijama ccm, iste grupe ko na njuškalu, 500-600, 600-750, 750-1000 i 1000+ "procjene rizika" su po registarskom području, i zadnjih godina su ubacili starost vozača pa je 30+ godina nešto jeftinije...
 
MaRi0_St said:
i 10 god. manje :jesus: ...prije su cijene osiguranja bile po kategorijama ccm, iste grupe ko na njuškalu, 500-600, 600-750, 750-1000 i 1000+ "procjene rizika" su po registarskom području, i zadnjih godina su ubacili starost vozača pa je 30+ godina nešto jeftinije...

E pa to bi me zanimalo, jel i dalje ide po kubicima i da li je to "sveto pismo" za sve osiguravatelje?
Kazem, za 748ccm sam placao 750kn sto mi se uvijek cinilo vrlo OK za ZG regu, a sad za 948ccm 1500kn sto je samo jedna stepenica iznad (ista osig kuca, samo nastavljam dalje kod njih). Pa koliko bi onda trazili za 1000+ccm?

Slijedece godine cu si dat vise truda i nac najpovoljnije, sada sam se ocito zajebao misleci ako je prijasnja polica bila povoljna da ni ova nece biti drasticno skuplja, ali je
 
3alfa3 said:
Dobit cu policu za koji dan, zadnjih par godina je za Z750 bilo 750kn, a za Z900 ce bit 1500kn  :shock: :shock: :shock: :shock:

(ZG rega, odavno 50% bonusa, Grawe)

Poslao upit za svoj sljedeci motor 1000 ccm 110 kw 1400 kuna  Dubrovnik. 50 posto.
 
as17 said:
Zx10r '05
PU
Bonus 50%
Sava osiguranje
700 kn

Meni jucer iz Save rekli da odnedavno imaju asistenciju  koju ako uzmem (75kn otprilike) dobivam dodatnih 15% na postojeci bonus od 50% i da bi u tom slucaju ukupna cijena bila 1350kn. Jel moguce da je ZG-PU razlika duplo? A ista kategorija, barem nazivno (tvoj ZX10R je ispod 1000ccm, kao i Z900 (948ccm) za kojeg sam pitao.


EDIT:
Sad sam zvao i Euroherc: 1450kn bi kostalo kod njih, 100kn vise od Save i 50 kn manje od Grawea u kojem sam napravio policu.
 
Vratit će se cijene na staro. Ne tako davno san plaća 1200 cm3 2500kn u splitu sa čudo popusta, da bi one famozne godine ( ne sićan se koje... '16 možda) bilo 890kn.
 
3alfa3 said:
Meni jucer iz Save rekli da odnedavno imaju asistenciju  koju ako uzmem (75kn otprilike) dobivam dodatnih 15% na postojeci bonus od 50% i da bi u tom slucaju ukupna cijena bila 1350kn. Jel moguce da je ZG-PU razlika duplo? A ista kategorija, barem nazivno (tvoj ZX10R je ispod 1000ccm, kao i Z900 (948ccm) za kojeg sam pitao.


EDIT:
Sad sam zvao i Euroherc: 1450kn bi kostalo kod njih, 100kn vise od Save i 50 kn manje od Grawea u kojem sam napravio policu.
Kao što sam rekao,ne vjerujem da je između Ri i Zg tolika razlima u cijeni ali sve je moguće. Na na eurohercu imam nekih 68% bonusa koliko se sječam ovako na pamet. Uglavnom preko 60% imam bomusa i osiguranje mi je 850kn
 
3alfa3 said:
Meni jucer iz Save rekli da odnedavno imaju asistenciju  koju ako uzmem (75kn otprilike) dobivam dodatnih 15% na postojeci bonus od 50% i da bi u tom slucaju ukupna cijena bila 1350kn. Jel moguce da je ZG-PU razlika duplo? A ista kategorija, barem nazivno (tvoj ZX10R je ispod 1000ccm, kao i Z900 (948ccm) za kojeg sam pitao.

EDIT:
Sad sam zvao i Euroherc: 1450kn bi kostalo kod njih, 100kn vise od Save i 50 kn manje od Grawea u kojem sam napravio policu.

Sta ti nije jednostavnije na kompare ili slicno poslati upit, oni ti pronadju najpovoljnije i vjeruj da ispod te cijene neces nigdje naci (ne trube bzvz da ako nadjes povoljnije da ti oni daruju policu), provjereno jer frend koji radi u osiguranjj mi je mogao napraviti max cijenu prakticki koju su mi i oni rekli, samo sto je on bilo 7kn skuplji (to je vjerojatno ona igra sto tvrde ako nadjes jeftinije da oni poklanjaju policu pa zato)
 
3alfa3 said:
Meni jucer iz Save rekli da odnedavno imaju asistenciju  koju ako uzmem (75kn otprilike) dobivam dodatnih 15% na postojeci bonus od 50% i da bi u tom slucaju ukupna cijena bila 1350kn. Jel moguce da je ZG-PU razlika duplo? A ista kategorija, barem nazivno (tvoj ZX10R je ispod 1000ccm, kao i Z900 (948ccm) za kojeg sam pitao.


EDIT:
Sad sam zvao i Euroherc: 1450kn bi kostalo kod njih, 100kn vise od Save i 50 kn manje od Grawea u kojem sam napravio policu.

Da, to su i meni rekli, za tu moto asistenciju pa dobijes 15% popusta, a za ovo ZG-PU stvarno nemam pojma. Meni su prvo u Grawe ponudili 1400kn, i onda sam nazvao u sava osiguranje, rekao im da sam trenutno u Grawe, nova polica me ispadne 1400kn, dali oni imaju kakvu bolju ponudu i eto :)

Sryyyy, sad tek skuzio pogresku 7->9  :D
Nije 700, nego 900kn  (y)
 
as17 said:
Da, to su i meni rekli, za tu moto asistenciju pa dobijes 15% popusta, a za ovo ZG-PU stvarno nemam pojma. Meni su prvo u Grawe ponudili 1400kn, i onda sam nazvao u sava osiguranje, rekao im da sam trenutno u Grawe, nova polica me ispadne 1400kn, dali oni imaju kakvu bolju ponudu i eto :)

Sryyyy, sad tek skuzio pogresku 7->9  :D
Nije 700, nego 900kn  (y)
Pa toliko je i u Ri za tu kategoriju do 1000ccm tako da mi nije jasno kako u zg 1400kn
 
Stig said:
Sta ti nije jednostavnije na kompare ili slicno poslati upit, oni ti pronadju najpovoljnije i vjeruj da ispod te cijene neces nigdje naci (ne trube bzvz da ako nadjes povoljnije da ti oni daruju policu), provjereno jer frend koji radi u osiguranjj mi je mogao napraviti max cijenu prakticki koju su mi i oni rekli, samo sto je on bilo 7kn skuplji (to je vjerojatno ona igra sto tvrde ako nadjes jeftinije da oni poklanjaju policu pa zato)

ja ne vjerujem da posrednik koji još sebi uzme zub (a od toga žive, ne volontiraju) može dat bolju ponudu nego direktan dogovor sa istom osiguravajućom kućom pa vi kako hoćete :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
MaRi0_St said:
ja ne vjerujem da posrednik koji još sebi uzme zub (a od toga žive, ne volontiraju) može dat bolju ponudu nego direktan dogovor sa istom osiguravajućom kućom pa vi kako hoćete :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pa, vidis, kod tog lika osiguravam motor i 2 auta vec 10tak godina. Prvih par godina sam jos i usporedjivao i bilo je bitno jeftinije od slijedece najjeftinije ponude. Ocito se vremena mijenjaju, ali i dalje stoji jedna stvar: 750kn koliko bi me kostalo za 748ccm i dalje nije puno za ZG, ali eto, za 948ccm je duplo skuplje i tu sam popusio kako stvari stoje 150kn sto sam provjerio, dopustam da se radi i o vecem iznosu kad bi se zainatio i ispitao bas sve mogucnosti.

Nista, drugi put cu pametnije, al u ukupnoj cifri od skoro 3000kn za prvu regu (bez tehnickog jer ga nema i bez 1200 godisnjeg poreza koji ce ove godine biti oko 950kn zbog datuma), 150kn razlike i nije neka razlika. Naravno, 150kn je 150kn, jedan tank benge.
 
MaRi0_St said:
ja ne vjerujem da posrednik koji još sebi uzme zub (a od toga žive, ne volontiraju) može dat bolju ponudu nego direktan dogovor sa istom osiguravajućom kućom pa vi kako hoćete :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ha ja isto ne vjerujem.u puno stvari, ali kazem kako je bilo u mome slucaju, a nista te ne kosta poslati upit recimo njima pa usporediti sa ostalim osobno, to barem rijesis sve u par min poziva ili par maila pa se uvjeris ili ne  (y)