čišćenje bloka motora

barba said:
aurellie                     
Provaj DIMER,proizvod za pranje motora i automobila.Na pakovanju ti piše odnos proizvoda i vode.Ja to upotrebljavam  i mogu ti reči da je Ivasol igračka prema Dimer-u.Samo pazi na postotak produkta.Kupiš ga u dučanima autodjelova.Pakovanje dvi litre dovoljno  za dvadesetak automobila ili desetak motora.
Dimer je nesto najagresivnije s cime sam radio. Ako se ne pazi sa omjerom ode farba i aluminij potamni do bola. Ja ga koristim za pranje motornih pila kod rastavljanja i takvih stvari, naravno, pravilno razrijedenog. Pokazal se je dobar za ciscenjhe frgica. Izvadis sve van i ostavis ga da se namace, potamni ali je cist ko bebina guza.  (y)
 
aurellie said:
to je to što meni treba  (y) (y) sad treba molit Boga da ima negdje u dubrovniku to za nać  :?

Probaj S100 preporuka , za ekstremu prljavštinu koja se uvukla duboko u aluminij P21S od Doctor Wack Chemie . S100 košta 5 litara vani u Hein Gericke izmedju 50-60€ i traje dugo kod nas Superbike Varaždin traži za isto preko 700kn , P21s litra čini mi se oko 39€ pošpricati na hladno i nako 10-20min isprati hladnom vodom , ne nagriza gumu , lak i ostalo , nako S100 ostane zaštitni sloj ko da je polirano.
 
filter cleaner od ashland chemicala..problem je u pakiranju 25l ..ili sve stavi u ultrasonic bazen na dva sata..garantirano tvornicko stanje
 
Stari, Ivasol ti je zakon, ja sam neki dan sa njim prao korito broda, dio ispod motora. Nakom dvije godine prljanja uljem, nekakvim blatom i bog te pitaj čime sve ne, otišlo sve u prvom šutu!
 
bmw m 5 said:
iek sad bi se na njemu poznala i najmanja kap vode...a nedo bog nekog ivasola. U biti...on je to kasnije ofarbao u narancastu boju...tako da... :mrgreen:

Da, istina, preko je išal primer i boja tako da se to malo zatvorilo.

I to nije narančasto već crveno  :anger:
 
Navodno se da nešto napraviti i sa sprejom za čišćenje pećnica, tako sam barem čuo, a ima mi i logike.  :misli:
 
Nekada davno ,radio sam u Austriji Bregenz,naravno kao strojarac dobio sam posao u tvornici čarapa, popravci i prepravci štrikaćih strojeva, naravno da bih shvatio trebalo mi je izvjesni vrijeme,kod prerade štrikaćih strojeva ,koji su vrlo osjetljivi,sve naslage ,prljavštine skidali smo aceton plus nitro razrjeđivač.
 
GIXER said:
Navodno se da nešto napraviti i sa sprejom za čišćenje pećnica, tako sam barem čuo, a ima mi i logike.  :misli:
da se njime očistiti samo ti on nagrize alumiji toliko da nijedna četka to ne ispolira poslije  :mrgreen:
 
Kawa_ZD said:
Stari, Ivasol ti je zakon, ja sam neki dan sa njim prao korito broda, dio ispod motora. Nakom dvije godine prljanja uljem, nekakvim blatom i bog te pitaj čime sve ne, otišlo sve u prvom šutu!
Postoji nekoliko vrsta kemikalija za čišćenje-pranje: Dimer-agresivan potamnjuje aluminij,zato treba više puta nakratko ponavljati premazivanje i ispiranje vodom.Isti postupak je sa sredstvom za pranje pećnica i roštilja(upotrebljavaju velike hotelske kuhinje)-agresivan.Zatim dolazi Ivasol koji je dobar za meku masnoću i nije agresivan ali staru tvrdu masnoću ne skida.Može i Coca-Cola ali se mora dugo toćati da bi nešto bilo_Obavezne su rukavice za  dimer i rer kiselinu.Ne smijete raditi ako imate neku ranicu ili zanoktice.
 
NEKID said:
da se njime očistiti samo ti on nagrize alumiji toliko da nijedna četka to ne ispolira poslije   :mrgreen:
Koliko sam skuzio, radi se o zapecenim visegodisnjim naslagama na donjoj strani bloka motora, koja bas i ne mora biti ispolirana. Bitno mu je da se rijesi tog sranja koje nicim ne ide dolje. Ja koristim Permetal (Labud-ZG proizvodjac), inace se koristi za za ciscenje pecnica, rostilja, napa, itd... Taj jede malu djecu! :mrgreen:
 
Gato, upravo o toj prljavštini govorim  :D ja sam već odustao jer me sram više obilazit trgovine u dubrovniku. niti jedan proivod od predloženih nisam našao osim ivasola i nekih sprejeva što su mi preporučili u butigama ali ništa ne pomaže... :?
 
aurellie said:
Gato, upravo o toj prljavštini govorim  :D ja sam već odustao jer me sram više obilazit trgovine u dubrovniku. niti jedan proivod od predloženih nisam našao osim ivasola i nekih sprejeva što su mi preporučili u butigama ali ništa ne pomaže... :?
Probaj s "Permetalom", jeben je :mrgreen:. Imas ga u svim vecim trgovinama na odjelu sa deterdzentima za sudje i sl. Cuvaj ruke i oci dok radis s njim!
 
ovo treba probat  (y)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,158941.0.html
 
BLACK JACK said:
Permetal-sredsto za čišćenje pećnica ide sigurno a ne oštećuje a ima ga svaka samoposluga
da..ali pecnice nisu od aluminijske legure...nego od emajliranog zeljeza...ili od rostfraja.... :wink:
 
po meni najbolje ovako :

Kupit i Ivasol i to za pečnice i Nitro i antisilikosnko čistilo i aceton ,jedan par gumenih rukavica za domaćinstvo, puno starih krpa i udri.

Nešto od toga će upalit. A ako mislite da ćete namazat makinu sa nečim i magično će nakon sat vremena blistati grdno ćete se zavarat. Jedino da ju natofate sa klovorodičnom kiseliom ili tako nečim brutalnim
 
aurellie said:
Mislim da ovdje neagresivne stvari jednostavno nemaju što tražit...meni trea nešto vrlo agresivno. Jer to više nije šporica nego se sve to stopilo sa motorom i tvori sad neku novu leguru  :mrgreen: danas sam pokušao ivasolom, ostavio bih satima da se natapa, ništa od toga. Ovo što je shokre predložio nisam uspio pronać ni u neumu ni dubrovniku. Ako je taj bike cleaner išta lsično ostalim sprejevima tipa brake cleaner itd neću ni trošit lovu jer znam već da ne djeluje. Dakle pozna li netko kemikaliju koja će skuhat to
agresivne ili ne agresivne na šta ? to je poanta
permetal je agresivno sredstvo prema svemu ... cinku , aluminiji , inoxu .... kao sto je i bmw rekao ...
a postoje specijalizirana sredstva koja su agresivna samo prema masnoci npr. a za sve ostalo bezopasno ...
 
bmw m 5 said:
da..ali pecnice nisu od aluminijske legure...nego od emajliranog zeljeza...ili od rostfraja.... :wink:
uzmi komad aluminija i probaj ja bio zadovoljan, na cinku isto isprobano i ništa mu nije bilo
 
markookram said:
agresivne ili ne agresivne na šta ? to je poanta
permetal je agresivno sredstvo prema svemu ... cinku , aluminiji , inoxu .... kao sto je i bmw rekao ...
a postoje specijalizirana sredstva koja su agresivna samo prema masnoci npr. a za sve ostalo bezopasno ...
kao što je neko prije naveo današnji svi ti "skidači" su qurac naspram nekadašnjih jer kao stari nisu dobri za okoliš