Ciscenje koznog odijela

Ajdin-_-

Member
Pozdrav :)
Imam bjelo odijelo Spidi marke,duzi period je stajalo nezasticeno od vanjski utjecaja,pa je malo pozutilo.
Interesuje me kako je najlakse skinuti zutilo sa njega ?
Cistio sam nivea kremom,vlaznim maramicama, skida ali slabo skroz,onaj glavni tamniji sloj skine,kasnije nista.
I kako je najlakse skinuti ljepilo (zuto,kao sintelan) sa kojim je naljepnica bila zaljepljena fabricki.
Potrebna mi je pomoc,posto hocu to odijelo da ostavim sebi.

Imam jos 2 Spidi odijela velicine 50-52(zute i plave boje), potpuno nova (nisu pozutjela ko ovo moje :p ) Ako je neko zainteresovan,po povoljnoj cijeni ce biti.
 
Imaš razne kombinacije celeanera i conditionera za kožu, pogledaj po ebayu, možeš vidjeti od Meguirasa proizvode, dobri su
 
Napravi sapunicu od hladne vode i tekuceg sapuna za ruke pa spuzvom operi odijelo. Trudi se da ga brises sapunicom da se sto manje namoci, a ne da ga zalijevas vodom iz spuzve, poslije obrisi spuzvom sa cistom vodom, na kraju posusi ili mikrofibrom ili jelenjom kozom pa objesi odijelo da se posusi na sobnoj temperaturi.

Poslije, po potrebi, namazi nekom kremom
 
Ja sam svoje jednodijelno oprao u perilici bez centrifuge. Ko picino oko.  :mrgreen:
Kasnije sam ga dobro načučo nekim sredstvom za njegu kože.
 
koss said:
Ja sam svoje jednodijelno oprao u perilici bez centrifuge. Ko picino oko.  :mrgreen:
Kasnije sam ga dobro načučo nekim sredstvom za njegu kože.

On samo treba izvana oprat, a steta je koznu robu skroz namakat samo zbog toga. Sto je manje koza u vodi - to bolje.
 
Probat cu sa sapunicom,mada sam vec probao sa S100 sredstvom za kacige,na principu sapunice je,skine al ne skroz.
Najgore je to sto skine onaj zamnozuti dio,a svjetlozuti ne ide.

@ plastikman
moze li neki naziv,da potrazim na ebayu ili da probam kod sebe po ducanima.
 
ko vam kriv kad furate te bezvezne kombinezone pa čistite sapunom ko babe na potoku :jesus:

ja imam Mtech i njihov trodjelni set za čišćenje i njegu - skida sve živo i mrtvo :mrgreen:

mtech-kit-pulizia-.jpg
 
mate said:
Kako sapunica skine ljepilo? :mrgreen: Ništa bez nitro razrjeđivača ili flekse... :mrgreen:

Ne za skidat ljepilo, nego oprat kozu izvana :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
tibor_zg said:
ko vam kriv kad furate te bezvezne kombinezone pa čistite sapunom ko babe na potoku :jesus:

ja imam Mtech i njihov trodjelni set za čišćenje i njegu - skida sve živo i mrtvo :mrgreen:

mtech-kit-pulizia-.jpg

Koja prevara, mogli su barem naručiti neke svoje bočice a ne da i to ukradu od Dainese pa stave svoju naljepnicu. :mrgreen: Zato i jesu danas tu gdje jesu. :jesus: :mrgreen:
 
Za dainese set za ciscenje i mazanje vidio na jubitou jako los osvrt. A kosta ko da je od zlata

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
Meni u zadnje 2 sezone vlazna jelenja koza odma nakon djira sasvim ok. Po kisi ne vozim, pa samo bude mushica koje odma idu dole

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
mate said:
To se ne kupuje, to se dobije s novim stvarima. :mrgreen:

:hehehe:

al na stranu što sam ga dobio, fkt dobro čisti :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Meni u zadnje 2 sezone vlazna jelenja koza odma nakon djira sasvim ok. Po kisi ne vozim, pa samo bude mushica koje odma idu dole

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

Obična vlažna krpa nakon vožnje sve rješava a ako se upotrebljava redovito nema potrebe za dodatnim pranjima. Naravno, misim na one koji drže do osobne higijene i jakne im ne smrde po znoju ko najgorim bauštelcima. :mrgreen:
 
mate said:
Obična vlažna krpa nakon vožnje sve rješava a ako se upotrebljava redovito nema potrebe za dodatnim pranjima. Naravno, misim na one koji drže do osobne higijene i jakne im ne smrde po znoju ko najgorim bauštelcima. :mrgreen:

Taj sam :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
To fakat ne kužim. :mrgreen: Meni sve jakne miriše, tuširam se i prije endura iako je bodyarmor kralj smrada. :mrgreen:
 
Eh, da... Ko mi kriv kaj se tushiram u nedjelju, a vozim preko tjedna :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
mate said:
Obična vlažna krpa nakon vožnje sve rješava a ako se upotrebljava redovito nema potrebe za dodatnim pranjima. Naravno, misim na one koji drže do osobne higijene i jakne im ne smrde po znoju ko najgorim bauštelcima. :mrgreen:

+1