CPI Oliver 125 4t

sasha19_81

New member
Dobro jutro svima..

Pregleao sam sve sto ima o ovom skuteru, ali 2 podatka ne mogu naci.. pa bi trebao malu pomoc. Posto nisam jedan od onih koji ce prepoznati mashinu skutera po izgledu i zvuku :D :wink: Zanima me cija je to mashina na njemu( te da li je iko upoznat sa trajnoscu etc. ) Druga stvar je snaga tog 4t 125 skutera( u prosjeku 125 4t. skuteri idu od 9.4 (baotian 125- onaj veliki) pa do 15.3  a sad to je razlika od nekih 5 konja.. gdje da ga smjestim ?  Ako neko zna .. bit cu zahvalan.
 
Dolazi iz tajvanske tvornice koja je osnovana 1991. Za Europu mu je podružnica u Austriji. Razvojni odjel je u suradnji sa talijanima. Mašina mu je zračno hlađenje, pa netrebaš brinuti o antifrizu  :wink:
 
bokte e ja sam ostavio jednom runnera na kiši našao sam farove pune vode, s felge mi otpala pitura nakon 2 miseca...
 
Enduro fan said:
bokte e ja sam ostavio jednom runnera na kiši našao sam farove pune vode, s felge mi otpala pitura nakon 2 miseca...

Ko ti je kriv, što si Ivasol ukrao u Brodosplitu :mrgreen:
 
pazi on je prisiljen govoriti protiv tih kineskih "poluproizvoda" samo da sebi poboljša prodaju, ali sve je manje budala koji ce dati 18,000kn za jedan moped koji ide 45km/h, istu stvar imaš za 10-ak tisuca kn manje.


budi sretan što nam još ne brišu postove...
 
Moj odgovor je u svakom slučaju bio savjet stručnjaka, a pogotovo stručnjaka tržišta skutera.
Čovjek koji je svoju životnu egzistenciju rješio prodajuči ta smeća svaku večer sjedi sa mnom na piću te ja sigurno znam najbolje što je CPI, odnosno znam da dobar skuter nije.

Da te dodatno podsjetim da je slična tema već bila na forumu i da je tu iznesena teza da je CPI također jedan od desetaka brandova kineskog Zongshena, koncerna koji u svojoj originalnoj garantnoj knjižici ima stavku; "Rok upotrebe 6000 km."
 
Enduro fan said:
pazi on je prisiljen govoriti protiv tih kineskih "poluproizvoda" samo da sebi poboljša prodaju, ali sve je manje budala koji ce dati 18,000kn za jedan moped koji ide 45km/h, istu stvar imaš za 10-ak tisuca kn manje.

budi sretan što nam još ne brišu postove...

Na svoju sreću više nisam direktno i poslovno vezan uz segment "low cost" skutera tako da ova tvoja tvrdnja ne stoji.
Jednostavno sam svojim velikim znanjem htio na simpatičan način pomoči svima koji pomoč trebaju.
 
ja sma znam da je cpi oliver 50 super skut za stunt ako mu se metne minareli mašina  :jesus: :mrgreen:
 
Enduro fan said:
budi sretan što nam još ne brišu postove...
Naravno da ću sve off i svađe pobrisati...
 
Evo da komentiram malo....

Skuter ima sad 500km i ide na 1 servis.

( 0 do 150km) U pocetku je prednji kraj dosta lupao na izbocinama te udubinama u cesti.. sada se stvar smirila i sve je ok.
( 150 do 300km) Poceo sam ga voziti i preko 60km/h te zakljucio da sam zadovoljan sa svime sto se imalo za vidjeti..
(300 do 500km) Stvari stoje ovako... Skuter razvija maksimalnu brzinu od cca 100km/h, zakljucio sam to po pretjecanju 2 slepera na Zagrebackoj obilaznici na ravnici (posto sam i sam vozio, a otac je cijeli radni vijek proveo za takvim strojem mogu sa sigurnoscu reci da svi kamiondjije voze kolko smiju ( 90km/h) gdje got je to moguce) makar je cajger stao na 80.Isprobano je i sa suvozacem od 70 kg i stvar je ista cajger staje na 80, ali scooter ide istom brzinom. ubrzanje je jednako. stoga mi se namece ideja u glavi da mozda postoji neka vrsta blokade makar mi je to jako cudno( ideja mislim :)  )  Sa svojih 115kg reci cu to da skuter ubrzava kao i 2 runerice odm 125ccm koje sam sreo na cesti( u 2 razlicita intervala)  zvuk scootera je i vise nego zadoivoljavajuc te se glasa dubljim otvorenijim zvukom. Prednja kocnica koci fenomenalno dok zadnja je dosta labava( servis-zatezanje) ali je savrsena za poicetnike tako da ne legnu svom snagom. Pri vecim nagibanjima u zavoju centralni nogar zeli zastrugat po asfaltu tako da ce ici dole na servisu. bocni nogar je zadovoljavajuc te nema prevelike opasnosti od padanja scootera sa istog. Pohvala na retrovizore nema tresnje nikakve i pri maksimalnoj brzini. i kada prelazite preko rupa vidite upravo onaj dio neba u kojem je retrovizor usmjeren  :mrgreen: . Kvaliteta plastika i skripanje istih cu usporediti sa aeroksicom 2005 i reci da je tu negdje. Sto se tice svijetla i zmigavaca. Kratko svijetlo je pre nisko, ali to se da stelat ( ceka servis) dok dugo svijetlo je sve sto mozete zazeliti, dovoljne sirine i jakosti da obasja cca 25m ispred vas a da nije previsoko da smeta drugim vozilima dok ne dodju skroz blizu (5-10m) Zmigavci su isto tako zadovoljavajuci te se glasaju i zvucnim signalom koji podsjeca na viljuskare dok se voze u rikverc. Prelazi preko tramvajskih pruga su uglavnom dobri (uglavnom mislim zato ako nisu prevelike rupe izmedju). Voznja po kisi je mali problem. ne u ponasanju skutera., on je jednako stabilan kao i na suhom i koci isto tako. jedini problem je to sto zadnji kotac baca neogranicene kolicine vode ( blata) na suvozaca.. tj vozaca. (rijesenje je produzenje blatobrana ( servis) )
Sve u svemu jako zadovoljan vidjenim do sada.

Kakva je kvaliteta mashine.. u to necu ulaziti dok ne skupim jos 2-3tkm tako da se javim kroz mjesec dana.
 
milja_5 said:
DAJ DEČKI KUPITE SI RUNER180 SP U SRCU A NE TE ŽAGE




...MK.SAN ANTONIJO.GAJS TEAM
Dobro si im rekao, a sad molim te daj ugasi Caps lock
 
milja_5 said:
DAJ DEČKI KUPITE SI RUNER180 SP U SRCU A NE TE ŽAGE
Prvo i prvo jeftinije mi s autom ic na posao, faks i slicno nego s sp-om.  :mrgreen:
Drugo dovoljno mi 50cc.
Trece ipak bi nesto novije, s garancijom i slicno s obzirom da sam dudek za mehaniku. 
 
Pugsley Adams said:
Prvo i prvo jeftinije mi s autom ic na posao, faks i slicno nego s sp-om.
Drugo dovoljno mi 50cc.
Trece ipak bi nesto novije, s garancijom i slicno s obzirom da sam dudek za mehaniku. 
 
Outdoor.jpg


vespu lx 50 , ako hoces modernije kupi nexusa(crnog , ne mat)  8)
 
joke said:
Da te dodatno podsjetim da je slična tema već bila na forumu i da je tu iznesena teza da je CPI također jedan od desetaka brandova kineskog Zongshena, koncerna koji u svojoj originalnoj garantnoj knjižici ima stavku; "Rok upotrebe 6000 km."

Sta nije i novi Zip made in China nastao u suradnji sa Zongshnom? Tako se prica.
 
joke said:
Moj odgovor je u svakom slučaju bio savjet stručnjaka, a pogotovo stručnjaka tržišta skutera.
Čovjek koji je svoju životnu egzistenciju rješio prodajuči ta smeća svaku večer sjedi sa mnom na piću te ja sigurno znam najbolje što je CPI, odnosno znam da dobar skuter nije.

Da te dodatno podsjetim da je slična tema već bila na forumu i da je tu iznesena teza da je CPI također jedan od desetaka brandova kineskog Zongshena, koncerna koji u svojoj originalnoj garantnoj knjižici ima stavku; "Rok upotrebe 6000 km."

evo ga zanimljiv link
http://www.zongshenmotor.com/zongshen/www/en/top4/displaynews.jsp?id=7009

jedna fotka poznate face :)
showimage