CPI Oliver 125 4t

Sve razvikane marke skutera ce nazalost u roku od nekoliko godina imat vecinu dijelova na sebi (neke vec imaju samo to malo ljudi zna)sa natpisom made in china............
Pisem nazalost zato sto se ocigledni pad kvalitete radi ugradnje kineskog smeca nece odraziti u povoljnjijoj cijeni za krajneg potrosaca nego ce se odrazit u vecoj dobiti za proizvodaca... :palacdolje: :palacdolje:
Ali sve se to lako moze razbit od glavu (mislim na smanjenje kvalitete po istoj cijeni)zivi bili pa vidili :mrgreen: :mrgreen:
A kineze ne je.. toliko mehanika koliko elektronika a ona ne moze bit i jeftina i da valja..... :wink: :wink:
 
sasha19_81 said:
dobro.. da nastavimo...
2500km.. ostao bez ulja.. moja greska ili ne , priznali garanciju..
3000km.. sve 5 sve ide..

mjerena brzina.. 124 preko gps+

zadovoljavajuce...
CPI Oliver 125 4t!! Ovo si naterao da kao serijala ide pravih 124km/h?? :shock: :shock:
 
milojko said:
CPI Oliver 125 4t!! Ovo si naterao da kao serijala ide pravih 124km/h?? :shock: :shock:

Milojko, crni Milojko, ajde ljepo prvo u podforum "Predstavljanja korisnika" i tamo se mao predstavi, stavi koju slikicu, sebe, svog motora(ako ga imaš), a onda možda i možeš ovako uletati u temu sa polupitanjem i poluodgovorom.
 
joke said:
Milojko, crni Milojko, ajde ljepo prvo u podforum "Predstavljanja korisnika" i tamo se mao predstavi, stavi koju slikicu, sebe, svog motora(ako ga imaš), a onda možda i možeš ovako uletati u temu sa polupitanjem i poluodgovorom.
Imas pravo, preskocio sam taj deo.. :wink:
Odoh tamo pa se vracam da se ukljucim u radnju.. :wink:
 
da.. i to na ravnici na krapinskoj, prije zaboka, voznja jedno minurtu 2 iza kamiona, kada se mashina malo smirila, uz foll gasss u pretijecanje i na kraju je gps zabiljezio maksimalnu brzinu od 124kmh. inace bez problema ti u bilo kojem trenutku dodje do 100-110 u gradu.. al kad se razlaufa.. oce i povuc jos malo..

s tim da kilometar sat na tom skuteru je smece..  gps kaze 70 skuter kaze 50 zenin skuter kaze 70.. gps kaze 110 zenin 110 skuter kaze 80. tak da taj dio mozes zaboravit..
 
ne kuzim se bas u skutere ali budući imam cpi oliver sport 125 mogu nekaj prosrati i o tom vozilu.
kupio sam ga iz nužde da popunim prazninu između prodaje - kupovine drugog motora...
situacija ovakva: sirena nikad nije radila ni neće budući me to i ne dira...ulje troši treba ga kontrolirati  dosta često, crko mi pokazivać goriva, lampica na satu od žmigavca mi ne radi(samo kad je  lijevi  ukljućen) max brzina nikad nije bila veće od 100 ali i to granici s ludosti na ovom prometalu. sad ima 3500 km i još vozi  :jesus: za 13000 kn ne možeš oćekivati baš ništa više :mrgreen:
 
joke said:
Baš dobro da si stavio sliku, jer tu se ljepo vidi Piaggio agregat, tako da svima bude jasno što je to "Kineski Zip", znači isti kao i onaj do sada, ali ga samo sastavljaju Kinezi.

Glede Kineza, mislim da je i Honda Lead 100 također Kineski proizvod pa nitko Hondu ne optužuje zbog toga, možda griješim ali ako netko ima argumenata neka me ispravi.

joke ja isto iman hondu lead 100 porjeklo indija ili taiwan da me sad ubijes neznam treba procitat knjizicu "malo san lin za to".
tako da nebi trebalo bit made in china ;D sta se tice plastike i samog motora sve samo pozitivno na motoru zasad 5400km(samo obavljen redovan servis) recimo samo omjer cijene ja dao 12000kn(akcija model iz 2006g), a brat za iste pare kupia onu lunu atticu od 150cca(čing bing ;D)
ja niti da san pritegnija vidu a iman ga 5 mjeseci, u odnosu na njegov sta klapa suska otpadaju vide pucaju nogare  trese motor itd..necu sad u to ulazit uglavnon prva dva miseca nije izlazija iz servisa. ispricavan se ako san se udaljija od teme ali samo jednu stvar sta se tice masina ja nista ne priznajen tipa recimo ta LUNA (yamahina masina navodno), dok god na masini ne pice cija je ako je HONDIN motor onda na masini pise HONDA, ako je zhong shen sa piaggio masinon onda treba pisat PIAGGIO jer inace ja ti to nista ne priznajen...

jos jedan put sorry ako san odletija od teme ;DD
pozz
 
manakao said:
ne kuzim se bas u skutere ali budući imam cpi oliver sport 125 mogu nekaj prosrati i o tom vozilu.
kupio sam ga iz nužde da popunim prazninu između prodaje - kupovine drugog motora...
situacija ovakva: sirena nikad nije radila ni neće budući me to i ne dira...ulje troši treba ga kontrolirati  dosta često, crko mi pokazivać goriva, lampica na satu od žmigavca mi ne radi(samo kad je  lijevi  ukljućen) max brzina nikad nije bila veće od 100 ali i to granici s ludosti na ovom prometalu. sad ima 3500 km i još vozi  :jesus: za 13000 kn ne možeš oćekivati baš ništa više :mrgreen:
pa nije bas tako, imas kymco agility 125 ca 11.995kn :) Garantirano sve radi, i nece te izdati :)
 
joke said:
Moj odgovor je u svakom slučaju bio savjet stručnjaka, a pogotovo stručnjaka tržišta skutera.
Čovjek koji je svoju životnu egzistenciju rješio prodajuči ta smeća svaku večer sjedi sa mnom na piću te ja sigurno znam najbolje što je CPI, odnosno znam da dobar skuter nije.

Da te dodatno podsjetim da je slična tema već bila na forumu i da je tu iznesena teza da je CPI također jedan od desetaka brandova kineskog Zongshena, koncerna koji u svojoj originalnoj garantnoj knjižici ima stavku; "Rok upotrebe 6000 km."

evo i moje recenzije na to smeće nakon 6700 km: plastike popucale na sto mjesta, sjedalo puklo odozdola, radilica otisla - generalka.....nis koristi bolje da sam kupio polovnog mz-a nego ovo smeće....uzalud baćenih 13 kila kuna
 
nisi jedini,ima vas jos  :mrgreen: tako vam i treba,pa i dalje govorite "novo je novo"
 
Ja znam da je kriza, da ljudi ne zele riskirati sa polovnim vozilima, da se nema para, ali ipak - ili kupite nesto normalno/posteno/kvalitetno (Europa, Japan), makar POLOVNO, ali bjezite od ovakvih kvazi-proizvoda. Ne vrijede ni te male novce koje kostaju, aftersale podrska je nikakva, nula, ne postoji, opskrba rezervnim dijelovima jako slaba, itd. Jeftinije (i novcano i po pitanju zivaca) i jednostavnije ce vam doci da odmah uzmete nesto renomirano, nego da kasnije žalite svoje vrijeme, trud, zdravlje i novac. :wink: NHF.