crni dim???

flugo

New member
Pozdrav svima..
Kao kaj naslov kaze problem je u crnom dimu iz auspuha koji izlazi kad se motor digne na vise okretaje,odnosno turira.
na netu sam nabasao na brdo razloga kaj bi moglo bit.najcesce spominju nepravilno sagorijevanje odnosno smjesu..ali moze bit ovo i ono :misli:
pa ako neko ima iskustva sa time iz prve ili druge ruke..motor je xtz 750
Hvala. :wink:
 
vjerovatno dobiva malo više goriva ...  :misli:
 
strasilo said:
vjerovatno dobiva malo više goriva ...  :misli:



Sigurno je to...........
Dobro dok je crno............. (y)
Brini kad pocne bacati plavo......... :mrgreen:
 
hvala na odgovoru..crno je u p.m cak mi se i po zmigavcu ako duze vozim nahvata čađe..
pretpostavljam da bi karburatore trebalo nastelat?
 
flugo said:
hvala na odgovoru..crno je u p.m cak mi se i po zmigavcu ako duze vozim nahvata čađe..
pretpostavljam da bi karburatore trebalo nastelat?

Vjerovatno... (y)

A imas sigurno i neki otvoreni auspuh?
 
flugo said:
je gore je yoshimura i mislim da su neki K&N filteri na fergicima

Eto ti razlog dima.........
Odi nekome da ti to malo postela i sve ti bu o.k !!!
 
kak bi reko moj frend..ocemo jos jednu pa idemo il jos dvije pa ostajemo..
Uvjek su jos dvije,najmanje :mrgreen:
 
meni je stari suzuki dimio crno iz orginalnog auspuha, i cim sam stavio otvoreni tj. novi prestao je!
moze biti puno stvari
 
a da malo nisu popustile uljne karike  :misli:
 
(y)
      Ako ga često dižeš u visoke okretaje to je sasvim normalno,ne vidim tu ništa strašno,a i što je netko  napisao otvoreni-zatvoreni auspuh, i to može bit jedan od razloga..
U mene dok je bija original kawin ništa,a kad sam stavija shacala tu i tamo baci malo dima kad se prišalta na jedno 12-13000.okretaja.Samo teraj Miško!!!!!! :cool: :cool: :jiggie: :jiggie: :jiggie:
 
flugo said:
pa ako neko ima iskustva sa time iz prve ili druge ruke..motor je xtz 750
Hvala. :wink:

Isto mi se događalo na istom motoru.

Imao je cca 50k km i sve original, nije dimio previše pa me nije ni zabrinjavalo.

I samo u visokim okretajima.
 
XTZ ima problema sa kućištem glavne dizne - vrlo lako dobije oval, pa pušta goriva više nego što može sagoriti.

Također pregledaj te KN filtere i očisti ih -  oni u principu ne dozvoljavaju da dođe do crnog dima.

Pregledaj i dimenzije dizni i da li odgovaraju tvorničkoj postavi ili je netko nešto čarobiro pa nije dobro uštimao (možda Dynojet).

Da li ti motor zatrzava u gradskoj vožnji i da li je yoshimura baš za XTZ ili je za neki drugi model?

Nikako mi nije jasno da sa KN-ovima i otvorenim auspuhom još uvijek čađi.

Ja sam te stvari na XTZ-u uspio riješiti još samo napiši koliko ti troši?
 
Ako nije podesen frgazer normalno je da cadji.
Povuce previse goriva i to je to, izaziva li ti dim suzenje ociju, i smrdi na nesagorenu bengu ?
 
Isti problem sam imao s istim motorom, XTZ 750 super tenere, prodao sam ga a problem nisam rijesio. Bez mijenjanja dizni nista od rjesenja!