da li je moguĆe....

Status
Not open for further replies.
zx-6r said:
nažalost nije moguće   :?

prevelika je to lova da bi je se odrekli .. ali za 4 ili 5 ili 6 godina će morati uvest vinjete  8)

To je jednna stvar. Druga je da valjda svaki kilometar autoceste ima drugog koncesionara a u tom slučaju gospoda bi se trebala dogovoriti kako napraviti razdiobu kolača koji se puni kupovinama vinjeta. To je malo vjerojatno.
 
Kakva vinjeta može naplatit cestarinu do Posedarja i nazad od 220kn u dva dana :palacdolje:

Danas su vozači dizela  8) :LOL:
 
Horny said:
Imamo ENC, pa lagano na el. način, a neka stranci čekaju u kolonama  (y)
(y) i fino platiš koliko se i voziš
a vinjetu kupiš i onda se odvezeš dva puta  :?
 
Ne mogu brate mili vinjete kod nas...

Razliciti dijelovi autocesta su dani kojekakvim firmama u koncesiju i prema ugovoru o gradnji istih, izvodjaci imaju pravo na koncesiju naplate cestarine i time je drzava sebi ustedila nesto para....

To sto ce nas stranci sad derati za cestarinu sljedecih 30 godina, nema veze...

Mene isto sekira sto moram stati, skinuti rukavice, naci novcanik i glupu karticu, platiti, spremiti novcanik, navuci rukavice i tek onda mozda krenuti... Bilo bi brze i daleko jednostavnije da samo prodjes, ali to necemo skoro vidjeti....

Jer bi u slucaju uvodjenja vinjeta drzava morala obestetiti koncesionare a trenutno nemaju para za to... kaj ti je, pa ni penzicima nisu svu lovu vratili. Autoceste ce doci na red za 10 godina...

:mrgreen:
 
vlucic said:
Mene isto sekira sto moram stati, skinuti rukavice, naci novcanik i glupu karticu, platiti, spremiti novcanik, navuci rukavice i tek onda mozda krenuti... Bilo bi brze i daleko jednostavnije da samo prodjes, ali to necemo skoro vidjeti....

Kupis ENC i prolazis!
 
alan ford eskort said:
Kupis ENC i prolazis!

Razmisljao sam i o tome, ali toliko rijetko idem motorom na autoput da nisam siguran da se isplati upustati u kombinacije...
 
Ja osobno bi bio mnogo sretniji kad bi vise motorista bilo na autocestama nego da se vozaju po selima (po kojima btw stalno neko nama izleti i onda je sranje)... ali to necu skoro dozivjeti... polazeci prvenstveno od sebe...

A da ne govorim o cijenama autoputa, komplikacija u placanju, debila koji se nataknu u lijevu traku i voze istom brzinom kao i ovi u desnoj i jos mnogo primjera...

Prema tome, utopija.

:jesus:
 
Mislim da vas je velika vecina,po pitanju vinjete u zabludi.Pivi je vec spomenul vinjete u Austriji.Putujem na relaciji Njemacka-Hrvatska i moram vam reci da kupnjom vinjete u Austriji nisam oslobodjen placanja autoputa i tunela,sto znaci da mi je vinjeta samo jos jedan dodatni trosak.Mogao bih jos dosta toga napisati u vezi vinjete,ali ne zelim politizirati.Zamislite cure i decki,koliko ljudi u ljetnoj sezoni dolazi u Hrvatsku,a moraju proci kroz Austriju i Sloveniju.
 
shranje je kaj su stranci uložili lovu u te jadne autopute i ugovorno su se dogovorili sa našim plemenskim vodjama da idučih 20-30 godina uzimaju nenormalne pare-
od svake cestarine dio ide investitorima.
rješenje je da svi sa vozačkom dozvolom potpišu peticiju(kakvu neznam)
al mislim da ništa od toga  :shock:
 
Marcello said:
Mislim da vas je velika vecina,po pitanju vinjete u zabludi.Pivi je vec spomenul vinjete u Austriji.Putujem na relaciji Njemacka-Hrvatska i moram vam reci da kupnjom vinjete u Austriji nisam oslobodjen placanja autoputa i tunela,sto znaci da mi je vinjeta samo jos jedan dodatni trosak.Mogao bih jos dosta toga napisati u vezi vinjete,ali ne zelim politizirati.Zamislite cure i decki,koliko ljudi u ljetnoj sezoni dolazi u Hrvatsku,a moraju proci kroz Austriju i Sloveniju.

Osloboden si placanja autoputa zato i imas vinjetu to kaj placas po Austriji su tunelarine jer su razliciti koncesionari u pitanju.
 
vzblade said:
Osloboden si placanja autoputa zato i imas vinjetu to kaj placas po Austriji su tunelarine jer su razliciti koncesionari u pitanju.
pa kod nas je banana,,,,,vozis se auto cestom ri zagreb do boslijeva npr sa  vinjetom a od bosiljeva do ogulina platis....kad smo u qrcu nemozemo sve dat jednom koncesionaru.-...nego kander voli s vise strana da mu kapa lova................ :wc:
 
rooky said:
pa kod nas je banana,,,,,vozis se auto cestom ri zagreb do boslijeva npr sa  vinjetom a od bosiljeva do ogulina platis....kad smo u qrcu nemozemo sve dat jednom koncesionaru.-...nego kander voli s vise strana da mu kapa lova................ :wc:

I za ocekivati je od nasih politicara da i kad dode do toga da ce se koristiti vinjete da budu opet izmislili toplu vodu kao recimo slovenci sad da je najmanja vinjeta polugodisnja!!! :palacdolje:
 
ima tu puno problema....
strani transport kroz državu ide lokalnim cestama... šta tu država radi...
a eto dobar razlog za uredbu
zeleni kamioni iskljućivo autoput, ostali HŽ
država u dogovoru sa koncesionarima domaćim prevoznicima osigurava jeftiniji autoput i zabrana svih lokalnih cesta kamionima gdje postoji autoput kao alternativa...
dobijamo prohodnije lokalne ceste i veći priljev cestarine te manje opterećujemo lokalne prometnice s kamionskim prevozom i produžujemo njihov vijek
a autoput... s motorom...  ko voli nek izvoli...
a opet tu država može sa uredbom riješit manje cijene za motoriste....  kad bi imali volje... za to....
 
ma koje vinjete nama Hrvatima treba biti sve uduplo jer nismo u EU dok ovima u EU treba dati popust pa i onako smo im dali sve zašto ne i to i ljudi kupite si vazelin jer će nas i dalje jeb.
 
sv.Petar said:
ma koje vinjete nama Hrvatima treba biti sve uduplo jer nismo u EU dok ovima u EU treba dati popust pa i onako smo im dali sve zašto ne i to i ljudi kupite si vazelin jer će nas i dalje jeb.
Stari, jebu oni nas i bez vazelina... :mrgreen:
 
vzblade said:
Osloboden si placanja autoputa zato i imas vinjetu to kaj placas po Austriji su tunelarine jer su razliciti koncesionari u pitanju.
OK u pravu si.Ali kaj mi to znaci,kad zbrojis kaj kosta vinjeta i placanje tunela i ta je cifra u svakom slucaju veca nek tadasnji Autobahngegühr.
 
GSX 1402 said:
...zeleni kamioni iskljućivo autoput, ostali HŽ...

Bojim se da to nebudemo vidjeli za svojih života  :(

A da ne spominjem da bi prijevoz HŽom mogao biti jeftiniji zbog bolesne cijene dizela  :misli:
 
Super Jura said:
Bojim se da to nebudemo vidjeli za svojih života  :(

A da ne spominjem da bi prijevoz HŽom mogao biti jeftiniji zbog bolesne cijene dizela  :misli:
zasto?
mogo bi bit jeftiniji samo ovaj elektricni, dizel elektricni nikako
tako da zaboravi na pojeftinjenje usluga
 
Status
Not open for further replies.