Da li kupiti Harley?

pak said:
nisam vozio harlya,al sam vido na američkim forumima masu ljudi koji voze kawe i yamahe (cruisers) i sretni su s njima i spradju harleyevce,na račun kvalitete i otpadanja dijelova.Ispada da pola amerike vozi japance i siguran sam da imaju jako dobar razlog za to.

a o cijenama ovdje ne treba ni pričati.....mislim da bi bez problema ubo dragstara 1100,nomada 1600 pa čak i vn2000 ili suzu 1800....
:mrgreen:
 
Ako imaš novaca, kupi !

Ja sam do prije 3 godine mislio da su čoperi općenito smeće, do nisam vidio prizor od kojeg me jeza prošla......izlazi lik iz sporedne ulice na VROD-u (zna se tko ga jedini ima u Brodu  :D), skupa sa kolegom na "vragstaru", i lik na dragstaru zavrne gasa i izađe bošno (power slide) iz sporedne na glavnu, još malo zadrifta i to je to.....ja gledam i ne vjerujem, do tada još nisam vidio da čoper može driftati.....a onda izlazi mrco, VROD, kad ga ja vlasnik zavrnio, to je bila tolika potmula BUKA, da su ljudi u autima čepili uši, taj motor je bio u blokadi nekih 20 sekundi i cijelo vrijeme ga je zadnji kraj bacao od bankine do auta......jezovito  (y) (y) (y)

Mene je iznenadilo to što svi čobani voze polako čopere, jer se boje sebe samih, a ovaj bajac puri kako treba puriti  :D

Uostalom, evo jedan filmić, gdje se vidi nova generacija Harley mašina, koje se "ne vrte na okretaje uopće  :mrgreen:"

http://www.youtube.com/watch?v=-vgfZN4vgvM

A te fore što ludi seru da se kvare motori, ne uzimaj puno u obzir, jer većina njih nema pojma o mehanici i ne održava motore kako treba !!! Isto što svi seruckaju protiv Dukca, a meni je to osobno 999 5 puta bolji od bilo koje R1  i sličnih motora !
 
Da li kupiti Harleya? DA

Zašto? Samo iz jednog razloga. Ako kažem NE najebat ću ko i prošli put  :mrgreen:
 
liberty said:
ja se sjećam da je mom šefu harley na usponu kod Skrada bio riknuo zbog neke banalnosti.
radilo se o motoru starom oko 1 g i sa jako malo km
bilo je ljeto a on u punoj ratnoj spremi - po sebi kože kao da je tele odrao.
uhvatio ga je popizditis

Jel ti šef odvjetnik iz ZG?
 
Branimire, Harley je smeće do boli ali ako ti je želja i imaš love, libo te racku, kupi i uživaj.  :mrgreen:

Evo link sa zadnje rasprave: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,66890.0.html
 
Previse novaca. Cijene rezervnih djelova? Serviseri? Mislim da su japanjerosi pouzdaniji i imaju bolje vozne karakteristike :misli:
yamaha warrior (y)
 
Ma kakvi jebeni japanci... Vidim lika u 40-tim ili 50-tim kad ga ulovi kriza srednjih godina i preko noći se preobrazi u bikera, i koliko god se vidi iz aviona da je "od jučer" svejedno mi ih je brija vidjeti ga na Harleyu. Kad istog tog lika vidim na japancu onda mi je prva asocijacija, gle šupka, htio bi nešto što nemre pa improvizira ko ljakse. :mrgreen:
 
mate said:
Ma kakvi jebeni japanci... Vidim lika u 40-tim ili 50-tim kad ga ulovi kriza srednjih godina i preko noći se preobrazi u bikera, i koliko god se vidi iz aviona da je "od jučer" svejedno mi ih je brija vidjeti ga na Harleyu. Kad istog tog lika vidim na japancu onda mi je prva asocijacija, gle šupka, htio bi nešto što nemre pa improvizira ko ljakse. :mrgreen:

Mate, meni je veci supak, ljakse koji zvace suhi kruh da bi skupio za ratu kredita kojeg je potrosio na pilu s kojom misli da je frajer.

Nije ljakse covjek koji se krece u svojim okvirima, nego onaj kojem bose noge vire ispod (pre)skupog pokrivaca.
(y)
 
  • Like
Reactions: JosipS
Možda smo se krivo shvatili, nisam uopće mislio na novac kao takav, jer ako netko razmišlja o Harleyu pretpostavka je da ju ima. :wink:
 
Dali kupiti harley?


Jedno je sigurno ne kupis li ono sto zelis kajaces se cijeli zivot!!!

Jos jedna jako bitna stvar  JEDNOM SE ZIVI 
Moje iskustvo
Ja sam vozio sve Japanske (Honda Suzuki Kawasaki Yamaha)motore i svi su bili odlicni naravno uz normalno i redovito odrzavanje za koji mi dan stize Ducati 999
zakljucak+  

Uzivaj u zivotu kupi on sto zelis  a za kvarove to su sastavni dio svakog motora Garancija postoji zar ne !!!!

 
A čuj,motor se u principu kupuje srcem...
Kad bi se kupovao glavom,vjerojatno bi svi vozili neke turere i opet ne bi izgledalo lijepo,kaj se tiče samog HD-a i Sonny Barger (glavna faca u Hells Angelsima) koji ji profurao mit o HD-u,je rekao da su mu i honda i BMW bolji motori,ali da silom prilika(dostupnost motora i dijelova u USA) vozi HD....
Ovisi koje su ti pobude za kupnju motora?
 
mate said:
Imam jednog 999 za prodaju, izvrsno stanje i u Zagrebu je. 8)

Koji 999?
Koje godište i koja cijena?
Jel onaj koji nisi mogao upaliti?  :mrgreen:
 
Ja vozim japanca Hondu Shadow 750, sada trazim Harley.Puno mojih prijatelja voze HD i nijedan se ne zali zbog motora. Tu je i velika ljubomora.  Pitanju zato sta je motor skup nema nista pametnog ispod 9000€  bilo koja godina sigurno ima tu i tamo jedan koij se kurci sa HD ali ima i sa cime.

Stavite jedan takozvani super dobar Kawasaki i jedan HD za kojega bi ste se odlucili da novac nije uloga. Istina je da je skup ali da nevalja nije.

HD je i vrsta zivota,koij HD ima taj ima i opremu i ne tjera motor kao nasi choperasi, voze chopera i tjeraju ga kao CBR 900.

Sigurno su tu i tamo dobri japanci ali nivo HD nece nikada stici. Ljudi koij imaju, taj i pokaze ali slabo tko mogu neki progutat. Cim u Hrvatskoij netko nesto postigne onda je mafijas los nevalja to je istina. Svi govore nisu ljubomorni nisu prokleti, vidim svaki puta i u svkom razgovoru.Tako je i sa HD. Motor je dobar savak cast svakome koij ga ima i neka se dalje kurci snjim,meni je drago.

A vi vozite dalje japance ili koreance i sanjate dalje o HD. Joj zaboravi skorom BMW i"sto nista nevalja" ma bolji su ovi XANG JOUNG ili neki stari kopirani Russi.

Ljudi moij budite iskreni. Sparajte na kavama radite malo vise pa cete i vi imat HD. Kao i u zivotu koliko novaca toliko muzike. I sada jos to:  Japanca sam kupio jel je bio JEFTIN, sada ga prodajem skupio sam za HD. :mrgreen:  
 
  • Like
Reactions: motoklasik
zao mi je sto se jos niko nije javi ko ima HD da kaze svoje iskustvo
 
weisslucky said:
Sigurno su tu i tamo dobri japanci ali nivo HD nece nikada stici.

Koji nivo? Težinu?  :wink:

weisslucky said:
A vi vozite dalje japance ili koreance i sanjate dalje o HD.

Čitaš nas kao otvorenu knjigu  :chuckel:

Bez obzira na japance ili HD motor se kupuje srcem (i novčanikom)  (y)
 
branimir said:
Molim pomoć iskusnijih vlasnika Harleya. Taman sam se odlučio između japanskog motora i Harleya Nightstera u korist Nightstera, danas sam razgovarao sa jednim iskusnijim vozačem koji je, kako mi je rekao, živio nekoliko godina u Americi i tamo imao priliku voziti svašta na dva kotača. Između ostalih i 2 Harleya i rekao mi je da je Harley najgori motor na svijetu, da kupim bilo što drugo osim Harleya, da se strašno kvare, da stalno nešto se klima, otpada, problemi sa strujom, da su užasni za voziti. Da je Harley samo mit koji mogu stvoriti samo Ameri i oni koji nisu vozili ništa drugo. Šta da Vam kažem, lud sam od muke, jer sad tek ništa ne znam.

Ne mogu reći da laže obzirom da je moguće da se tako zalomilo sa tim konkretnim primjercima Harleya, ali priča o stalnim kvarovima je samo fama koja je vjerovatno osnovana na nekim prijašnjim modelima. Poznajem tipa koji ima dva Harleya novije generacije, sa ,mislim da su, Evolution mašinama i koji ima samo riječi hvale na kvalitetu. Jedan od Harleya je Electra Glide full loaded sa kojom putuje po cijeloj Europi, i kaže da nije nikad ostao u kvaru. Svako ljeto dolazi sa njom natovaren i sa ženom tisuću i po km. u jednom smjeru. Čovjek ima 60 godina, živi u Njemačkoj i tamo Harley nije znak statusa nego way of life, kao i u Americi, i u drugim zemljama prihvatljivog standarda. U jednom drugom postu ovdje kažu i da je Ducati i BMW pretjerivanje i preseravanje u HR i kako je japanska ponuda sasvim dovoljna.. Percepcije su različite, ukusi također, odluku moraš donijeti sam. Glede voznosti ELectra koju sam vozio je stvarno čudovište od veličine i težine. SJedaš na motor sa respektom, ali kad kreneš to je stvarno čudo od voznosti na malim brzinama. U svakom malo bržem zavoju stružeš sa floorboardima ali brzi prolasci nisu niti namjena toga stila života, već samo mogućnost sa kojom ne treba pretjerivati. Zaključno ako je Nightster tvoj way of life kupi ga i sigurno nećeš požaliti.