Dainese D-Air prsluk?

TIS

Active member
Mar 23, 2011
817
144
43
50
Zagreb
Razmišljam o kupovini Dainese D-air prsluka pa ako netko ima iskustva, savjet ili preporuku…

TIS

Active member
Mar 23, 2011
817
144
43
50
Zagreb
Bolje ga imati nego nemati...
Tako i ja razmišljam ali imam neke dvojbe. Što mi je bolje, prsluk ili jakna? Ako uzmem prsluk nositi ga preko ili ispod jakne? Trenutno sam najbliži odluci uzeti prsluk i nositi ga ispod jakne jer bi tako pokrio najveći broj vožnji.

zrakoplovac

Well-known member
May 15, 2016
693
573
93
Križevci
Ja sam to isto razmatral, i definitivno je vrhuska stvar, ali relativno je težak.
Ok, sam po sebi ako nosiš, još kak tak, ali skupa s jaknom, preteško…
Za na kratku majicu za po gradu ok, inace, najradije bi jaknu s vec integriranim sistemom :)

zaree

Active member
May 12, 2011
251
107
43
49
Petrinja
Nosio prsluk "Hit-air" do prije dvije godine, postao mi mali 😒
Problem prsluka je što ti prekrije sve otvore za ventilaciju na jakni pa je po vručini koma

TIS

Active member
Mar 23, 2011
817
144
43
50
Zagreb
Proizvodi se i jakna i odlična je ali sam cijelo ljeto u mashu a onda jakna nema nekog smisla. Inače i prsluk je od nekog mash materijala pa ne bi trebalo biti problema po vrućinama jedino ostaje problem težine koju je zrakoplovac naveo.

3alfa3

Well-known member
Jul 19, 2008
12,314
8,672
113
49
ZG
Obrati paznju koliko mu treba mjesta kad se aktivira ispod jakne. S mojom Dainese koznom jaknog ga nebi mogao nosit jer je preuska, cak mi i deblja majica stvara probleme :mrgreen:

• Like
Reactions: TIS

Kiki_Rotten

Well-known member
Apr 9, 2009
1,459
963
113
43
Bedekovčina/Conakry
Baci oko i na Helite proizvode, mislim da imaju i jakne.

zrakoplovac

Well-known member
May 15, 2016
693
573
93
Križevci
Proizvodi se i jakna i odlična je ali sam cijelo ljeto u mashu a onda jakna nema nekog smisla. Inače i prsluk je od nekog mash materijala pa ne bi trebalo biti problema po vrućinama jedino ostaje problem težine koju je zrakoplovac naveo.
Internet navodi oko 2kg, ali u stvarnosti mi se to činilo puno više 🤷🏻‍♂️
inače, imam super speed 3 koznu jaknu za koju navode težinu 2.1kg… (isto mi se cini da je teza od toga)
E sad, ugrubo, ko da stavis dvije kozne jakne na sebe 😅

xoox

Active member
Jun 19, 2018
96
102
33
Ja san ima helite prsluk na špagu, i nosija ga priko jakete. Uzeja malo veci broj tako da mi ne stvara problem s ventilacijom, ali danas da uzimam uzeja bi s jaketom, jer kad sve to na sebe nabaciš....

TIS

Active member
Mar 23, 2011
817
144
43
50
Zagreb
Baci oko i na Helite proizvode, mislim da imaju i jakne.
Slovenski zastupnik nam je organizirao demonstraciju i sve to izgleda super ali ostaje činjenica da se aktivira povlačenjem uzice što u slučaju nesreće može biti presporo. Na you tubeu se može pronaći ADAC-ov crash test airbag opreme gdje je jasno vidljiva prednost d-air sistema.

• Like
Reactions: Kiki_Rotten

mate

Administrator
May 22, 2002
5,040
7,660
113
Prodao sam tri prsuka, mozes biti cetvrti.😄 Provjeri, mislim da ne ide ispod jakne.

TIS

Active member
Mar 23, 2011
817
144
43
50
Zagreb
Volem kad mi se nuđa popust:mrgreen:

Već sam provjerio može i ispod i preko jakne.

singlica

Well-known member
Sep 17, 2011
2,098
284
83
39
Di me pošalju...
Imam ga ja i nosim ga ispod jakete. Napravljen je od mesh materijala ali ljeti ipak zadrzava toplinu. Ali nista strasno. Ali zato je zimi zakon.;)
Tezina je oko 4 kilograma. Ugl preporodio sam se. Nemam vise onih kornjaca i drugih stitinika... Meni zakon.

• Like

TIS

Active member
Mar 23, 2011
817
144
43
50
Zagreb
Imam ga ja i nosim ga ispod jakete. Napravljen je od mesh materijala ali ljeti ipak zadrzava toplinu. Ali nista strasno. Ali zato je zimi zakon.;)
Tezina je oko 4 kilograma. Ugl preporodio sam se. Nemam vise onih kornjaca i drugih stitinika... Meni zakon.
Nadao sam se da će se javiti netko tko ga koristi. Zanima me još koliko dugo u stvarnosti traje baterija i koliko se puni?

pavicMA

Member
Jun 23, 2013
75
4
8
ZG
Nadao sam se da će se javiti netko tko ga koristi. Zanima me još koliko dugo u stvarnosti traje baterija i koliko se puni?
Jedan sam od onih koji koriste (od ljeta 2020.). Svaku jednodnevnu vožnju je baterija izdržala, a kad bi stigao na odredište ionako bi sve stavio puniti. Ispod kožne jakne nemam mjesta za prsluk. Ako nosim mesh, prsluk nosim preko, a ako nosim gore-tex jaknu imam mjesta za prsluk ispod. Pri ljetnim vrućinama umanjuje funkciju mesha, ali to je normalno i znam zašto. Što se tiče punjenja, nisam obraćao pažnju na vrijeme punjenja, ali rekao bi 2-3 sata do 100%. Od mene svakako preporuka za ovaj proizvod.

• Like

Boris87

Active member
May 27, 2011
457
44
28
1019
Ja već dosta dugo biram i svaki mi ima neku manu.Sve modele koje gledam moraju biti bez špage.
Helite-prsluk koji moram nosit preko jakne mi nije za svakodnevnu upotrebu
Dainese-dobar iako mislim da se najmanje napuše od svih i nakon svake aktivacije moraš ga slat u italiju što te košta ako se ne varam 250e.Ostali imaju i po tri punjenja prije nego se mora slat proizvođaču.Uzmi u obzir da ti se može aktivirat kad ti možda i ne treba ili iz neke pijane zajebancije sa frendovima pa više to neće bit tako smiješno.
Klim,Held,Ixon,Furygan-koriste Inmotion tehnologiju i u startu je možda najlakše kupit.Held prsluk je oko 2500kn ali tu dolazimo do kvake koja me odvraća od ove pizdariej a to je pretplata koju moraš uzet jer bez pretplate prsluk se neće aktivirat i ustvari imaš samo jedan skupi protektor leđa.
Astars mi se ne sviđa općenito

• Like
Reactions: navigator77