daleko....

:cool: Dobrodošao Nikola!Tvoji putopisi,ali i detaljna uputstva o planiranju putovanja koja smo čitali u Moto Pulsu nam govore da znaš što pričaš.Zato,tko se sprema"na dalek put"ima što čuti.Svi sanjaju o nekom super putovanju ali pitam se čega najviše treba,osim gole želje,za takvo što?Love,hrabrosti,znanja,ekipe...?What? :?
 
Nikola_M said:
Nemoj se ljutiti dali ti pricas mozda Ruski :?: :mrgreen: :wink: kad si tak rusofilski nastrojen i jer si mozda bio Avganistanu :?: :mrgreen: :wink: :cool:




Jesi li ti Nikola Mrakovcic :?:
Po ostalim postovima cini mi se da jesi. Ja planiram ici u Bugarsku i citam tvoj putopis ko zna po koji put. Sjajno stivo. Fale mi neki djelovi puta, ali si ono najvaznije dao. Pokusao sam naci i na motori.hr tvoj putopis, ali ga nisi postavio. Mislio sam da cu tamo naci nesto detaljnije... :mrgreen:
Sve u svemu, ocekujemo jos tvojih pisanija... :mrgreen:
 
linza said:
Tamo policija ima puno razumjevanja za motore. Samo ipak nemoj biti bahati kao neki sa ovog foruma. Preticanje i brzina u granicam normale a ne mad maxa :mrgreen:

Ima razumjevanja,osim ako ne naletis na nekog klinca kojem je uniforma udarila u glavu i sad misli da je bog i batina :evil:
Ako putujete preko SLO pazite se multinova i po naseljima strogo po ogranicenjima :!:
 
..a cuj prvi put kad jih cope,ce se opametit...i jos nesto...nemojte ni pomislit na bjezanje... :!:

E da....obavezna je prva pomoc u motorima....brijem da ce to nasi panduri ove godine jako pregledavata....
 
LiQuId said:
..a cuj prvi put kad jih cope,ce se opametit...i jos nesto...nemojte ni pomislit na bjezanje... :!:

E da....obavezna je prva pomoc u motorima....brijem da ce to nasi panduri ove godine jako pregledavata....

Pa kak to zgleda :?: kolka je to prva pomoc :?: kud ju staviti u motor :?: ili radi toga nositi ruksak na ledima :?:
Najbolje bi bilo da motoristi iza sebe vuku kamp kucicu sa Clinicqua mobille , jer nam to i tako uvjek treba :mrgreen: :wink: (osvrt na MV)
 
Pa pakunga ti je skroz mala....imaju u Louisu ok stvarcicu za par euri..inace kod nas se sad prodavaju neke od famozne "firme" (da ne reklamiram) :mrgreen: ...meko pakiranje...mozes ju zgurat kam hoces :mrgreen:
 
Možeš kupiti prvu pomoć u Louisu, mala je i košta par Eura. U Austriji je obavezna, u Njemačkoj nije. Na putu je imam sa sobom, ali me nitko nikad nije tražio da ju pokažem.
 
Uistinu neznam koliko jedna takva prva pomoc moze ustvari pomoci jer kad padnes ili se dignes ili ostanes lezati , kad sam ostao lezati jedva mi je i bolnica pomogla , a kad sam se digo istu minutu sam odjurio dalj ko kugla :mrgreen: a tek dva sata kasnije je bilo joj joj :mrgreen:
Slazem se zlu netrebalo bolje ju je imati nego neimati , ali nema od toga puno vajde :mrgreen:
 
Nosim ju više zbog toga ako naiđem na nekoga ko leži, makar baš ne znam da bi mu puno pomogal...

A dobro dođe flaster ako se porežeš dok režeš špek. :mrgreen:
 
Depp said:
:cool: Dobrodošao Nikola!Tvoji putopisi,ali i detaljna uputstva o planiranju putovanja koja smo čitali u Moto Pulsu nam govore da znaš što pričaš.Zato,tko se sprema"na dalek put"ima što čuti.Svi sanjaju o nekom super putovanju ali pitam se čega najviše treba,osim gole želje,za takvo što?Love,hrabrosti,znanja,ekipe...?What? :?

Sama želja neće te odvesti nigdje, i ja sam imao stotinu zelja i planova dok sam bio mlađi, bilo je nešto kraćih tura biciklom, autom po evropi i sl. a onda sam jednog dana rekao "dosta" kupio motor i nakon par stotina km otišao u Alpe i od onda u skladu sa mogućnostima bar jedanput godišnje malo veća tura. U skladu s financijama odabrat ćeš smjer i vremensko trajanje. Ne treba ti ni velike hrabrosti, normalne mjere opreza su potrebne, ako putuješ sam ljudi će češće htjeti s tobom komunicirati, itd, itd... Just do it !
 
Jesi li ti Nikola Mrakovcic :?:
Po ostalim postovima cini mi se da jesi. Ja planiram ici u Bugarsku i citam tvoj putopis ko zna po koji put. Sjajno stivo. Fale mi neki djelovi puta, ali si ono najvaznije dao. Pokusao sam naci i na motori.hr tvoj putopis, ali ga nisi postavio. Mislio sam da cu tamo naci nesto detaljnije... :mrgreen:
Sve u svemu, ocekujemo jos tvojih pisanija... :mrgreen:[/quote]


Ako imas neka konkretna pitanja slobodno se javi na pp ili e-mail.
Pozdrav
 
Adventurer said:
zweky said:
ako će biti sreće i novaca :mrgreen: htjela bi ove godine malo otputovati izvan granice Hrvatske.pa me zanima ko je od vas na forumu išao negdje dalje i da kaže npr.koliko mu je trebalo novaca za takvo nešto,kamo je išao i s kojim motorom.gdje je spavao ...u kampovima ili privatnom smještaju(naravo i cijene toga),kojim putem je išao...neke cake u različitim državama...
ja bi išla sa svojim kle-om i nadam se da će on bez problema izdržati tako neki veći put...ne znam u kojem slučaju bi ga mogla isforsirat itd

I ja bih ove godene napravio malo veći izlet do Azurne obale i Monaka pa ako je netko bio da malo opiše iskustva. :roll:

U Monaku si za jedan dan ako ideš autoputom. Tamo možeš pronaći sređene kampove i nisu skupi (proveo sam tri noći tamo i točno se ne sjećam koja je cifra). Plaže su šljunčane i bolje izgledaju na fotkama nego u stvarnosti. Klopat možeš po picerijama i mogu se pronaći restorani koji nisu skupi. Pri povratku ako budeš imao vremena svrati u Gargaland kod Milana. Ako ti još kako mogu pomoći javi se, mogu iskopati točan naziv kampa i gdje se nalazi itd.
 
zweky said:
ako će biti sreće i novaca :mrgreen: htjela bi ove godine malo otputovati izvan granice Hrvatske.pa me zanima ko je od vas na forumu išao negdje dalje i da kaže npr.koliko mu je trebalo novaca za takvo nešto,kamo je išao i s kojim motorom.gdje je spavao ...u kampovima ili privatnom smještaju(naravo i cijene toga),kojim putem je išao...neke cake u različitim državama...
ja bi išla sa svojim kle-om i nadam se da će on bez problema izdržati tako neki veći put...ne znam u kojem slučaju bi ga mogla isforsirat itd

Potrebno ti je samo malo dobre volje, destinacija na koju ideš, ispravan motor i nešto novaca. Spavanje nađeš na licu mjesta i dnevna kilometraža ovisi samo o tebi. Ako ti pofali novaca smo se okreneš prema doma. Naravno nadam se da će to biti puno dalje Slovenije.
 
neno said:
U Monaku si za jedan dan ako ideš autoputom. Tamo možeš pronaći sređene kampove i nisu skupi (proveo sam tri noći tamo i točno se ne sjećam koja je cifra). Plaže su šljunčane i bolje izgledaju na fotkama nego u stvarnosti. Klopat možeš po picerijama i mogu se pronaći restorani koji nisu skupi. Pri povratku ako budeš imao vremena svrati u Gargaland kod Milana. Ako ti još kako mogu pomoći javi se, mogu iskopati točan naziv kampa i gdje se nalazi itd.

Hvala Neno javim ti se pa skoćimo na cugu i poprićamo.