daleko....

Može li mi netko reći kakva je situacija sa murijom u Sloveniji jer u većini slučajeva kad sam išao na nekakvu vožnju, odlučivao sam se za put prema istoku.
Murije na istoku ( Bosna,SiCG,...) ima poprilično ali se uvjek može dogovorit sa njima, recimo ja sam jednom kod Višegrada kaznu riješio na taj način da sam provezao murijaka, krug na motoru i svi bili sretni i zadovoljni.
Na ljeto planiram za koji vikend otići malo prema zapadu pa me zanimaju iskustva sa drotovima jer kao što znam da vozit motorom 50 km/h i nije baš ugodno!?
 
u sloveniji koma
podmičivanja nema,puni su radara svakojakih vrsta a prije mjesec i nešto dana su poduplali iznos kazni
topla preporuka - ak ideš radi slovenije ne,a ak si u proputovanju pazi :wink:
 
Tamo policija ima puno razumjevanja za motore. Samo ipak nemoj biti bahati kao neki sa ovog foruma. Preticanje i brzina u granicam normale a ne mad maxa :mrgreen:
 
ali bježanja nema
:mrgreen:
post1110844365796ac.jpg
 
tomee said:
u sloveniji koma
podmičivanja nema,puni su radara svakojakih vrsta a prije mjesec i nešto dana su poduplali iznos kazni
topla preporuka - ak ideš radi slovenije ne,a ak si u proputovanju pazi :wink:

Tak je kad nejdeš s motorm tam!Probaj jenput pa buš vidil da nije tak strašno ko z autom s prikolicom!
 
s tobom nemrem,to je jače od mene.
Možda,ali fakat možda, kad te vidim da se voziš,na Vari naravno! :wink:
 
Nikola je svakako legenda, jer su mu putopisi fantasticni i citam ih po nekoliko puta u MotoPulsu.
Sto se tice Azurne obale, ja sam bio jednom kolima do Cadiz-a. Cijene su bile u njemackim markama, a spavao sam po hotelima sa tri zvjezdice koji imaju TV, frizider a u Spaniji i klimu. Nocenje je bilo u San Remu, San Tropeu, Taragoni (pored Barcelone), Gandi-i (pored Valensije) i Malagi. Cijene su bile od 80 DM u Spaniji, do 130 DM u Francuskoj. Put je bio u 6.-om mjesecu i sjecam ga se sa odusevljenjem. Autoputevi su dosta skupi, i otprilike date onoliko novca za njega koliko Vam auto potrosi benzina za isti broj kilometara. Moj je Pezo 405 trosio oko 9 litara na sto km. Zaboravio sam da napomenem da je soba bila za dvoje. 8)
 
Druže Gašo,davno je to bilo.Sada je cijena noćenja ista,samo u eurima! :evil:
 
Ja za 100 eura radije odspavam u šumi s kacigom na glavi
 
GIXER said:
Može li mi netko reći kakva je situacija sa murijom u Sloveniji jer u većini slučajeva kad sam išao na nekakvu vožnju, odlučivao sam se za put prema istoku.
Murije na istoku ( Bosna,SiCG,...) ima poprilično ali se uvjek može dogovorit sa njima, recimo ja sam jednom kod Višegrada kaznu riješio na taj način da sam provezao murijaka, krug na motoru i svi bili sretni i zadovoljni.
Na ljeto planiram za koji vikend otići malo prema zapadu pa me zanimaju iskustva sa drotovima jer kao što znam da vozit motorom 50 km/h i nije baš ugodno!?

Kazne su OGROMNE!!!
Gledaj, ako vozis po pameti, onda tesko da ce te zajebavati. To znaci kroz naselja polako i gledaj oko sebe.
Rijedko je radar izvan 50km/h ogranicenja.
Policajci imaju mogucnost, da ti daju samo upozorenje... pokusaj biti normalan ako te stopaju. Mislim, nemoj mu odmah jebati majku... ;)
 
Hvala ti na informacijama, možda se negdje i sretnemo !!!
 
Nikola_M said:
Ukrajina je npr do koju dodinu slovila kao nesigurna zemlja ali nije bilo nikakvih problema. Oni imaju čuvane parkinge pod nazivom "stajanka" a mnoge stajanke imaju i sobe i restoran. Kako oni kažu mafije više nema na cesti nego se povukla u politiku. malo veći problem je policija, koja prečesto zaustavlja, pokušavaju izmisliti prometni prekršaj a jedan je čak otvoreno tražio novac. Uglavnom nikada ne spavam u kampovima jer mi to oduzima više slobodnog vremena a i smještaj je uglavnom jeftiniji nego na zapadu. U Bugarskoj su čuvane parkinge imali samo u većim gradovima ali uvijek zamoliš na recepciji za garažu ili slično. U Rumunjskoj mi je recepcioner jedanput nudio da parkiram doslovno u recepciji ali nisam mogao kroz vrata. Rumunjska je inace po mome iskustvu najsigurnija zemlja (naravno da je to široki pojam). Sve su to prekrasne zemlje i sigurno necete zazaliti ako ih posjetite. svaka zemlja ima svojih draži ali Rumunjsu bi preporučio svakome. Zemlja kao stvorena za moto putnike.

Nemoj se ljutiti dali ti pricas mozda Ruski :?: :mrgreen: :wink: kad si tak rusofilski nastrojen i jer si mozda bio Avganistanu :?: :mrgreen: :wink: :cool:
 
tomee said:
ali bježanja nema
:mrgreen:
post1110844365796ac.jpg

A kaj će njima takav auto. Dok došalta do šeste već je na graničnom prijelazu :twisted:
 
dr.chala said:
Druže Gašo,davno je to bilo.Sada je cijena noćenja ista,samo u eurima! :evil:

Znam, znam... 8)
 
Nemoj se ljutiti dali ti pricas mozda Ruski :?: :mrgreen: :wink: kad si tak rusofilski nastrojen i jer si mozda bio Avganistanu :?: :mrgreen: :wink: :cool:[/quote]


Ne, ne pricam ruski, a Rusiju, cini mi se nisam ni spominjao, mada, iskreno, planiram tamo otici. A spominjem ove zemlje jer sam ih u proteklih nekoliko godina posjetio. A ove zemlje su za razliku od zapada jos uvijek relativno jeftine. I nisam bio u Avganistanu. Pozdrav!
 
Gasho said:
dr.chala said:
Druže Gašo,davno je to bilo.Sada je cijena noćenja ista,samo u eurima! :evil:

Znam, znam... 8)

Samo za informaciju : prosle godine 2004 za vrijeme F1 u Monacu placao sam dvokrevetnu sobu u sjevernom djelu Nice 65 Eura noc , a da nepricam ako odes malo van tih Top gradova za kolko se moze naci smjestaj ili kao Nike radje bi spavao sa kacigom na glavi da moram platiti krevet 100 Eura :mrgreen:
 
[/quote]

Samo za informaciju : prosle godine 2004 za vrijeme F1 u Monacu placao sam dvokrevetnu sobu u sjevernom djelu Nice 65 Eura noc , a da nepricam ako odes malo van tih Top gradova za kolko se moze naci smjestaj ili kao Nike radje bi spavao sa kacigom na glavi da moram platiti krevet 100 Eura :mrgreen:[/quote]

I ja bih, kad bi putovao sam, ali zena nece ili ne moze da shvati da nema opasnosti i da se moze dalje stici ako se ne trosi po hotelima... :mrgreen:
 
Moje iskustvo je što si dalje od doma, to su ljudi prijateljskiji raspoloženi.
S carinicima i policajcima nikad nisam imao problema, a proputovao sam Italiju, Francusku, Švicarsku, Austriju, Njemačku...

Prije 2 godine ušao sam iz Austrije u Lichtenstein, pa u Švicarsku bez pokazivanja putovnice, svi samo mašu. A čuo sam svakakve priče o Švicarcima.

Kad smo prije više od 10 godina išli sa 3 oldtimer BMW-a u Veronu (R25/3, 1953 g., R51/3, 1954 g. i još jedan R25/3 1955.) čuo sam svakakvih bajki. Neće vas pustit zbog auspuha, nemate homologirane kacige i sl. Talijani su jedino rekli "Belissimo" ili kak se to već piše i pustili su nas u Italiju bez problema. Ako si normalan i pristojan vjerojatno ti niko neće raditi probleme.

Čak su nas i slovenski policajci jednom pustili, imali smo neko sitno prekoračenje, rekli smo da smo krivi i da ćemo platiti i dečki su nas pustili. :D. Od svađanja nema koristi.