... do Rumunjske i nazad ...

LALA3 said:
nije tema,ali kako gume?..na kojoj su ti kilometrazi,jesi jos uvik zadovoljan?

Sve je tema . Pa kad sam krenija na put gume su imale skoro 8000 km , sad su blizu 11000 i zadnja je gotova .
 
2W said:
Sve je tema . Pa kad sam krenija na put gume su imale skoro 8000 km , sad su blizu 11000 i zadnja je gotova .
to te pitam..moje su jos netaknute,samo zato sta nisam ima kad sist na bajk..planiras iste uzet,ili michelinke mozda oprobat?
 
LALA3 said:
to te pitam..moje su jos netaknute,samo zato sta nisam ima kad sist na bajk..planiras iste uzet,ili michelinke mozda oprobat?

Pa sa ovima sam jako zadovoljan , tako da najvjerovatnije ostajem na istome modelu . Moje je najviše uništija teret i auto put , pa mislim ako se vozi lokalno umjerenom vožnjom da mogu potrajati još koju iljadu više.
 
08.07.2016  5.Dan



Nakon totalno konfuznoga prethodnoga dana u novi ulazim posloženo i odmorno . Dodatno me veseli i bogat doručak koji je uključen u cijenu od 27-28 Eur.  Roman na doručak stiže nešto kasnije , a ja u međuvrimenu pokušavam nešto doznati o gradiću .
Baile Herculane tj. Herkulesove Banje je gradić nasta na 16 termalnih izvora a svaki sa svojim mineralnim sastavom ... ovo mi objašnjava onaj specifičan miris po dolasku . Legenda govori da je i sam Herkules boravija ode , a koplja su oko ovih izvora lomile razne vojske pa tako i Otomanske i Austro-Ugarske . Prije II . svjetskoga rata tu su uživali Zapadnjaci koji su svojim građevinama dali aristokratsku vizuru gradu . Posli II svj. rata dolazu komunisti , nacionaliziraju i zapuštaju prelipe zgrade , a izgrađuju jednolične socijalističke „bisere“ namijenjene za odmor umirovljenika i radne klase . Nakon toga dolaze treči pa sjebu ovo šta su napravili ovi drugi i tako cili grad u rasulu ...ovo objašnjava zapuštene zgrade . Ali ovaj gradić se obnavlja ... kako onaj stariji tako i ovaj noviji dio pa mislim da če u dogledno vrime  ode biti mali raj .
Spremni , oko 10 sati napuštamo hotel . Nešto vrimena gubimo na popravak slomnjenoga žmigavca na Romanovom BMW-u ... previše zakrpa i rupa su učinile svoje . Dajemo gradiću još jednu šansu na dnevnome svjetlu te ga obilazimo na motorima prije nastavka puta i samo mogu reči ... zanimljivo .
























Na samom kraju gradića nailazimo na pumpu i krcamo do čepa . Izlazimo na glavnu cestu Orsova-Tmisoara kojom napokon malo razvlačimo motore . Nakon 20-ak km vožnje prema Tmisoari skrečemo livo prateči znak koji nas usmjerava prema Oraviti . Cesta blago zavojita i nelošega asfalta vodi nas dobrim tempom kroz sela .  Ovo mi je prijalo u kombinaciji sa sunčanim danom .

















Nakon sela Bozovici cesta ponovo ulazi u šume i brda te vožnja postaje aktivnija i zabavnija . Zanos prekida neobičan znak sa natpisom „PARALELA 45“ . Zaustavljamo se i doznajemo da stojimo točno na 45 paraleli , pokraj jako poznatoga izvora i slapa Bigar (jedan od 8 najneobičnijih slapova u svitu) , usred Nacionalnog parka Cheile Nerei-Beusnita. Dobar razlog za kratko zaustavljanje , slikavanje i kavu na obližnjemu parkingu .

















Još 50-ak km „akcije“ po brdskim cestama i oko 14:00 stižemo u Oravitu . Pošto nas ničim nije privuka ovaj grad , nastavljamo te se zaustavljamo nešto dalje na ručak .Piva itekako godi , a pogled na serviranu hranu izaziva divljenje količinom mesa .... otkopčaj kaiš .. i ... tri,dva,jedan ....mumaj .





Posli ovakvoga obroka nije bija problem odvoziti rutu preko GP Kaludjerovo , Bele Crkve , Pančeva do Beograda u čijoj smo okolici odlučili odmoriti i pronači negdi smještaj . Probijamo se kroz promet centrom Beograda te izbijamo na most odakle nam puca pogled prema splavima a nedoumice di čemo odmoriti je nestalo .





















Atmosfera na splavi je iznimno opuštena , a mi godimo negdi  uru vrimena uz kavu i prirodni sok . Imamo dana za još stotinjak kilometara , te rezerviramo smještaj u Šabcu  nekih 80-ak km dalje .









Nevoljko napuštamo splavi te odlazimo dalje u ravnicu ... možda i najmonotoniji dija ceste na ovome putovanja . Po dolasku u Šabac , nalazimo smještaj koji me ugodno iznenadija (natkriveni parking za motore sa video nadzorom) , plačamo 30 eur unaprijed te odlazimo svak u svoj apartmančić .
Rasfriškani od puta , šetnjom odlazimo do centra grada . U centru neka mirna i ugodna atmosfera . Kupujemo paket kokica , sidamo na štekat lokala , ćakulamo  i uz pivu gledamo šetače ( de ne kažem šetačice ... hehe). Piva , dvi  i centar se pomalo prazni a nama se neda nazad u apartman . Pitamo konobara ima li još di koje misto za popit pivu ... čovik se misli i odgovara „imate beach bar“ nedaleko odavde . U sebi se mislim ma koga on zajebava  :misli: pa pitam ... koji beach bar .... pa di je ode plaža ...“pa tu uz Savu „... priznajem , do toga dana nisam nikako spaja Savu i Šabac . U beach baru skroz živo  , te ostajemo još koju uru vrimena promatrajuči svit kako se veseli . Po povratku u apartman nismo odolili porciji  nočnih čevapa ... čisto onako za miran san  :D .





Dan 5 . completed
 
E moj GreenGo drago mi je vidit da si kupio motor i da se vozas!!!  Odlican ti je putopis!!
Pozdrav iz Egipta!!!
Mene ti obicno Propuse na motoru.......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E moj GreenGo drago mi je vidit da si kupio motor i da se vozas!!!  Odlican ti je putopis!!
Pozdrav iz Egipta!!!
Mene ti obicno Propuse na motoru.......

Fala , fala .... i ja sam u Egiptu .. možda smo blizu  :)
 
09.07.2016 6.dan





Izlazim iz apartmana na ulicu i sve šta mi triba je nadohvat ruke ... kafić livo ... burek desno .
Marendajemo , spremamo stvari i negdi iza 9 sidimo u kafiću i ispijamo jutarnji stimulans . Igram se navigacijom i tražim optimalnu rutu do Sarajeva a ta bi bila priko  Zvornika . Dovršavamo kavu i krečemo lagano na put . Po izlasku iz Šapca vata me pomalo nekakva kriza ... monotona cesta ... puno misli ... na ovome dilu puta san se zaželija samo teleportirati doma . Nakon nekih 50-ak km krajolik se minja a time i raspoloženje .. ulazimo u brdoviti predio te se sljedečih 20-ak km vozimo niz Drinu prema GP Mali Zvornik/Karakaj.













Na prvoj benzinskoj tankamo motore , vozimo dalje nizvodno Drinom te u nekom momentu skrečemo desno a cesta nas vodi ponovo u planinu .













Neplanirano otkrivamo skroz dobru cestu za voziti punu zavoja i serpentina ... planina nikad ne razočara. Prolazimo kroz Miliće , Vlasenicu , Han-Pijesak , Sokolac , Mokro , i  nastavljamo prema Sarajevu . Na toj dionici  , na jednoj čoši , pravimo kratku pauzu ... ćakulamo sa prodavačima i kripimo  se hladnom izvorskom vodom  i hladnom dinjom.























U Sarajevu pravimo dvi pauze .. jednu za kavu u pansionu River te  kasnije nešto vrimena odvajamo za razgledavanje Vrela Bosne .















Dionicu Sarajevo - Mostar prolazimo uz nešto življi tempo , a oko 19:00 stižemo na kupalište Čeveljuša (rijeka Trebižat) pokraj Ljubuškoga na porciju čevapa i pivu .







Čeka me još dvistotinjak kilometara auto puta stoga ne gubim vrime , mada mi se gadi motor i pogledati a kamoli  sisti na njega. U Hrvatsku ulazimo na GP Bijača , te se nedugo nakon toga ja i Roman razdvajamo ... on put Ploča , a ja namištan putnu brzinu cca. 150 km/h i vozin autoputom doma .

Sam u svome filmu , vrtim scene i slike od nekoliko prijašnjih dana .Postajem svjestan koji smo hebeni đir napravili i vatam se kako se sam sa sobom cerin u kacigi ..... e to je ono neprocijenjivo .......... !!!


Eto , to bi bilo to od mene ..... Pišuči ovaj putopis  opet sam provoza ovu turu i nadam se da sam i vama uspija koliko toliko dočarati ovo putovanje .
 
Thx za ovaj putopis, posli čitanja ovoga dobijem i ja želju za ovako nešto, odlično!!!!!!! (y) :021:
 
Vrhunski djir,u planu mi je napraviti sličan pa cu svakako iskoristiti dobre lokacije i ceste s tim da bi mozda produžila i do Crnog mora ;)
Jesi se mozda zbraja koliko te koštalo ovo veselje,bar onako otprilike ???


"Ravne ceste su za brze motore,zavoji za brze vozače"
 
Pa nekih  350 - 400 eur sve skupa .
 
Dobro odvoženo i složeno.Lipo je za viditi da još ima ljudi voljnih pisati  (y)
 
Hvala svima na pozitivnim komentarima  (y) (y) (y)
 
Kad si spomenuo cestu Han pesak uvijek se sjetim scene, ja prvi iz zavoja izlazim na pravac (već u priličnom prekoračenju) i dajem gas kad vidim s lijeve strane policijsku patrolu. Jedan policajac prelazi na našu stranu, već mi u glavi gotovo je i puštajem gas. Približavam se kad policaja daje znak rukom da još odvernem gas. Što ću, dvije niže, pun gas i trubnuo policajcu. :021: :police: (y)
 
2W said:
Pa nekih  350 - 400 eur sve skupa .
Racuna san oko 500-600 eura za tjedan dana,znaci moze i manje ::)


"Ravne ceste su za brze motore,zavoji za brze vozače"
 
floyd said:
Aj kad ćemo?? :mrgreen:
Za ovu godinu san riješen ali bi iduće lito moga,jos cemo se čuti u vezi toga ;)


"Ravne ceste su za brze motore,zavoji za brze vozače"