Dobre prilike u oglasima

Bila slika prava ili lažna,kako god okreneš,ovaj naci kokošarčić će definitivno prije najebati nego što će bilo kakvu lovu vidjeti ..:mrgreen:
 
Da je Hitler ono šta je po evropi radija, radija po Africi i velikon dilu Azije dobija bi nobelovu nagradu... još bi mu i pomogli britanci, židovi, belgijanci i ostala slična svita... dali bi ruke.
 
  • Like
Reactions: Dino'ST
Jel ovo uopće legalno?
Mislim, ako ZDS, Heil... itd uzrokuje kaznu (a nekad i zatvor), onda niti ovo nije baš po "PS"-u.

Zašto ne bi bilo legalno, samo ne znam zašto prodaje na Njuškalu nešto tako skupo, nek ide na kojekakve svjetske aukcijske kuće, dobio bi i više...
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Pa ajd mi onda objasni zašto ono gore navedeno nije "legalno", a ovo bi bilo? U čemu je razlika?
Govorim o slici, a ne o samom činu prodaje.
 
Ma slika je ziher legalna.Milju i dvjesto vrijedi.
A ostali mu oglasi svi skupa dvije i nešto sitnog.🤣😎
 
Aha, znači ako "pronađem" sliku na kojoj stoji ZDS i objesim ju, onda je to ok? Pa ju mogu dati i u npr. muzej?

Možda cjepidlačim, ali tanka je granica između onoga što je kakti OK, i onoga za što se ide u "zatvor". Sreća pa smo danas ipak slobodnije društvo, u Yugi bi bilo malo veselije...
 
Aha, znači ako "pronađem" sliku na kojoj stoji ZDS i objesim ju, onda je to ok? Pa ju mogu dati i u npr. muzej?

Možda cjepidlačim, ali tanka je granica između onoga što je kakti OK, i onoga za što se ide u "zatvor". Sreća pa smo danas ipak slobodnije društvo, u Yugi bi bilo malo veselije...

Relevantan clanak je sljedeci:
Tko na javnom mjestu izvođenjem, reproduciranjem pjesama, skladbi i tekstova ili nošenjem ili isticanjem simbola, tekstova, slika, crteža remeti javni red i mir...kaznit ce se...700 do 4k eura ili 30 dana.

Dakle, vjesaj pronadenu sliku u privatnim prostorima/okruzenjima koliko god hoces.

Btw., odredba je od rijeci do rijeci identicna onoj u Jugi. Kao i vise manje cijeli ostatak zakona.
 
  • Like
Reactions: gigi
Aha, znači ako "pronađem" sliku na kojoj stoji ZDS i objesim ju, onda je to ok? Pa ju mogu dati i u npr. muzej?

Ne, ne možeš, jer nije dokazano povijesni artefakt, a ova ako ima originalni potpis Hitlera to definitivno je... bez obzira tko je na slici, ako postoji povijesna vrijednost koju je mguće dokazati, onda je to predmet od svake vrijednosti koja se uzdiže iznad ideologije... ima još nešto što bi ti relativizirao?

Možda cjepidlačim, ali tanka je granica između onoga što je kakti OK, i onoga za što se ide u "zatvor". Sreća pa smo danas ipak slobodnije društvo, u Yugi bi bilo malo veselije...

Točno. No ovdje je riječ ipak o nečemu drugom.
 
Relevantan clanak je sljedeci:
Tko na javnom mjestu izvođenjem, reproduciranjem pjesama, skladbi i tekstova ili nošenjem ili isticanjem simbola, tekstova, slika, crteža remeti javni red i mir...kaznit ce se...700 do 4k eura ili 30 dana.

Dakle, vjesaj pronadenu sliku u privatnim prostorima/okruzenjima koliko god hoces.

Članak je relevantan za prodavanje ideologije koja vrijeđa javne osjećaje građana (o kojima odlučuje politika, a ne građani). I nema veze sa povijesnim artefaktima i vrijednostima, no ponavljam - očito je lik glup i neuk, ili muljator, jer ići prodavati takovu vrijednost - ako je original - na način da ju nudi preko Njuškala je stvarno biti glup...
 
  • Like
Reactions: Kawah
Ne, ne možeš, jer nije dokazano povijesni artefakt, a ova ako ima originalni potpis Hitlera to definitivno je... bez obzira tko je na slici, ako postoji povijesna vrijednost koju je mguće dokazati, onda je to predmet od svake vrijednosti koja se uzdiže iznad ideologije... ima još nešto što bi ti relativizirao?
Ne kužim što sam to ja relativizirao?
Znači, AKO je to što on prodaje povijesni artefakt, onda je ok. I meni je to prihvatljivo.
Isto tako i ta slika koju sam ja "pronašao", AKO ima preduvjete da bude u statusu povijesnog artefakta, onda je ok. AKO nema, onda nije ok. I meni je to sasvim jasno isto, iako možda (moralno) neprihvatljivo.
 
Članak je relevantan za prodavanje ideologije koja vrijeđa javne osjećaje građana (o kojima odlučuje politika, a ne građani). I nema veze sa povijesnim artefaktima i vrijednostima, no ponavljam - očito je lik glup i neuk, ili muljator, jer ići prodavati takovu vrijednost - ako je original - na način da ju nudi preko Njuškala je stvarno biti glup...
Jedini "glup" ovdje bi bio netko tko misli da se radi o njegovom orginalnom potpisu.
 
To ti dođe ka i zvizda ili svastika. Zvizdu imamo na Heinekenu pa panduri na svojoj avijaciji (doduše bilu) pa smo se navikli. Za svastiku triba još vrimena, jedino Indijci to ne doživljavaju uopće jer je puno starija od Hiće i nacizma.
 
Jedini "glup" ovdje bi bio netko tko misli da se radi o njegovom orginalnom potpisu.

Mi ne možemo dvojiti da nije original samo na temelju toga što mi "mislimo" da nije... zato jer se nama "čini" da nije - to nije razgovor dostojan zrele osobe. A takovih likova ovdje ima i previše, kojima je jedina stvarnost samo ono što se njima čini vjerojatno ili nevjerojatno, to im je nerijetko jedini "argument"...

Lik koji prodaje vjerojatno zna da onaj koji bi trebao izrigati preko milju ojra na Fuhrerovu slikicu sa potpisom - bude provjerio sve, od vještačenja, baza podataka, aukcijskih specijalista, vjerojatnih serijskih brojeva pa nadalje... Fuhrer inače nije bio baš jako izdašan sa davanjem autograma (osim u najranijoj bazi borbe za vlast), tako da bi time ovo mogao biti stvarno raritet, a pravi kupac bi po meni lako mogao biti neki Nijemac iz Njemačke (time je oglas na pogrešnom mjestu), tamo je ionako odavno nacionalizam kao "dobar dan", a i porast nacionalizma i zazivanje Fuhrera su sve jači, da ne velim da lovatora iz tih krugova isto nije malo... drugi potencijalni kupac je neka galerija, muzej ili neka institucija (i jope je lokacija Njemačke najvjerojatnija) koja bi to mogla prezentirati kao vrijedan povijesni artefakt (koji bi nedvojbeni grijao srca mnogih posjetitelja).

No i za jedno i za drugo - oglas je pogrešan i na pogrešnom mjestu.
 
  • Like
Reactions: small rider
Lik koji prodaje vjerojatno zna da onaj koji bi trebao izrigati preko milju ojra na Fuhrerovu slikicu sa potpisom - bude provjerio sve, od vještačenja, baza podataka, aukcijskih specijalista, vjerojatnih serijskih brojeva pa nadalje... Fuhrer inače nije bio baš jako izdašan sa davanjem autograma (osim u najranijoj bazi borbe za vlast), tako da bi time ovo mogao biti stvarno raritet, a pravi kupac bi po meni lako mogao biti neki Nijemac iz Njemačke (time je oglas na pogrešnom mjestu), tamo je ionako odavno nacionalizam kao "dobar dan", a i porast nacionalizma i zazivanje Fuhrera su sve jači, da ne velim da lovatora iz tih krugova isto nije malo... drugi potencijalni kupac je neka galerija, muzej ili neka institucija (i jope je lokacija Njemačke najvjerojatnija) koja bi to mogla prezentirati kao vrijedan povijesni artefakt (koji bi nedvojbeni grijao srca mnogih posjetitelja).
Hitlerov autogram se i štampao velikoserijski, a vjerojatno je i ovo nešto takvog tipa, s time da nije napisao da ima ikakav papir kojime potvrđuje vjerodostojnost navoda a još manje cifru, prema tome, mo'š svojih zadnjih 5 postova u vodu bacit....

a za vrijednost Hitlerovog potpisa imaš google pa vidi... Mein Kampf sa autografom 64 kile dolara, pred 10 godina....

S time, da... da znaš išta o toj temi, ne bi bacao ove diletantske letanije... Većina vrijedne nacističke, sada već, memorabilije prodaje se u SAD-u, Poljskoj i Engleskoj jer je njima to bilo dostupno, ni jedan hrvatski ili jugoslavenski partizan nije ratovao na prostoru Reicha, tako da nisu ni mogli do toga, a nije baš da se kod nas držalo Hićinu sliku u kleti iznad kamina... prema tome, o datom predmetu, dok se ne dokaže suprotno, zrele i odrasle osobe kažu da je bullshit bez ikakvog razmišljanja, jedino čemu isti predmet može služit je da ti imaš o čem drobit nama koje očito motori ne zanimaju...

i ne, nacionalizam u DE nije dobar dan, da si bio pred 2 tjedna u Kelnu samnom kisnuo na jedva jedvice 1°C znao bi to...
 
  • Like
Reactions: Kawah
Hitlerov autogram se i štampao velikoserijski, a vjerojatno je i ovo nešto takvog tipa, s time da nije napisao da ima ikakav papir kojime potvrđuje vjerodostojnost navoda a još manje cifru, prema tome, mo'š svojih zadnjih 5 postova u vodu bacit....

Ti znaš da nema zato jer nije napisao??

Pretpostavka je majka svih zajeba, nemoj i ti stajati u redu.

a za vrijednost Hitlerovog potpisa imaš google pa vidi... Mein Kampf sa autografom 64 kile dolara, pred 10 godina....

Ne znam, nisam interesent. Vidim da barataš svježim info.

S time, da... da znaš išta o toj temi, ne bi bacao ove diletantske letanije...

Zato imam tebe da nadrobiš pameti za nekolicinu nas... očito si o tome čitao nikada, dobio na Googlu info star i prastar, i sada pametuješ... jer ti je - kao i mnogima - sva pamet na Googlu, a pročitao nisi ništa jače od Lunov Magnus stripa...

Većina vrijedne nacističke, sada već, memorabilije prodaje se u SAD-u, Poljskoj i Engleskoj jer je njima to bilo dostupno

Lupetaš. Dapače, moj prijatelj je Amer, WW2 pasionirani kolekcionar, i iz SAD-a dođe svake godine na određene sajmove WW2 memorabilija u Zagrebu i okolici (zadnje sam bio sa njim u Dubravi u prostorima pored policijske postaje), i pohvaljuje čega tu sve ima... ja nisam u tim vodama, osim što sam pročitao nekoliko biblioteka (zbirki) knjiga o WW2 iz svih aspekata (od sve 4 Hitlerove knjige do mnoštav analiza i knjiga o akcijama i vođenju WW2), imam i brdo dokumentaraca na te ratne teme, neću reći da znam, ali nisam ni neka neznalica i teški laik... a kako nisam u tim vodama, ono što sam vidio iznenadilo je i mene, fakat je bilo uzbudljivo na momente, usred Zagreba bilo je i njemačkih rovovskih radija i telefona, i šljemova, i slika, zastava, odora, ordenja, novca itd itd... mnoge stvari koje se inače vide samo na filmu, vidiš uživo, i bilo je vrlo interesantno, osobito kada je lik upalio stari radio iz ureda njemačke vojne komande i stvar uredno radi...

ni jedan hrvatski ili jugoslavenski partizan nije ratovao na prostoru Reicha

Nego što je bila ex-Juga nego prostor Reicha dok nije "oslobođenje" pokucalo na vrata? U to vrijeme sve okupirano je bilo "prostor Reicha", nije bio Reich samo izvorni teritorij Njemačke.

tako da nisu ni mogli do toga

Moglo se do svačega, frend iz Sesvetskog Kraljevca ima cijelu original odoru nekog "obersturmbahnfuhrera" koju je njegov (pra)djed skinuo sa tog lika... lijepa u najlonu sa naftalinom, ali impresivno...

, a nije baš da se kod nas držalo Hićinu sliku u kleti iznad kamina... prema tome, o datom predmetu, dok se ne dokaže suprotno, zrele i odrasle osobe kažu da je bullshit bez ikakvog razmišljanja, jedino čemu isti predmet može služit je da ti imaš o čem drobit nama koje očito motori ne zanimaju...

Prema tome, samo ti i dalje pametuj o stvarima u kojima ti je znanje vidljivo kao i kitovo govno, pa čak i manje... jebeno kako takvi tuljani kao ti unaprijed sve znaju bez da su kurcem pomaknuli, u sve se razumiju, znaju sve bolje od samih vlasnika, oglašivača, stručnjaka itd itd... daj potegni vodu na svoje izlaganje. Takvi znaju najbolje što je Bill Gates ustvari mislio kada je nešto govorio i to onda i obrazložio na što stvarno cilja, takovi kao ti znaju bolje od vlasnika i oglašivača što taj lik ustvari prodaje, je li to legalno, istinito, točno, dozvoljeno, originalno, fake itd itd... takovi znaju sve uvijek bolje.

i ne, nacionalizam u DE nije dobar dan, da si bio pred 2 tjedna u Kelnu samnom kisnuo na jedva jedvice 1°C znao bi to...

Dok sam ja živio i radio u Njemačkoj (prije cca 35 godina), ti si se vjerojatno igrao u pješčaniku i prdio u prašinu (u biti, njemačka kultura u mnogim detaljima, običaji, određeni stavovi itd nisu nikada odustali od Hitlerovih ideja i shvaćanja nacije i ponosa, niti im je to itko ikada i mogao zabraniti), a što si u današnje vrijeme radio i sa kime u Koelnu, ne znam, valjda si bio na leftard prosvjedima gdje ste gologuzi vikali "dobrodošli migranti"... trebao si se pokriti tom duginom zastavom da ne kisneš.
 
Last edited: