Dolomiti: Opet i ispočetka

barba said:
Ivane,di ti je prijatelj na Hornetu.Niti da se javi da čujen dali ono šta smo radili funcionira.

Barba sve 5  (y)

Funkcionira, samo cila ekipa vozi endure pa se nema s kin vozit  :mrgreen:
 
6.dan
Gullestre – Vars – Col de la Bonette – Nica

Ujutro pakiranje i opskrba za marendu u lokalnom konzumu, čeka nas zadnji i najveći prevoj na našem putovanju  - Col de la Bonette – vožnja zelenim dolinama Varsa koje je zimi skijalište. Vrh je određen za marendu ali motori su na cesti a do vrha ima pješačiti 150 metara, umalo mi nije marenda prisila, nemam zraka jedva do vrha :shock:

52.jpg


Na vrhu mala ploča sa svim okolnim vrhovima koju mi pretvaramo u stol za jelo, uz negodovanje planinara i izletnika. A štaš, ponudili smo mi i njima, ali valjda ne idu oni tako rano. Jedini hrabri su bili austrijski ili njemački par i jedan pas koji nije tija čuti za gazdu kad je namirisa isti. Red smjeha, red salame, red sira, red prodornih pogleda. A ko van je kriv šta ne marendajete, kaže Mate. Na kraju pada pjesma na vrhu uz salve smjeha para koji je marenda sa nama. Hehehehe. Balkanska posla.

53.jpg


55.jpg

stol za marendu  :mrgreen:

54.jpg

i pjesma, na kraju

Pošto je najveći vrh i ušteda je bila najveća (23 km), mislim, nema više vrhova na redu je obala, točnije, Nica i njezina plaža. Prije Nice, parking i skidamo višak opreme a to je sve na nama. Čizme, jakete, hlače vezuju se na motor i uskačemo u bikinije, kako kaže Željko.Nica, grad na Azurnoj obali, o gradu se više manje sve zna, blablabla, gubljenje po ulicama dok tražimo turist info. Cijena i parking, cijena dobra ali parking baš i ne, nema veze gledat će recepcioner cilu noć, heheheh. Tušing i šetnja gradom sa planom kupanja na plaži ali nam turistički bus odvlači pažnju , pregovori 20E po glavi, a ko jeb....., ulaz na Krku je 100 kn . Ulazimo i penjemo se na otvoreni dio double deckera, spajamo se na slušalice, neki slušaju na engleskom a neki na japanskom, heheheh, ko pravi turisti, ko bi reka da smo se vozili motorima do prije uru vrimena.

56.jpg
:misli:

Ajmo natrag u hotel spremiti se za vanka, uuuuuuu, vadu se košuljice, majčice, patičice za koje nisam ni slutija da mogu stati u prtljagu. Spremni momci, nema šta!! (y)
Večernja šetnja Azurnom obalom, i potraga za povoljnim cijenikom u restoranu, nalazimo restoran zgodnog imena Milo¨s koji odma postaje Miloš. Dobra večera skupo plaćena, a šta moš u Nici si, ipak malo šlaga na kraju. Dolazi Miloš i pita nas odakle smo, a šta ti misliš, kažemo Croatia, aj popite konjak kuća časti, heheheh, a daj, bolje ćemo spavati. :LOL: :LOL:


 
jako lijepo...i napisano i porpaceno slicicama.
mogu reci cista 5-ica...  (y)
 
7.dan
Nica – Monte Carlo – Genova – La spezia – Pisa

Jutarnje buđenje malo kasnije od ostalih, ali ipak na vrijeme, spreman, odjava i idemo iz Nice. Plan je bio, po donjim cestama do Monte Carla i dalje do Genove. Momci oće vidit Monte Carlo i stazu, zašto ne? Gužva na uskim ulicama azurne obale je uobičajna i jedva stižemo do Monaca. Krug po stazi i parkiranje, traženje marende i nalazimo je u obliku poluotvorenog fast fooda koji tek prima namirnice ali pak ne odoljeva našim eurima. Na kraju žena ludi :x, izbacuje nas vani i poslužuje preko prozora.

57.jpg

jedva izborena marenda (y)

Izlazimo u trenu iz Monaka i idemo prema Genovi odnosno Menton – Ventemiglia. Neopisiva gužva u kojoj temperatura na motoru raste do granica primorava nas na autoput i tako do Genove. Vožnja autoputem nije nimalo ugodna jer prijete nabrijani vozači BMW i drugih jurilica s jedne, a kamioni s druge strane. Jedva dolazimo do jednog stajališta i tu pada (demokracija na djelu, glasala većina) odluka o ulasku u centar Genove poradi slike,  :mrgreen: :mrgreen:, koji je to fijasko bija. Lutanje u potrazi za centrom, motori na miljun, rama prži dlake na nogama, a izlazi vani iz grada, odnija vrag centar i slikavanje , prolazi mi glavom. Tako i bude, Ante prvi a mi za njim polako izlazimo iz Genove (prvi put bez slike, naljepnice, razglednice).  :shock:

58.jpg

trenutak prije glasanja

Uz obalu i unutrašnjost prema cilju današnjeg putovanja nas vodi autoput i dolazimo do Pise.Grad poznat po krivom šalungu nekog tornja, neš ti, ima krivih kuća i u nas pa niko ne dolazi vidit. Šalu na stranu, lijep grad na rijeci sa kulturnim znamenitostima i velikom studenskom populacijom  :D.Tražimo smještaj, prvo u turist infu ali kad saznamo da gospođica ne zna ni riječ engleskog jezika, kao i većina Talijana, odustajemo, razvijamo se u strijelce i svako na svoju stranu. Nalazimo mali hotelčić blizu centra (23E), motori opet na ulicu, brzo raspakiranje i ajmo vidit to čudo gradnje.  Pješke par minuta od hotela, stvarno ima za vidit šta, toranj, katedrala, i još nešto usred zelenog travnjaka prepuno mladih.:mrgreen:. Slikavanje i saljetanja lokalnih my friend tipova koje na kraju izluđujemo pa nas više ne diraju, uspjevamo iskamčiti pet naočala za 10E,  :LOL:, neki pokušavaju D&G sat dovesti do 10 E ali ne uspjeva i ostavljaju nas na miru.

59.jpg


60.jpg


61.jpg

kul :)

Šetnja prema centru ali di je centar, sidamo u bus (normalno bez karte) i pitamo neke momke di, šta, kako? Tu izađita i par minuta eto vas u centru, stvarno centar ali nigdi nikog. Večera u talijanskom restoranu kojeg drže kinezi, to smo morali provati, hrana opet nikakva. Nema do istočnih krajeva  kad je u pitanju hrana, svi se u tome slažemo. Situacija sa gužvom se popravlja i sve više mladih (i mi smo mladi) se pojavljuje te pratimo njihov trag, odjednom tisuće ljudi sjede duž rijeke i po gradskim ulicama. Ovo nam se sviđa, stavljamo naočale i pravimo se Hrvati, hahaha, pijemo i šetamo gradom od trga do trga. Svira se i pjeva, upoznajemo svakojake likove i nakraju oko 3 sata pijane glave odrađujemo photosession naočigled karabinjera na praznom trgu kosog tornja. Spavanac i proklet bio alkohol.

62.jpg

bruce lee poziranje
 
super vam je đir, jel može rijeć dvije koliko vas je to sve koštalo :misli:
 
8.dan
Pisa – Firenca – pokrajnje ceste – Ancona – trajekt – Split

Kretanje iz Pise je bilo mamurno, uz pomoć tableta i raznih (bezalkoholnih) tekućina dolazimo u normalu. Ponavljana rečenica sad , proklet bio alkohol, hehehehe.
Polagana vožnja do Firence i brzo razgledavalje grada, slikavanje uz moje izbjegavanje dužnosti razgledavanja. Nisam moga. Lagano klizeći kroz gužvu izlazimo iz Firence i autoputom vozimo vođeni  našom televizijom (GPS – uređajem) prema Anconi i trajektu koji će nas odvesti, sad već pomalo sanjanim kućama. Grad po grad ostaju za nama i polako oko 5 sati stižemo u Anconu, tražimo luku i kupujemo kartu u domaćeg prijevoznika (Jadrolinija) premda je malo skuplja ali Antino obećanje da je hrana bolja na našim brodovima meni je bilo dovoljno. Ukrcaj 2 sata prije, i isplovljavanje u 21. Slika za rastanak sa Anconom. Laku noć, Italijo, dobro jutro Hrvatska.

64-1.jpg


63.jpg


Počastili se prvom pravom večerom u brodskom restoranu (biftek,dugo sanjan). Nakon večere, počastili se viskaćem iz free shopa i colom iz kafića koji radi 24 sata. Ma mogli smo se vozati 8 dana Ancona – Split a ne ovo di smo bili, komentiram.

65.jpg



Malo ruženja po brodu i spavanac na palubi u vrići oko 2 sata ujtro. Buđenje pred Splitom, di ćeš bolje kombinacije. Spuštanje u potpalublje, kratka provjera motora i vrata za izlazak su otvorena. Gas vani na zrak i splitsku rivu na prvu kavu. Brzo ispijanje jer je vrućina počela gristi.Čeka nas hrvatski prijevoj Passo di Ljubitovica i ulazak u grad pod Šubićevcom.
Opet stajemo i ispijamo piće u jednom gradskom kafiću, slika za kraj. I ka da nismo nigdi bili. Sutra sve po starom.

66.jpg

 
Tako završava naše putovanje i ovaj putopis. Prošli smo oko 3500 km, ovo oko je iz razloga šta smo dosta toga vozili ugašenih motora i moje puknute sajle celera oko Pise. Potrošili smo, opet oko 1000e po glavi, na lošu spizu, dobro gorivo, spavanje po svakojakim hotelima, razno razne gluposti, razglednice i naljepnice (i ne, nismo na žene!!). Zafrkavali i pričali smo sa ljudima raznih profila, upoznali svakakve ljude i vozili se jako dobrima cestama i asfaltima. Prošli smo 23 prijevoja, 4 zemlje računajući i Sloveniju  :LOL:. Slikali smo se ukupno 4Gb i snimili 30 Gb filmova. Posvađali smo se samo 1 put. Saznali smo da se jedan od nas ženi.  :mrgreen:
Sve u svemu, teško da će ovaj putopis dočarati sve šta smo mi osjećali, pod kacigama i bez njih, ali ako vas i dijelić ovog potakne na put i vožnju motorom po svijetu puno smo napravili.

Zdravi i veseli bili,
Tri pitara A.K.A 5 pupavaca  (y)

P.S.
Nepresušna inspiracija zafrkancije i smjeha na ovom putovanju je bila serija «Prosjaci i sinovi», likovi Matana, Izdiguzice, Šunje i drugih. Njihovi citati i tumačenja su izazvali salve smjeha ljudi koji ih nisu razumili i nas samih.  :wink:
 
mv_agusta said:
super vam je đir, jel može rijeć dvije koliko vas je to sve koštalo :misli:
Evo napisa san u završetku, a otprilike 100E dan ispada uvik + koji suvenir. Spavanje od 20 do 30E jedino u Švici malo skuplje. Dobro smo marendavali ujtro i večerali, oko 15 do 20E po glavi računajući i pive 2-3 po večeri (u Miloša u Nici 30E, guzice i sise se plaćaju). Pala je tu i koja boca vina, Francusko najeftinije. :) Benzina 20E dnevno kadkad malo više ili manje. I to je to.
Gume, lance, prijenose, kočnice, servise nisam stavija u proračun.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, to ionako svi znate.
 
Prelepo putovanje... (y)
Da se imalo vremena, od Genove prema La Speciji, trebali ste posetiti Cinque Terre, nacionalni park, 5 gradica na strmoj obali, stvarno fenomenalno
 
doktor dare said:
Prelepo putovanje... (y)
Da se imalo vremena, od Genove prema La Speciji, trebali ste posetiti Cinque Terre, nacionalni park, 5 gradica na strmoj obali, stvarno fenomenalno
to san čuja prije neki dan isto od nemotoriste, :)
budemo, budemo 9 mj. rezerviran za putovanje sa ženom.... :mrgreen: Toskana i takve ljepote.
hvala, (y)
 
Svaka čast!!! Ovi prijevoji su stvarno fascinantni. Prekrasno. Činjenica je da moraš računati troškove servisa, guma, kočnica, al bez toga nema vožnje!
A kaj se tiče trošak, sad mi je lakše kad znam da ode 100€ po danu, jer smo i mi tolko trošili. Najosnovnije potrebe - benga, kava, koja piva i spavanje...

Prekrasan putopis!
 
doktor dare said:
Prelepo putovanje... (y)
Da se imalo vremena, od Genove prema La Speciji, trebali ste posetiti Cinque Terre, nacionalni park, 5 gradica na strmoj obali, stvarno fenomenalno
da updejtam temu. premda obećano nije ispunjeno, meni jako žao ali imamo razlog za povratak. :mrgreen:
evo da ne bude putopis nego ukratko. Obišli Firencu, San Girminano, Sienu, i puno kilometara po Toscani zahvaljujući blesavom Vivaxu, hvala Vivaxu, :LOL: :LOL: Vidili ravnice i brežuljke, sve obrađeno i fino. Hrana opet nategnuta, malo bolja nego u Dolomitima (+3). Al odmor neopisiv.
i slike opet.

http://s836.photobucket.com/albums/zz281/opikon/toscana/