Dolomiti: Opet i ispočetka

zzr600 said:
8.dan
Pisa – Firenca – pokrajnje ceste – Ancona – trajekt – Split

Kretanje iz Pise je bilo mamurno, uz pomoć tableta i raznih (bezalkoholnih) tekućina dolazimo u normalu. Ponavljana rečenica sad , proklet bio alkohol, hehehehe.
Polagana vožnja do Firence i brzo razgledavalje grada, slikavanje uz moje izbjegavanje dužnosti razgledavanja. Nisam moga. Lagano klizeći kroz gužvu izlazimo iz Firence i autoputom vozimo vođeni  našom televizijom (GPS – uređajem) prema Anconi i trajektu koji će nas odvesti, sad već pomalo sanjanim kućama. Grad po grad ostaju za nama i polako oko 5 sati stižemo u Anconu, tražimo luku i kupujemo kartu u domaćeg prijevoznika (Jadrolinija) premda je malo skuplja ali Antino obećanje da je hrana bolja na našim brodovima meni je bilo dovoljno. Ukrcaj 2 sata prije, i isplovljavanje u 21. Slika za rastanak sa Anconom. Laku noć, Italijo, dobro jutro Hrvatska.

64-1.jpg


63.jpg


Počastili se prvom pravom večerom u brodskom restoranu (biftek,dugo sanjan). Nakon večere, počastili se viskaćem iz free shopa i colom iz kafića koji radi 24 sata. Ma mogli smo se vozati 8 dana Ancona – Split a ne ovo di smo bili, komentiram.

65.jpg



Malo ruženja po brodu i spavanac na palubi u vrići oko 2 sata ujtro. Buđenje pred Splitom, di ćeš bolje kombinacije. Spuštanje u potpalublje, kratka provjera motora i vrata za izlazak su otvorena. Gas vani na zrak i splitsku rivu na prvu kavu. Brzo ispijanje jer je vrućina počela gristi.Čeka nas hrvatski prijevoj Passo di Ljubitovica i ulazak u grad pod Šubićevcom.
Opet stajemo i ispijamo piće u jednom gradskom kafiću, slika za kraj. I ka da nismo nigdi bili. Sutra sve po starom.

66.jpg
kritiziras njihovu hranu, kao da ne valja, da je losa itd.....ja idem svake godine u alpe(dolomite) i mogu ti reci da se jede i pije jako dobro, samo treba potrositi koji Euro, a vidim da vi niste imalu tu namjeru posto ste vozili u leru da uštedite (ustedili ste benzin a potrosili kocnice)....
tako da nije fer kritizirati hranu koja je vrhunska vjeruj mi.....


 
o ukusima se ne raspravlja,a što se tiče đira (y) (y) (y)
 
indijanac said:
kritiziras njihovu hranu, kao da ne valja, da je losa itd.....ja idem svake godine u alpe(dolomite) i mogu ti reci da se jede i pije jako dobro, samo treba potrositi koji Euro, a vidim da vi niste imalu tu namjeru posto ste vozili u leru da uštedite (ustedili ste benzin a potrosili kocnice)....
tako da nije fer kritizirati hranu koja je vrhunska vjeruj mi.....
u pravu si! (y)
 
Svaka čast ekipi, dobar putopis,meni samo falu slike spize jos ka šta ima Picoda ili putnik,ali dobro je i ovako!!
Pozz iz mobi dikonje!  :mrgreen: