Državni inspektorijat na moto sceni

Tomas1 said:

Klepetanja i naklapanja....
Došao čovjek obavio svoj posao i otišao... Mi u startu radimo sve crno na bijelo, po zakonu i propisima  :police:
Tako je bio i susret organiziran, sve legalis da ne bi kasnije bilo nismo znali...
glupost nije opravdanje!
 
Bonovi ovo-bonovi ono..
Čemu uopće ti bonovi? To mi oduvijek žešća debilana bila....
Em klubu dodatni trošak, em svima dodatna zahebancija s mijenjanjem istih......sad još i račun za bonove  :neznam:
 
Zato jer je skoro pa nemoguće kontrolirat konobare pa bi netko mogao omastiti brk (pogotovo "vanjski" konobari).
 
Kingman said:
Bonovi ovo-bonovi ono..
Čemu uopće ti bonovi? To mi oduvijek žešća debilana bila....
Em klubu dodatni trošak, em svima dodatna zahebancija s mijenjanjem istih......sad još i račun za bonove  :neznam:

sve pare na jednom mjestu, dosta bonova se i ne potrosi a placeni su :mrgreen:,lakse i brze se prodaje..nema kusura i zajebancija
klubovima je tu zarada ne boj se :mrgreen:
 
Uskoro će po forumu biti osim standardnih pitanja tko svira,plaća li se upad,šta ima džabe biti i pitanje IMA LI INSPEKTORATA?
Budući se zabranjuje priprema hrane i pića od strane moto kluba,a to je bilo volonterski i iz te zarade se plaćalo sve ono što je klub kao domaćin osiguravao gostima iduću sezonu gastronomiju odrađuju regane firme ali ulaz na susret traba naplaćivati 80-150 kn ovisno o kvaliteti ponuđenog programa jer se isti više nemože financirati iz klubske zarade pošto je neće biti....i onda nećemo više imati problema s RESPEKTOM prema bikerima kao gostima koji su potegli iz daleka.Na klubu će biti jedino da s Policijom dogovori malo tolerancije....
 
Zašto nebi bilo ovako:
nađite nekoga ko ima dozvolu za prodaju pića/hrane. V platite nabavu svega, ljudi koji imaju dozvolu za prodaju rade na vašem mjestu, i na kraju, dajete im proviziju od nekih 20% ukupne zarade, a konobare naravno platite za dnevnicu tih 200-300 kn.
 
dust_ said:
Zašto nebi bilo ovako:
nađite nekoga ko ima dozvolu za prodaju pića/hrane. V platite nabavu svega, ljudi koji imaju dozvolu za prodaju rade na vašem mjestu, i na kraju, dajete im proviziju od nekih 20% ukupne zarade, a konobare naravno platite za dnevnicu tih 200-300 kn.

suer je ako nađeš firmu koja klubu da 20%
 
Posljedica ovoga bi moglo biti veliko smanjenje broja motosusreta, skoro do neke ekskluzive, a tih par ekskluzivnih ce se financirati naplatom upada, vecim cijenama pive i skupljom hranom.

 
potrosnja-goriva.net said:
Posljedica ovoga bi moglo biti veliko smanjenje broja motosusreta, skoro do neke ekskluzive, a tih par ekskluzivnih ce se financirati naplatom upada, vecim cijenama pive i skupljom hranom.
Činjenica je da i bez ovog čina ima sve manje susreta ili da je već dosta klubova izumrlo - ako ti se da samo pogledaj onu temu o broju klubova u RH-a i koliko ih ima danas živućih a koliko ih radi susrete.
 
Dali područje od posebne državne skrbi može dobiti povlašteni status u vidu vakumiranih gotovih NATO obroka i pivo u tetra-paku,valjda su zadovoljili minimum sigurnosti da nećemo pokrepat...još se nitko nije žalio na normalne odroke hrane i pića,žalili su se da su pretjerali i požderali sve na što su naišli i sad su se normalno prosrali ali ne zbog jela već zbog proklestva pošto im nikad dosta kad je na guzove.....i sad inspektorat mora čepit gdje curi.
 
papillon said:
Ide to vama,dosta pametnih postova osim onih inače prepoznatljivih- možda inspektori čitaju pa se prilagođavaju  :mrgreen:
Ajd nastavite kad se vratite sa nekog od ovih susreta ako već niste otišli.

HASTA LA VISTA
sinoć u Jastrebarskom...MK Jastreb - bilo je odlično, bonovi i klubska postava na šankovima  (y) ...bilo je par parkiranih auti, ali od muzike nisam čuo nikakvo nabijanje iz nečijeg gepeka  :mrgreen:

papillon said:
Činjenica je da i bez ovog čina ima sve manje susreta ili da je već dosta klubova izumrlo - ako ti se da samo pogledaj onu temu o broju klubova u RH-a i koliko ih ima danas živućih a koliko ih radi susrete.
puno od ovih koji su otpali, a bit će ih još, pojam kluba su shvatili na sasvim pogrešan način, stoga me i ne čudi da nestaju sa scene na isti način kako se i pojavljuju...stihijski  :shock:  :neznam:
 
Prve natruhe o problematici održavanja moto susreta se mogu iščitati u našoj tema  MK Nightmares od prošle godine kada je interventna fakturirala svoj dolazak iako  su svi sigurnosni preduvijeti ispoštovani uz policijsku suradnju, zatim najava o otkazivanju tradicionalnog partyja CC Ča-pa-lja :mrgreen: sredinom veljače ove godine.
Hebe mi se za" EMKA Šumski Kenguri"  gdje se ide u kukuruze srat, band svira na traktorskoj prikolici, a grand finale je posluživanje bolesne krmače uz koju dobiješ i muhomlat da pobiješ sve zunzare.

Egzistencija zdravih klubova ( čuj fraze  :shocked:) po meni nije upitna, ali nestati će kvalitetniji susreti bez obzira na lokaciju, povijest djelovanja..  ti tako dalje i tako bliže..
 
Kingman said:
Bonovi ovo-bonovi ono..
Čemu uopće ti bonovi? To mi oduvijek žešća debilana bila....
Em klubu dodatni trošak, em svima dodatna zahebancija s mijenjanjem istih......sad još i račun za bonove  :neznam:

Hrpa ljudi ih ne potroši sve i mogu se j...t s njima, a živu lovu je netko dobio  :wink:
 
nama susret prošao bez inspekcije .... a baš smo se bili pripremili ...  :mrgreen:
 
merlin68 said:
šta je sa onima koji šarafaju po garažama na crno , uredno naplate 200 kn za zamjenu lanca i niš nejde državi , tak nebumo na granu nikada ,  :LOL:
pa napravit cemo ti ugovor o djelu na koji ces porez platitti i ostala davanja majstoru koji ce opet dobit 200kn na ŽR a ti ces ostat bez jos 70-80kn...
kad vec mislis na drzavni proracun kreni od sebe  :mrgreen:
 
makazica said:
Zahtjevi kao takvi laiku zvuče komplicirani,

Po meni, nije stvar u zahtjevima, nego u principu. Inspekcija ne provjerava pojavu potpuno novih BMW-a u gradu, kod osoba sumnjive platežne moći, ali zato revno kažnjava baku koja nije uzela račun za kruh.

makazica said:
Inspektori su zajebana sorta, ako se odluči zakačit, zakačit će se, na to ne možeš utjecati.....na tebi je da nastojiš udovoljiti najznačajnijim propisima, dakle po listi prioriteta od gore prema dolje, što više značajnih propisa provedeš imaš više šanse da te neće izjebati na nekoj sitnici....
Ili hoće jer ste bajkeri..... :mrgreen:

Da, Edward Abbey je jednom rekao:

No tyranny is so irksome as petty tyranny: the officious demands of policemen, government clerks, and electromechanical gadgets.

makazica said:
Ne da mi se dalje objašnjavat. Nadležnost, prekršaj i zakonsko uporište nisu upitni.
Na vama je da se prilagodite ili izumrete.
Navijam za ovo drugo.... :mrgreen:

Nema potrebe za ničijim izumiranjem. Zakoni se mijenjaju.

makazica said:
Ne slažem se s konceptom bratstva, pripadnosti, stavova, žiletina, ponašanja, svjetonazora, posjedovanja motocikala japanske proizvodnje, paljenja guma, pucanja iz auspuha, vožnje pod utjecajem alkohola, statuta, pripravništva etc.

Ne slažem se ni ja sa svim gore navedenim ( mada nemam pojma što je žiletina  :misli: ), samo mi nije jasno što imaš protiv posjedovanja motocikala japanske proizvodnje.

klesoo said:
Za to vrijeme ekipa vani popisuje registarcije vozila, traze se vlasnici ili vozaci, pa se malo pregledavaju.... oni bez rege i vlasnika se lagano tovare na pauke i odvoze na skladiste,

Temeljem čega se tovare na pauke?

oni sa stranim regama (cesto) zavrsavaju na carinskom deponiju i sl.

Zašto bi završili na deponiju, ako nije nitko zatečen u vozilu?

VooDoo said:
pa napravit cemo ti ugovor o djelu na koji ces porez platitti i ostala davanja majstoru koji ce opet dobit 200kn na ŽR a ti ces ostat bez jos 70-80kn...
kad vec mislis na drzavni proracun kreni od sebe  :mrgreen:

70-80 kn?

200 kn. Davanja na ugovor o djelu su 50 %.
 
možda je već netko napisao, ali mi se čini jednostavno rješenje da klubovi nadopune svoje statute s djelatnostima organiziranja moto susreta, pripremanja i posluživanja jela i pića a članovi kluba prije susreta maprave sanitarnu
 
Mislim da je problem u tome šta se klubovi (uglavnom) registriraju ka neprofitne udruge, a nekome je upalo u oko da se na partijima vrti lipa lova, što je u direktnoj koliziji sa onim neprofitnim dijelom, jelte.
Mala bara, a puno krokodila.
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
kakva profit, :x ako pokrijes troskove i ostanes koju tisucu u minusu,mores se tuc nogon u guzicu,osim ako nemas dobre sponzore i grad iza sebe pa ti plate,tj doniraju onda se moze pricat od kakvoj zaradi,govorim za MK klubove,jer MC klubovi su kod nas onako odavno komercijala,sto i pticice na grani vise znaju,a nece nitko da prizna da je to cinjenica a uvjerija se u vise navrata  :palacdolje: MC jedino u bosni nije komercijala,bar mislim da je tako,jer su ipak gora sirotinja nego mi u HR,jer te gori stvarno docekaju i ugoste kako triba,a ne ka ovi nasi gledaju kako ce ti izmust kune iz djepa i nista ponudit za to :palacdolje:

Zato ove godine HR izbjegavam u sirokom luku, samo bosna + slavonija i nista drugo  (y)