Državni inspektorijat na moto sceni

makazica said:
@ anton, točno, stvar je u principu, ako prodaješ hranu, onda moraš biti odgovoran za zdravstvenu ispravnost iste. Ili bolje čekat da se otruje 100-200 ljudi pa onda liječiti....?!? I kakve sanitarna inspekcija ima veze s BMW-ima...... :misli: ....jedino ako isti nije kupljen od švercanja pokvarenog i starog mesa, posluživanja hrane na crno ili zarade od neregistriranih dodataka prehrani/lijekova......

Pročitaj opet, nisi me shvatio.

I nema potrebe da se mijenja Zakon o hrani i pripadajući pravilnici, taj zakon je jako dobar, tako da će ipak biti izumiranja......... (y)

Tko je rekao da se taj zakon mora mijenjati? U ovom kontekstu se spominje nekoliko zakona, a ja se nisam referirao na taj.

I nije na tebi da razumiješ što imam protiv posjedovanja japanskih motocikala.... :jesus:

Pa, predrasude, što drugo.  :misli:  :jesus:

VooDoo said:
bruto netto  :wink:
iznos od 200kn netto  :mrgreen:

Kao što sam napisao, na iznos od 200 kn netto ide još toliko davanja državi, a ne 70-80 kn.
 
Anton said:
Kada si zadnji put bio u doticaju sa nekom inspekcijom te radom iste? Ne čitam dnevno žutilo, ali ti očito nisi shvatio poantu iz primjera.

Svako malo mi dođe u kontrolu neka inspekcija, obzirom da imam vlastitu firmu. Tak da imam podosta
iskustva.
 
stvari su vrlo jednostavne treba poštovati zakone RH .što se tiče bonova mogu se koristiti,ali postoje određani uvjeti,i da još jednom naglasim svaki mk može imati u statutu privremene članove,članstvo npr traje od  kupnje narukvice i idućih 72h :mrgreen: (y)
 
varadero10 said:
stvari su vrlo jednostavne treba poštovati zakone RH .što se tiče bonova mogu se koristiti,ali postoje određani uvjeti,i da još jednom naglasim svaki mk može imati u statutu privremene članove,članstvo npr traje od  kupnje narukvice i idućih 72h :mrgreen: (y)

šta sa time dobiješ, čuo jesam nešta, ali sam zaboravio šta je to točno bilo  :misli: (y)

može i na pp  (y)
 
po meni cista utopija,kakav je to klub u kojem prilikom kupnje karte postajes clan i automatski varas drzavu i samog

sebe da si biker i da postivas neka nacela fuj,jel to neprofitna organizacija,

ako zajebem drzavu onda je sve super a kad drzava malo stisne odmah se pocne pisat negativno,

dabogda jos vise poostrili kriterije,jos vise policije,kontrole alkohola,dq prezive samo mega giga ultra susret,odoh

povratit
 
Nisam uspio sve pročitati (nije mi se dalo) ali želio bih napisati par stvari vezano za ovu temu jer upravo završavam sa potrebitim papirima.
1. Mi pravimo party na prostoru vlasništvo Hrvatskih šuma i od njih moramo dobiti pisano odbrenje a također pisano odobrenje od njih mora dobiti i ugostiteljski obrt koji će prodavati hranu i piće 8 ako je na prostoru Općine, grada ili slično također treba odobrenje)
2. Između moto kluba i ugostiteljskog objekta također mora biti pisani sporazum
3. Ugostiteljski objekt mora ishodovati suglasnost sanitarne inspekcije
4. Moramo imati na susretu i papir o registraciji moto kluba

To su ti papiri, nije strašno ali neznam kako ćemo pokriti troškove jer su upravo hrana i piće bili izvor zarade MK ali tako je. Znam da su obilazili mnoge susrete, da se ne šale i ako mora biti onda mora biti tako, jedino me boli što to nije za sve udruge koje prave koje kakve večere, turnire itd.
Zašto i njih ne obilaze jer imaju samo popis sa ovog foruma o datumima održavanja moto susreta. Dalo bi se još toga pisati ali uglavnom je sve lijepo već napisano ako sam i ja već ponovio napisano ja se ispričavam
 
Dali netko zna kako angažirati Državni inspektorat ili neku drugu službu kada nakon moto susreta inventura pokaže manjak na šanku u iznosu od 1 000,5 000,11 320 ili 140 000 kn(neračunajući tehnički višak),tko je po zakonu odgovoran nadoknadit štetu i dali u toj situaciji postoji kaznena odgovornost,šta je moralna obveza pojedinaca to je jasno......
 
BEŠO - SB said:
Dali netko zna kako angažirati Državni inspektorat ili neku drugu službu kada nakon moto susreta inventura pokaže manjak na šanku u iznosu od 1 000,5 000,11 320 ili 140 000 kn(neračunajući tehnički višak),tko je po zakonu odgovoran nadoknadit štetu i dali u toj situaciji postoji kaznena odgovornost,šta je moralna obveza pojedinaca to je jasno......

  Eeee, Bešo, tu nema pomoći, a znaš ti to već (y)

Jedino riješenje pokrivanja troškova budućih susreta je u sponzorima i eventualnoj naplati ulaza...

    ....ma koliko mi šutjeli o tome  :?
 
BEŠO - SB said:
Dali netko zna kako angažirati Državni inspektorat ili neku drugu službu kada nakon moto susreta inventura pokaže manjak na šanku u iznosu od 1 000,5 000,11 320 ili 140 000 kn(neračunajući tehnički višak),tko je po zakonu odgovoran nadoknadit štetu i dali u toj situaciji postoji kaznena odgovornost,šta je moralna obveza pojedinaca to je jasno......

Bešo druže, pa ti mene iz dana u dan sve više iznenađuješ...de obriši taj post i ne blamiraj se imaš brate i godina i kilometara a opet ko Maksim po diviziji...

Pa jebeemu mater hoće li netko više shvatit da je cijelo poimanje motosusreta izgubilo prvobitni smisao odavno.....

Pričate tko je koliko zaradio :shock:  Motosusreti su se prvobitno pravili da bi se prijatelji družili...koliko si zaradio na zadnjem rođendanu :misli:

Bijedno u vražju mater...ma nek sve propadne i ostanu 10 BIKERSKIH susreta i do kurca generacijo...
 
"troškove ćeš pokriti tako da definiraš cijene sa ugostiteljem, tako da pratiš prodaju bonova, tako da dogovoriš hrana tvoja/piće moje....ima još načina......

Druge ne obilaze (još) jer se kojekakve večere, turnire i slično puuuno lakše prikaže kao "članovi only", a što na susretu gdje imaš jak opuno ljudi nije izvedivo."

Sve sam ja to prijatelju dogovorio ali kako će to završiti eee to ćemo da vidimo jer svi znamo da je i nas veoma stegla ova recesija i da to nije ono što je bilo prošle ili prijašnjih godina ali sam zato veliki pobornik naplaćivanja ulaza ( oni koji naplaćuju- to je takva politika moto kluba u koju se ne želim miješati niti koga uvrijediti) pa kako nam bude, bude.
 
švagan said:
Bešo druže, pa ti mene iz dana u dan sve više iznenađuješ...de obriši taj post i ne blamiraj se imaš brate i godina i kilometara a opet ko Maksim po diviziji...

Pa jebeemu mater hoće li netko više shvatit da je cijelo poimanje motosusreta izgubilo prvobitni smisao odavno.....

Pričate tko je koliko zaradio :shock:  Motosusreti su se prvobitno pravili da bi se prijatelji družili...koliko si zaradio na zadnjem rođendanu :misli:

Bijedno u vražju mater...ma nek sve propadne i ostanu 10 BIKERSKIH susreta i do kurca generacijo...
Ma ja to pitam onako da znamo ako bi se nekad nekom dogodilo,nema tu blamaže,a pitam prvi puta pa ne stoji ta tvoja da ja ko Maxim po divizji...imam i ja pravo pitat pametne da odgovre meni koji se ne snalazim najbolje ili nešto neshvaćam,možda da tebe pitam na PP????
 
BEŠO - SB said:
Ma ja to pitam onako da znamo ako bi se nekad nekom dogodilo,nema tu blamaže,a pitam prvi puta pa ne stoji ta tvoja da ja ko Maxim po divizji...imam i ja pravo pitat pametne da odgovre meni koji se ne snalazim najbolje ili nešto neshvaćam,možda da tebe pitam na PP????

Ma nisi me skužio...meni općenito pojam "koliko smo zaradili" vuče na povraćanje...puno je bitnije koga smo počastili, jesu li ljudi bili zadovoljni itd...i onda hodaš po bijelom svijetu moto scene uzdignute glave... (y)
 
AnteK said:
Svako malo mi dođe u kontrolu neka inspekcija, obzirom da imam vlastitu firmu. Tak da imam podosta
iskustva.

Eto. Onda znaš koliko su efikasni. U biti, onda mi je još manje jasan tvoj komentar.  :misli: Nisam vidio aljkaviju službu od inspektorata u RH, a imao sam doticaja sa svim vrstama inspekcije: radnom, sanitarnom, veterinarskom, poreznom, zaštite okoliša...

makazica said:
Bratko, smiri se, VAMA, odnosno onima koji su započeli temu i koji postavljaju pitanja.

Ja nisam započeo temu, niti postavljam pitanja. Eh da, i smiren sam.

A da ti organiziraš susret, ja bi ti iz PRINCIPA poslao sve žive inspekcije. I to sa dva kordona milicionera..... :jesus:

Pa, mogao bi poslati, ali isto tako bi se mogli okrenuti i vratiti tamo odakle su došli.  (y)
 
Anton said:
Eto. Onda znaš koliko su efikasni. U biti, onda mi je još manje jasan tvoj komentar.  :misli: Nisam vidio aljkaviju službu od inspektorata u RH, a imao sam doticaja sa svim vrstama inspekcije: radnom, sanitarnom, veterinarskom, poreznom, zaštite okoliša...

Pa zar postoji državna služba koja nije aljkava, osim porezne?
 
AnteK said:
Pa zar postoji državna služba koja nije aljkava, osim porezne?
E! I onda kad se kaže da bi tribalo smanjit glomazni državni aparat koji ionako samo generira gubitke, odma skaču na noge razne udruge za očuvanje socijalnog mira, sindikalisti i razni kurci palci.
Sve one iz općine bi tribalo poslat na gradilište AC, pa neka tamo po zvizdanu zasluže svoja prava i zarade plaće, a ne da u klimatiziranim kancelarijama čačkaju uho, grlo, nos.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
makazica said:
Sloboda je jedno, a rad na crnjaka drugo.

a vezano za boldano; zapitaj se kako bi reagirao da se otruješ od hrane na susretu............. :LOL: :LOL:


Ajd sad pitanje br 2...Kolko ja znam motosusretu su dogadjanja/zabave na koje se ne naplacue ulaz...
E sad isto kao i ciganluk sa svatovima pitam ja vas dokle to ide??
Npr ja slavim rodjendan kuci i org tulum te pozovoem vas 30ak na papicu i cugu..
Znaci po toj logici meni moze upast inspektortat i trazit racune za svu hranu i cugu???baba koja mi zivi na selu me zove na nedjeljni rucak i sta upadne inspektorat i trazi koje je porijeklo pileta i krumpira na stolč?? A ona izvadila krumpir iz basce i zaklala pile..A nije registrirani obrtnik i nije uclanjena u seljacku udrugu?!?!?!


I onda me u sva 3 slucaja kazne...
 
R3nchi said:
Ajd sad pitanje br 2...Kolko ja znam motosusretu su dogadjanja/zabave na koje se ne naplacue ulaz...
E sad isto kao i ciganluk sa svatovima pitam ja vas dokle to ide??
Npr ja slavim rodjendan kuci i org tulum te pozovoem vas 30ak na papicu i cugu..
Znaci po toj logici meni moze upast inspektortat i trazit racune za svu hranu i cugu???baba koja mi zivi na selu me zove na nedjeljni rucak i sta upadne inspektorat i trazi koje je porijeklo pileta i krumpira na stolč?? A ona izvadila krumpir iz basce i zaklala pile..A nije registrirani obrtnik i nije uclanjena u seljacku udrugu?!?!?!

Ajd pročitaj sve postove da ne postavljaš takva blesava pitanja na koja je već dan odgovor...