Duga svijetla po danu....!?!?.....

Vozite li s upaljenim dugim svijetlima po danu?

  • Uvijek

    Votes: 0 0.0%
  • Nikad

    Votes: 0 0.0%
  • Ovisno o vrsti prometnice

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Kawabiker

Active member
Koliko Vas vozi s upaljenim dugim svijetlima po danu....?!?! :idea: :idea: :idea:

Ja osobno uvijek, a primječujem i oko 50-ak % drugih bikera.
Uočljivost motora s dugim svijetlima je puno bolja, a čak mi se i čini da vozači auta nemaju ništa protiv,
jer rijetko se nađe neki kreten (možda 1 od 200 auta) da blica na upaljena duga........
 
ja uvijek samo kratka, ali dobro ja imam skuter tak da...nisu iste brzine kao na motoru :)
 
u gradu kratka na otvorenoj duga....
 
Kad sam sam na motoru duga, kad nas je dvoje kratka jer KLE previsoko baca svjetla ionako, a ne da mi se spustati.
 
Kawabiker said:
Koliko Vas vozi s upaljenim dugim svijetlima po danu....?!?! :idea: :idea: :idea:

Ja osobno uvijek, a primječujem i oko 50-ak % drugih bikera.
Uočljivost motora s dugim svijetlima je puno bolja, a čak mi se i čini da vozači auta nemaju ništa protiv,
jer rijetko se nađe neki kreten (možda 1 od 200 auta) da blica na upaljena duga........
Eto, isto to.
Ipak imam crni motor koji je slabo uocljiv...
 
Svjetla ni ne palim. Ko ih jebe aj me ne vide. To je njihov problem :mrgreen:
 
Vozim sa kratkim (oborenim) svijetlima. Po potrebi blicam i trubim. A biseri koji ne vide Varadero nisu ni pogledali u mom smjeru, pa ne vjerujem da bi išta pomoglo.
U doba kad sam letio :bicikler: sa Vespe imao sam žuto dugo svijetlo po danu, kričavi žuti prsluk, bijelu kacigu i bijelu Vespu. I trubio sam. Oko mene nije bilo auto ni objekata koji bi mu ometali vidljivost. Moron preko čije haube sam letio nije ni pogledao u mom smjeru. Ne vjerujem da postoji svijetlo koje bi on vidio.
 
S kratkim svjetlima.
Prekidač za duga mi je potrgan i nemrem u rukavicama ih upalit:)
 
Ne znam, meni ne smetaju ni kad sam u autu ni na motoru, dapače, drago mi je kad vidim da je motor na otvorenoj cesti s dugim svjetlima tako uočljiv............
Druga stvar s autima, imaju jača svjetla i ona smetaju i po danu i po noći.........
 
Lako za po danu, ali neki kreteni voze i po noći sa dugima, biće misle da su pametniji od svih ostalih...

BTW: Primjetio sam da je teže ocijeniti udaljenost motora kad ima duga svjetla i po danu, tako da će netko misliti da ima dovoljno mjesta za preticanje :?
 
Ibiza said:
BTW: Primjetio sam da je teže ocijeniti udaljenost motora kad ima duga svjetla i po danu, tako da će netko misliti da ima dovoljno mjesta za preticanje :?

Možda udaljenost i je upitna, ali mislim da je ipak lakše ocijeniti da ide prilično brzo prema tebi od naprijed, a i prije primijetiš u autu ako dolazi netko od iza s motorom pa se možeš pomaknuti ili npr. ne krenuti u pretjecanje kao neki........
 
Duga svjetla po danu nemaju nikakvog smisla.To što ti vidiš druge, to su previsoka kratka. :wink:
I bez brige budi kaj to drugima ne smeta, samo ljudi u autima rijetko reagiraju na motoriste a u sebi im .ebu mater! :evil:
 
toldi said:
Duga svjetla po danu nemaju nikakvog smisla.To što ti vidiš druge, to su previsoka kratka. :wink:
I bez brige budi kaj to drugima ne smeta, samo ljudi u autima rijetko reagiraju na motoriste a u sebi im .ebu mater! :evil:
ja vidim opaku razliku na motorima kad imaju duga i kratka, tolko us jaka da ne vidim motor nego samo svjetlo koje se priblizava.
UFO
 
toldi said:
Duga svjetla po danu nemaju nikakvog smisla.To što ti vidiš druge, to su previsoka kratka. :wink:
I bez brige budi kaj to drugima ne smeta, samo ljudi u autima rijetko reagiraju na motoriste a u sebi im .ebu mater! :evil:

ne,ne bolje si uočljiv kad imaš duga svitla po danu. govorim o otvorenoj cesti
 
VEKI said:
ne,ne bolje si uočljiv kad imaš duga svitla po danu. govorim o otvorenoj cesti

A jos ako imas sva 4 zmigavca upaljena.Vidljivost na kvadrat. Cak misle da si murja :twisted:
 
po danu uvijek duga...(ako imam svjetla uopće :mrgreen: ), a po noći naravno kratka...
 
uvijek duga po danu jer mislim da mi je bolje ak se iza nekog dofuram da mu zasmeta moje dugo svjetlo jer onda bar zna da sam tu.....a po noći kratko iako sam i njega namjestio da svjetli malo više nego kaj je normalno iz gore navedenog razloga....
 
stalno se vozim pod dugim svjetlima, naravno ne i po noci i uopce ne jebem one likove kojima to smeta, barem znam da su me vidjeli. jednom sam imao nesrecu jer nisam imao svjetla na motoru i vozacica me nije uocila pa se sad pazim