Duga svijetla po danu....!?!?.....

Vozite li s upaljenim dugim svijetlima po danu?

  • Uvijek

    Votes: 0 0.0%
  • Nikad

    Votes: 0 0.0%
  • Ovisno o vrsti prometnice

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .
Faber said:
a nemam duga svijetla.. :( i bome mi fale kad navečer pođem pit izvan grada recimo u Župu..ili šta ja znam....

Dont drink and drive, take joint and fly! :mrgreen:
 
James1100 said:
Tea said:
kolko nas vide-gledaju-opcenito trzaju, oni silni dedeki u autima i babe kaj se putem sminkaju, trebali bi imat rotirku,sirenu i lampice za bor na motoru.... i jos nebi bilo dovoljno..
da,duga po danu, nemam gadni kamionski far napred bezveze... :)

Tu si u pravu,možeš imat kaj hoćeš na motoru. Kad neko ne gleda,ne pali ni onaj reflektor za Batmana.Ko gleda,za njega su obična svjetla dosta. Na motore idu žarulje ko i za aute pa ne kužim zakaj su vam ta svjetla slaba. Ne pričam kakav motor ima snop za vožnju u noći. Frend se vozio iza mene s dugim svjetlima i to mi je smetalo,nisam dobro kužil kaj se dešava iza mene,a vozili smo se sa susreta polako prema doma i bila je mogućnost da nam neki R uleti.

Kaj nisi rekel bi ih zgasil.
 
Dao bi se ugraditi i reflektor iznad volana pa je najbolje blicati da nas bolje vide. Rotirku po mogućnosti...

Ak ljudi prate promet, (oni koji prate), vide nas po danu i sa kratkim, a mislim da po danu i baš nema neke razlike između kratkih i dugih, ali zato po noći DEFINITIVNO duga smetaju ostalima.

Osobno sam puno u autu dan/noć i iritirajuće je vidjeti duga svjetla ispred ili iza sebe iz drugog auta, a tako i na motoru kojemu svjetla normalno rade. Ima i onih kojima uopće ne svjetle nešto značajno ni duga ni kratka.
 
uvijek duga...
al postoje iznimne situacije kad lupim kratka...
npr...
sretnem nekog na motoru...onda lupim kratka pa mu blicnem ( to ak se ne vozim brzo pa iam vremena za take manevre )

stojim iza nekog na semaforu...al čim krenem lupim duga...

ak stignem neki afto koji ne mog obić u istom trenutku...al čim dobijem priluku za obilazak...prvo blicanje...pa niža...pa žmigavac...pa duga...

eto...mislim da je tak najsigurnije...
 
Kawabiker said:
E James, James, meni po danu smetaju svjetla od auta, ali od motora nikad. Kao prvo, jesu iste žarulje, ali snop svjetla motora je definitivno slabiji od automobila + što auti imaju dva fara a motori jedan, ili po jedan za kratko i jedan za dugo.

Ako svjetla previsoko bacaju, smetaju mi i od auta i od motora. Možda tvoj motor ima slabiji snop svjetala od auta, ne znači da imaju svi. Imam motor sa dva fara i oba imaju kratko i dugo :wink:
 
ja upalim duga, ugradil sam si maglenke i njih upalim, upalim sva četri žmigavca i za svaku sigurnost upalim zadnje štop svjetlo :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Kawabiker said:
E James, James, meni po danu smetaju svjetla od auta, ali od motora nikad. Kao prvo, jesu iste žarulje, ali snop svjetla motora je definitivno slabiji od automobila + što auti imaju dva fara a motori jedan, ili po jedan za kratko i jedan za dugo. Jednom se iza mene vozio frend sa ZR7, jebote u retrovizoru sam mislio da ima upaljenu samo poziciju, s dugim je bio već malo uočljiviji.
90% komentara forumaša ti govori dovoljno o tome da ljudi smatraju da se time povečava sigurnost vožnje......ja se također slažem s time 1000%, jer ljudi se miču i posvečuju više pažnje svjetlu koje dolazi ususret.
Naravno ovdje cijelo vrijeme pričamo o danjim uvjetima..........

Nisi obratio pažnju da sam napisao da imam problema sa 636. Srećem tipa redovno kad se on vraća s posla. To sa snopom je na motorima kojima su svjetla rađena da prate design motora pa imaju čudne leće,ali sam napisao i to da ja u kamionu lovim u oči više od snopa nago neko u autu. Kod mene na Guzziu je lampa ko TV.Znam kaj ljudi na forumu misle,ali ja velim kaj meni smeta osobno. Možda jesu uočljiviji i sigurniji,ali ja sam za volanom 10-15h dnevno i kad se stalno s tim srećem,to mi ide malo na ... Duga svjetla svačija ili kratka pa pretovarena vozila (česta pojava za praznike kad idu gastići doma ili turisti na more) ili raštelana svjetla. A već nosim naočale. Pa se ti postavi u moju situaciju. A maknut se tak ne mogu puno jer je kamion 2.5m širine.
 
ja imam kratka. ali mogu vam rec da mi nekad smetaju duga kad se motor vozi iza mene bas bljesci mislim da ko prati promet vidi i kratka a ko neprati njemu ne pomazu ni duga