Dunlop Sportmax Mutant

legajuana said:
Dobro, ako ćemo se prepucavati, 1680,23 kn....

...ma gle... boli me patkica... gume su gore i ja zadovoljan...
a kad sam pitao motobox, nisu mi niti ponudili opciju, svi samo uvaljuju qualifier ili mich pilot koje god....  bla bla bla...
uopće se nisam mislila prepucavati nego sam skužila tih 30% popusta pa sam samo usporedila....nisam ništa loše mislila :wink:
a za ovo boldano se ne slažem jer ja sam jedna od onih koja je navikla na qualifier i čovjeku je bilo najlakše mi to prodati ali se stvarno potrudio da mi objasni još ponešto o nekoj gumi i ja sam im zahvalna na tome (y)
NHF :wink:
 
bimba said:
Nadovezaću se samo na ovo boldano. Nisu ti ponuđene Mutantice iz razloga što smatram da te gume nisu najbolje riješenje za Versysa. To je SM guma koja se nije pokazala najbolja na dužim relacijama, traži privikavanje jer je kako bi rekao reaktivnija od klasičnih guma, stvara lagane vibracije i bučna je. Po meni, nije najbolji izbor za putni motor. Kad me se pita za savjet, uvijek nastojim ponuditi ono za što smatram da najviše odgovara stilu vožnje i naćinu upotrebe, te na kraju i karakteru samog motora. Nabrajanje svih mogućih varijanti raznih modela i marki guma koje su dostupne u pojedinim dimenzijama ( U tvom slučaju preko 20 kombinacija) , izbjegavam, jer u većini slučajeva tada zbunim kupca još više.

Pitanje cijene i ostaloga, nema potrebe komentirati. Cijena nije uvijek najbitnija, ima i ostalih stvari koje su bitne, usluga , kvalitet itd. Po tom pitanju Unikomerc ima Tomislava koji je vrhunski poznavaoc moto guma i veoma susretljiv (y)

Ono šta je najbitnije je da si ti a kraju zadovoljan. (y)

I samo još nešto, nemoj me molim te više stavljati u isti koš sa onima koji samo nešto uvaljuju :wink:

Dobro, šta ste me napali.... samo sam rekao kako mi hrvatsko tržište, a bome niti slovensko na kraju nije moglo ponuditi ono što sam htio.

Bimba, hvala ti na savjetima i vremenu kojeg si potrošio na tel. razgovoru samnom. Sjeti se da sam ti ja isto tako i rekao da meni motor neće preko zime služiti za putovanja i da želim gumu koja će biti bolja od drugih po gradu pogotovo u predstojećim mjesecima koji nam dolaze. Dakle, hladno i vlažno, kišovito vrijeme.

I sva sreća na gosp. Tomislavu koji je skontao šta mi treba te ponudio. Ja odlučio i kupio.
I kao što kažeš.... bitno da sam ja zadovoljan   :mrgreen:

bimba said:
uvijek nastojim ponuditi ono za što smatram da najviše odgovara stilu vožnje i naćinu upotrebe, te na kraju i karakteru samog motora.
I samo još nešto, nemoj me molim te više stavljati u isti koš sa onima koji samo nešto uvaljuju :wink:
Versys je totalno netipičan motor, koji jedino ne može biti hard enduro ili jurilica, ovo ostalo sve odrađuje bez problema.
Pa ako te netko u buduće pita, slobodno mu preporuči mutantice pa neka čovjek vidi hoće ili neće.

Svaki savjet je dobrodošao i rado ga poslušam i razmislim o njemu. A pogotovo ako je s tvoje strane, Bimba
tako da nisi niti blizu koša u kojem su drugi  :wink:

I da....   ajde da bude malo manje off topic
 
(y)
 
Mutantice sam imao na Stradi, vrlo kratko, brzo sam ih skinuo. Kao što je Marko rekao, nikad nisam bio načisto s njima, jedini plus je što solidno drži dok je hladna. Problem je što se relativno lako pregrije, čak i na cesti i onda dosta naglo pusti. Ne znam kakav ti je stil vožnje, ako i nisi neki divljak pripazi na dužim turama na većim brzinama jer se i tako pregrije, na kraju krajeva po mom mišljenju i nije predviđena za duže ture. Ali sad kad je hladnije mislim da ćeš biti zadovoljan s njima, pogotovo što i nije neko vrijeme za jurcanje.
 
Molim te još jedno pitanje.Koristim motor svaki dan za na posao(osim  tri hladna i klizava mjeseca) i radim oko 70 km.Interesiraju me vibracije na volanu jer mi  zna trnuti desna ruka,vozim više turističku vožnju tako da i orginal dunlop radi za ovakvu vožnju iako su je pokopali na forumu.Vidim da se neki ne slažu sa tom tvojom gumom ali nitko je nije koristio na Versysu a njegov ovjes nije klasičan te se vjerovatno i guma ponaša drugačije.
 
Upravo tako....  Vers ima drugačiji ovjes, težište, položaj...  meni je guma fantastična i premda je super moto, mislim da bolje drži nego neke cestovne gume za recimo, nakede, jurilice itd...
Vers je neka kombinacija cestovnjaka i supermoto, tako da i gume za SM dolaze u obzir, zar ne?
Pa i ime samo govori... Versatile....
Za vožnju gradom je fantazija  (y)
 
Evo ja ću se malo priključiti po pitanju Mutantica, pogotovo iz razloga što sam bio skeptičan po pitanju njihovog ponašanja na Versysu.
Prvo drago mi je da si zadovoljan, a i meni je korisna informacija za preporuku dalje. U svakom slučaju Mutantica je u principu cestovna varijanta trkaće kišne gume. Zato je po gradu, pogotovo na mokrom odlična, ali je kod dužih relacija zbog istog razloga sklona pregrijavanju. (y)
 
Ja pripremim roštilj (y)
 
Nakon sretnih 8000 km sa gumama došlo je vrijeme promjene istih.

Da kažem da su gume odradile posao kako treba i točno onako kako sam ja to nekako zamislio.
Znači, zimska gradska vožnja, hladnim i ponekad vlažnim cestama i kraćim turama otvorene ceste, proljeće, znate i sami kakvo je bilo vrijeme, tako da gumama moj veliki  :naklon:

Naravno, čim je došlo do toplijeg vremena i vrućeg asfalta i nakon 4-5 putovanja autocestom pokazalo se kako se guma troši ubzanim tempom ali zadaću svejedno obavlja bez greške.

Vožnja je bila uzbudljiva, temperamentna i živahna   :mrgreen:
Mnogi će reći kako prednja još dobro izgleda a i da zadnja možeš još malo ali nisam više toliko siguran u njih i svašta su prošle a s takvim mislima ne volim voziti.
E da, prije par dana, uhvatila me dobra kiša i mogu reći da iako istrošene, drže, malčice prokližu ali ništa strašno, ma za svaku pohvalu.
 
legajuana said:
Zaboravih reći kako su sada gore Z6 Interact.... 

Usporedba sa prijašnjima??
Osjećaj na motoru??

Ako nije frka, daj malo zapažanja jer misli da je to moj slijedeći izbor.

TNX! (y)
 
Mutantice na Versysu su zakon  (y)

Drže hladne, drže kad se zagriju, drže po mokrom, lagano počnu puštati tek na samom rubu (skoro preko ruba  :mrgreen:).

Lagano su mi aquaplanirale na autoputu pri 150 km/h, ali je na tom mjestu bujica prelazila cestu (u dužini 15ak metara) tako da im nemogu uzeti za zlo.

Bježanje na zebri nije toliko izraženo kao kod drugih guma.

Nevjerovatno je kako drže čak i kad očekujem da će pustiti  :shock:

Guma za sve koji se vole nagnuti u gradu i na serpentinama.

Nisam osjetio nikakve vibracije zbog ove gume, ni neudobnost na autoputu.

Mogu reči samo - Mutant  (y) (y) (y)
 
Evo konačno da napišem mali report o Metzeleru Z6 Interact.

Isto dobro pogođena guma za Versysa  (y)
Ali neće preko 8tis. km pa neće, kažu, nije do gume  :mrgreen:

Dakle, vožnja svim mogućim uvjetima osim vožnje po grubljem makadamu.
Po gradu dobra premda mi se nekako mutant činio "ljepljivijim" na zebrama, izglancanom kolniku te šahtama.
Z6 ima bolju strukturu gume i smjesa od mutanta što se pokazao jednoličnim trošenjem sredine i boka.
Ali nemože se svemu udovoljiti, zar ne.

Dakle, zaokruženi oblik Z6-ice daje dobar dojam i lagano stupnjevanje nagiba motora i apsolutno nikad nisam posumnjao u gumu. Od svog početka pa skroz do kraja nije nikad "pustila", prednja guma je isto toliko dobra.
Guma je izdržala i vožnju autoputem i nije pokazivala znakove potrošenosti, naravno to su sve relacije do 100-200km max.
Dobrom se pokazala i po mokrom pa čak i skroz istrošena ali tu nisam ekspert jer priznajem, vozim kao baba po kiši.
Po makadamu nije dobra ali za to nije niti namjenjena tako da su noge tu bili pomoćni oslonci.
Potrebno je češće provjeravati tlak jer ako nije po njenom onda zna "mijesiti" u zavojima.

Preporučujem je svima koji voze više touring vožnju, trajat će vam bolesno dugo i zadržaće dobra svojstva a isto tako, vozači koji vole malo žešće voziti, biti će vrlo zadovoljni što im guma može pružiti.
Meni se nakraju nasmijala ali me ipak dovela do vulkanizera i za to joj hvala.

Rezime svega....   Z6-ica je opet na Versys-u   (y)
 
Kad vidiš koliko je tanka na mistu di se pojavila tela nečeš više nikad doć do tog stupnja istrošenosti jer je dovoljan samo jedan oštar kamenčić da explodira .Glava nema cjenu !!!!!!!!!!!a nema je ni u dučanu za djelove (zamjenska).