Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Angie said:
Samo što te pedale i te kočnice nikako ne uljevaju povjerenje po blatu.  😛alacdolje:

Sa sadašnjim biciklom sam prešao na disk,prvo na mehanički kasnije na hidraulički (Juicy5 front & 3 rear,iako zadnju tehnički nemam jer nema pakni) ,ne bih se nikada vratio na V brake.

Okej su po normalnom vremenu,čak razlika nije pre velika,ali čim dođe do mokrog ili vlage,disk je ne zamjenjiv,kod blata je još gora situacija,jednom mi se točak zaglavio od nakupine blata kod v-brake kočnice
pedale uskoro mijenjam,a na vbreak ostajem,stalno sa njima vozim i navikao sam uz sve njegove mane,na ovu ramu sam uspio montirat vbreak,iako nema predvidene nosace,vbreak je jeftin za odrzavat i ja sam zadovoljan,jos jedino planiram uzet pedala i kasnije bolju vilicu 👍

PG said:
Par biciklističkih...
evo i dvije moje od neki dan :mrgreen:
 
PG said:
Vozilići ( Plomin ) - Sisol.
Nekih 800 nmv.
Istra.

to se vidi dole sa ceste?
svaki put kad prođem mislim si jel se može gore biciklom, dodajem u wishlist za proljeće/ljeto 2013 :mrgreen:
 
mv_agusta said:
to se vidi dole sa ceste?
svaki put kad prođem mislim si jel se može gore biciklom, dodajem u wishlist za proljeće/ljeto 2013 :mrgreen:

Evo,vidi se. Strmo uzbrdo,pa onda gore po hrptu single track.
Kombinacija vožnje,guranja i nošenja bicikla. Nekakvih sat i pol do vrha...

Dalje bi se sa Sisola moglo spustiti na onaj protupožarni put,pa dolje prema Brseču ili gore prema Učki.
 
malaga said:
pedale uskoro mijenjam,a na vbreak ostajem,stalno sa njima vozim i navikao sam uz sve njegove mane,na ovu ramu sam uspio montirat vbreak,iako nema predvidene nosace,vbreak je jeftin za odrzavat i ja sam zadovoljan,jos jedino planiram uzet pedala i kasnije bolju vilicu 👍
evo i dvije moje od neki dan :mrgreen:

Ne znam gdje mi je post nestao,valjda sam bio mutav pa zaboravio poslati,ili stavio u drugu temu zabunom pa je mod obrisao.  😆

uglavnom,

Vjerovao ili ne,Disk je još eftiniji i maintanence free,barem po meni.

Pakne sam trošio stalno,pogotovo ako je loša smjesa pa se počne abnormalno trošit po mokrome i vlažnom,pločice za diskove baš i ne tako.

Imam sada hidrauliku i odzračio sam ju prije 6 mj,sam,pakne su na pola sada,ali kočnica još itekako grize (juicy5).
Vjerujem da se normalnom korisniku ne bi toliko potrošile,ali ja sam balvan,pa se volim zaletit i jako kočit,ili nekad na prednji.

Da sam u istu situaciju stavio gumene pakne,ne bi ih imao već dobra 2mj.

Mehanika je još lakša za održavati,ali je modulacija lošija,toliko čak da na kiši kočnica postane on/off.

Ja ti iskreno savjetujem,zemi diskove,nećeš požalit,ma nema šanse da požališ.
Čak nisu ni toliko skupi.

Za 600injak kn,možeš bez beda nabavit Juicy3 (hidraulika) obje sa adapterima i diskovima,dodaš još 200injak za nekakve polovne nabe i užbicavanje i "you're golden".

Ja sam prije par mj prodao obje Hayes MX2 (mehaničke) zajedno sa rotorima (185 i 160mm) ali bez adaptera,za 200 kn.  :wink:
(samo pazi,mx2 su po kiši totalno on/off kočnice,par puta sam vopsao zbog njih :mrgreen: )
 
nisam skuzio jel malaga mozda nema naprijed prihvat za celjust kocnice? a sranje je i ako mora nabe mijenjat, tj. ako nema gdje prisarafit diskove.. ali hidraulika je majka, ponov pisem - od svega sta sam isprobao a probao sam svasta, hydro kocnice su daaaaleeeko ispred svega.

inace danas nekih 100tinjak km sa traktorskim gumama po onoj odvratnoj magli, malo po standardnim lokacijama u susjednoj drzavi (aljosa, proteini.si, lasic)  😀
 
bobi said:
nisam skuzio jel malaga mozda nema naprijed prihvat za celjust kocnice? a sranje je i ako mora nabe mijenjat, tj. ako nema gdje prisarafit diskove.. ali hidraulika je majka, ponov pisem - od svega sta sam isprobao a probao sam svasta, hydro kocnice su daaaaleeeko ispred svega.

inace danas nekih 100tinjak km sa traktorskim gumama po onoj odvratnoj magli, malo po standardnim lokacijama u susjednoj drzavi (aljosa, proteini.si, lasic)  😀
rama je dh i fox amortizer,sve ostalo je sa nakamure cliff hanger koju sam uzeo novu pred par mjeseci,sve sa nje sam prebacio na ovu ramu,pa tako i prednju vilicu koja nema prihvat za kljesta,nego samo za vbreak :wink:

znam ja da disk bolje koci,ali trenutno ostajem na vbreak,poslje planiram uzet bolju vilicu,a vecina,ako ne i sve bolje vilice imaju prihvat samo za kljesta,tako da necu moci montirat vbreak,pa cu biti prisiljen prijeci na disk,ali o tom potom :wink:
 
jel se vozite po ovoj kisi? Danas kao da sam u banani kaj nisam odvozio kao svaki dan 25 km do posla i nazad no jebe me kaj nemam nis za zastitu od kise,neku kabanicu il? gdje bi bilo toga za kupit,onak da se pokrije do koljena ili mozda neko moto kisno odijelo?
 
damir_zgb said:
jel se vozite po ovoj kisi? Danas kao da sam u banani kaj nisam odvozio kao svaki dan 25 km do posla i nazad no jebe me kaj nemam nis za zastitu od kise,neku kabanicu il? gdje bi bilo toga za kupit,onak da se pokrije do koljena ili mozda neko moto kisno odijelo?
lidl imao kišno bicikl odijelo, i neku ogromnu kabanicu za bicikl (ide prek volana itd)
 
:mrgreen:
 
nisam listao prijasnje stranice nit guglao,sta kaze "zimski" zakon? Dali sam duzan imati i straznje svjetlo? Imam ga radi sebe i sigurnosti..a sta sa reflektirajucim prslukom? Moram njega imat? E i kaj vi velite na svjetla,dal vam blinkaju ili normlno svjetle?

Ja mislim da vozaci lakse primjete nesto sto blinka nego da jednoliko onak svjetli?
 
blinkanje je uočljivije
prsluk možda je čak i obavezan :misli:
 
damir_zgb said:
nisam listao prijasnje stranice nit guglao,sta kaze "zimski" zakon? Dali sam duzan imati i straznje svjetlo? Imam ga radi sebe i sigurnosti..a sta sa reflektirajucim prslukom? Moram njega imat? E i kaj vi velite na svjetla,dal vam blinkaju ili normlno svjetle?

Ja mislim da vozaci lakse primjete nesto sto blinka nego da jednoliko onak svjetli?
zimski zakon je isti ko i ljetni. moraš imati i prednje bijelo i stražnje crveno svjetlo, te reflektirajuću odjeću (vrijede i one trake za nogavice s reflektirajućom trakom)