Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

ja plivam na moru s jedne obale na drugu u svojoj uvali al naravno ne ful spid.. kakvog to ima smisla  :mrgreen:

uglavnom danas kad se vratim doma cu im poslat mejl da vidim kak idu te prijave jer moras i 100 cuna poklonit
 
Pitanje  :?

Jel' ima tko rashodovan bic sa Fichtel & Sachs 3111(proizvodnja 1978.-1997.) zadnjom trobrzinskom glavčinom?
Naime trebam samo dva dijela (aktuacijsku osovinicu i povratnu oprugu) označena na slici.

 
Prvo pitanje: Koje kotače za V-brake s kojim nabama najpovoljnije uzeti i gdje, a da su u rangu Mavic316 obruča i (bar) Deore naba?
Drugo pitanje: Kona, Cube ili nešto treće? Što je ovih dana "in" za bicikliće? Planiram uzeti nešto od 7-10k kn, možda i kakav fully.
 
Dawg said:
Prvo pitanje: Koje kotače za V-brake s kojim nabama najpovoljnije uzeti i gdje, a da su u rangu Mavic316 obruča i (bar) Deore naba?
Drugo pitanje: Kona, Cube ili nešto treće? Što je ovih dana "in" za bicikliće? Planiram uzeti nešto od 7-10k kn, možda i kakav fully.
ja prezadovoljan s ritchey OCR ROCK...samo sto ti za zadnju treba i OCR naba
prešao auto preko njih, malo su izvan centra bili
 
Trebaju mi kompletni, prednji i zadnji kotač s 9-speed kazetom, jer su mi ih maznuli s moje Kone i sad mi se dijete nema na čemu voziti dok ne nabavim ili nove kotače ili novi bike.  :x
 
ja bi ti reko kona  :mrgreen: al mi smo na balkanu dakle golf i scott i nokia.. ostalo nevalja  :LOL:

al malo su skupi ak bi full, dok hardtail-a imas u tom rangu dosta.. ne samo njihovih
 
Heh, ni Golfa ni "njoku" ne volim, Scotta mi je samo klinac vozio i to s 20" kotačima kojeg sam platila više nego netko da za "ozbiljan" bike. Konina geometrija mi je savršeno legla, ali to je bilo prije 8-9 godina, nadam se samo da se nisu "pokvarili". Cube sam stavila u izbor jer imaju dobar design (klincu se svidio), ali još nisam probala sjesti ni na jedan pa možda otpadne. Planiram obići dućane, ali trenutno sam u škripcu s vremenom pa radije skupim par savjeta što je trenutno "in" i "best buy" i uštedim koji sat. Znam što tražim od bicikla, ali mi fale nijanse za konačnu odluku.
 
Dawg said:
Heh, ni Golfa ni "njoku" ne volim, Scotta mi je samo klinac vozio i to s 20" kotačima kojeg sam platila više nego netko da za "ozbiljan" bike. Konina geometrija mi je savršeno legla, ali to je bilo prije 8-9 godina, nadam se samo da se nisu "pokvarili". Cube sam stavila u izbor jer imaju dobar design (klincu se svidio), ali još nisam probala sjesti ni na jedan pa možda otpadne. Planiram obići dućane, ali trenutno sam u škripcu s vremenom pa radije skupim par savjeta što je trenutno "in" i "best buy" i uštedim koji sat. Znam što tražim od bicikla, ali mi fale nijanse za konačnu odluku.
preporucio bih ciklus, makar je u dubravi (markuševcu točnije), al je vlasnik jaaaaaako susretljiv :wink:
 
ovima iz ciklusa (ili onima kojima su dali radit web) bi trebalo rec da se neke stvari ne prevode.. bicikl -> strmošumski  :LOL:

e da imam para :mrgreen:
http://www.ciklus.hr/katalog/view/1019/
 
giantMC said:
ovima iz ciklusa (ili onima kojima su dali radit web) bi trebalo rec da se neke stvari ne prevode.. bicikl -> strmošumski  :LOL:

e da imam para :mrgreen:
http://www.ciklus.hr/katalog/view/1019/
da znas ekipu iz bk ciklus ovo bi ti bilo smijesno, a ne greska :dobar:
 
jolly the roger said:
da znas ekipu iz bk ciklus ovo bi ti bilo smijesno, a ne greska :dobar:


nisam ni reko da je greska.. neke stvari ne prevode a jos manje stavljaju na sluzbeni web kolko god da si ti spaljen, doza profesionalnosti mora postojat ukoliko nije osobni kontakt kad se spaljenost moze ocitovat :dobar: mozda i ti to shvatis jednom
 
http://sheldonbrown.com/home.html

Tip je zaista vrrrrrlo zanimljiv  8) , a iz njegovih tekstova o biciklizmu može se zaista puno naučiti  (y)
 
tu stranicu imam odavno u favorites-ima  8) tam sam si i racunal omjere brzina u slucaju da mjenjam zupcanike
 
giantMC said:
tu stranicu imam odavno u favorites-ima  8) tam sam si i racunal omjere brzina u slucaju da mjenjam zupcanike

http://www.fahrradsucht.de/berechnung/ritzelrechner.php5
 
giantMC said:
tu stranicu imam odavno u favorites-ima  8) tam sam si i racunal omjere brzina u slucaju da mjenjam zupcanike

šta ozbiljno?? ja nikad u životu nisam računao omjere niti neću ne zanima me
ako mi je teško prebacim u lakšu i to je to čemu filozofiranje

naprijed imam 22-32-42/4 :misli: iza imam 11-32 omjeri mi ne zanimaju ovo je sve šta mi treba
 
samo koji 11-32 imas iza.. nejdu svi istim redom po broju zubaca.. a nije stvar u lakse teze.. uvijek ce neka brzina bit laksa neka teza.. nego je stvar u brze  :mrgreen:
 
M900 said:
http://www.fahrradsucht.de/berechnung/ritzelrechner.php5

nije lose.. sad sam se malo igral.. sam njemacki ne kuzim nis.. tak zadna tablica je brzina kmh po gore upisanom broju okretaja i zupcanicima, prva je omjer jednog okreta pedala i kotaca.. srednju nisam razumio sta pise al cini mi se kolko metara prodjes po kurblanju tj okretu..

sad moram na kadencu zmontirat na bajk pa da vidim tocno okretaje da mogu upisat tu..