Enduraši....pomoć molim

ttivanov

Member
Dakle radi se o YAMAHI IT 250 '82 god. Malo sam je uređivao, bojao,  promjenio semeringe na vilicama i ulje (sipao ATF), provjerio ležajeve...itd itd. Bila je cijela rastavljena jer sam bojao ramu  (y)
Kad sam je sastavljao, malo sam je podigao, za jedno 3 cm na prednjim vilicama.
Prekjučer je idem isprobat, i puuuno mi je nestabilnija nego što je bila  kad se vozim po grbavom terenu, (suha oranica, suha njiva).
Neznam koji je razlog tome, a možda netko zna od vas???????  :misli: :misli: :misli:
Sumnjam na ulje, a može li mi netko reći kakav utjecaj na stabilnost motora ima podizanje i spuštanje na trokutima (prednjim vilicama)?
HVALA (y)
 
VEEEEEELIKE...  :mrgreen:
 
Ne bi smio osjetiti toliku razliku :? izduzenje na teleskopima bi trebalo rezultirati stabilnoscu na pravcu i tezim skretanjem.
 
pa prvo kreni od toga , jel su ti vilice potpuno ispravne ... buduci da si šarafio po njima ...

da se osjeti tih 3 cm , osjeti ali ne toliko da osjetis toliku nestabilnost ... uzevsi u obzir naravno da ti je sad motor viši ...


edit; joj , tek sad vidim naslov  :mrgreen:
 
SDaj ne pričajte gluposti promjena dužine štapova od 3mm utječe drastično na stabilnost a kamoli 3 cm, motor je vjerojatno neupotrebljiv...  :mortal:
 
z-1000mk said:
SDaj ne pričajte gluposti promjena dužine štapova od 3mm utječe drastično na stabilnost a kamoli 3 cm, motor je vjerojatno neupotrebljiv...  :mortal:
pa nije tema MotoGP  :shock:
 
ttivanov said:
Kad sam je sastavljao, malo sam je podigao, za jedno 3 cm na prednjim vilicama.

Pa čekaj jesu ti sad štapovi u gornjem mostu?? :nasilni:
 
Frane said:
Pa čekaj jesu ti sad štapovi u gornjem mostu?? :nasilni:

Da.... bio je više spušten prije nego sam ga rastavljao............  (y)
Danas sam malo ispustio prednju gumu, čini mi se da je bolje, ali sutra idem na pravu vožnju pa ću vidjet.....
 
osjeti se 3 mm, a 3 cm ??? :misli:  tu je netko nešto opasno zeznuo stvar
 
OK, osjeti se, ali jel se osjeti tako da mi motorin bude total nestabilan, ako su vilice duže??????
 
da li su to original vilice ???? 3 cm je ogromna mjera, i čudi me da postoji mogučnost tolikog pomicanja vilica???
 
očito ne mislimo na isto...... otegnuo sam trokute i motor malo podigao...  :wink:
 
ttivanov said:
očito ne mislimo na isto...... otegnuo sam trokute i motor malo podigao...  :wink:

3 cm ???  :misli:
 
markookram said:
tolko imam ja na Orionu ...  niš strašno   :mrgreen:
orion ima strašne mogučnosti moš ga tak poštelat da bude ko exc  :LOL: :jesus:
 
dugikle said:
orion ima strašne mogučnosti moš ga tak poštelat da bude ko exc  :LOL: :jesus:
jedino kaj nema radilajne kočnice   :(
 
markookram said:
jedino kaj nema radilajne kočnice   :(
mislim da sam negdje pročital  da model 2010 bu imal  radijalne kočnice  i neki recluse orion rxxx  :LOL: