Enduro ge-o Velebit i Kapela pretežno

clox said:
A što ti je Lolo kriv?  :mrgreen:

Zna se dobro na kog mislim.
Kad častiš pivom ono?

M.

I neću ti više gadit putopis o offom.

M.
 
clox said:
A što ti je Lolo kriv?  :mrgreen:

Valjda sluti da sam i ja bio na Velebitu istina ne s vama u društvu  :LOL:

PS: nije li se malo preriskantno provlačiti kroz onaj šaš s obzirom na nedavnu prošlost  :misli:
 
Lolo said:
PS: nije li se malo preriskantno provlačiti kroz onaj šaš s obzirom na nedavnu prošlost  :misli:

Pa je!  :mrgreen:
 
super vam je bilo!
(y) (y) (y) (y) (y)

 
drugi put se javite pa možda dobijete kakav pametan savjet za ceste po kapeli..  :mrgreen:  (y)
 
davor_77 said:
Navratil sam i do Micija, al on tamo šljaka k'oda je na Golom otoku. Možda je ta frustracija razlog što mi je htio podvalit da se vozimo na Yamahama. :shock:


Uglavnom, sve mo mu popili i pojeli, pa zbrisali na jug... :mrgreen:


Pazi izraza lica i zapuštene brade. I onda priča kako se lijepo odmorio na otoku. Koga on laže  :D
 
Mogu li ove slike bit malo većeg formata ?
Proša sam preko MAlog Alana i Panosa  u četvrtak sve nadajući se da bi nekog moga srest.
Nažalost mimoiđosmo se  :(
Inače, krasan provod.
Jedan tebi  (y)
Dva za Nives  (y) (y)
 
forgas said:
Mislija sam na thumbnails.
Ovo je presitno, a ne da mi se svaku klikat.

e pa klikaj samo onu koja ti se svidi  :mrgreen:
ovo nisu hostane slike, nego direkno uploadane na motore
 
Di smo stali...kompletni track tog tužnog dijela puta
 
Meni to isto ide na žifce. Oću veće slike odma. Bez dodatnog klikanja.

:mrgreen:

M.
 
Nastavljamo asfaltom do Otočca, pa Kutereva.
Iz Kutereva se u brdo penje jedna prekrasna kamenita stazica, koju su otkrili Makazica i Svele još u dane dok je Makazica bil dečko.  :mrgreen:
Staza je taman onak da se držiš s dvije ruke i ne blejiš okolo.
Tu je negdje mjesto koje podsjeća na drevna sveta mjesta. Nismo vidjeli nikakvog općinara da baulja s bunikom u ruci.  :mrgreen:
Onda smo još malo prčkali po cestama i cesticama.
Na jednoj makadamskoj cestici 30tak metara pred nama pretrčala je s lijeva na desno medvjedica s dva mlada, te nestala iza stijene na zavoju. Odmah smo stali i ugasili motore.
I onda scena koja će me pratiti do smrti; iza stijene izviruje medvjedica do pola u stavu ku-kuc!
Gleda nas raširenih očiju par sekundi i onda nešto napravi. U tom trenutku iz grmlja s lijeve strane ceste iskače treći mladunac i pridružuje joj se...svi nestaju iza stijene.
Pričekali smo još minutu i onda polagano krenuli dalje. Od njih više ni traga, naravno.

P.S. ne pitajte me za dasku, ako vam kažem morat ću vas ubiti
 
Subota je dan za okolicu Plaškog.
Da ne okolišam puno, odmah prvo loša vijest: Izbetonirali nam cestu za Dabar  :palacdolje:
Majke mi ak ja kužim ovu našu zemlju. Probijaju makadame kroz parkove prirode, asfaltiraju makadame na cestama 6. reda važnosti Bogu iza nogu, a u gradovima i važnim cestama trpimo udarne rupe i šrotasti asfalt.
Ne moram niti napominjati da se ovog prema Dabru nebi postidio niti Grobnik.
Ali pazi kako su me lukavci htjeli prevariti; početak ceste (nekih 2-3 km) je i dalje makadam. Ostao bi do daljnjeg živjeti u uvjerenju da je cijela cesta takva, da se nismo išli vozikati po plinovodu i izbili tih par km kasnije, točno na početak asfalta.

Onda smo išli natrag prema Plaškom. Htjeli smo proči dvije rampe koje smo prije otkrili s Tenerkom, a nisu se dale obići.
Došli smo do prve i nekako mi je bilo muka rušiti motore i provlačiti ih ispod. Pogotovo kad je 200m dalje plinovod.
Pa smo bajpasirali rampu i malo ceste komadom plinovoda.
Odvozali cesticu i otkrili još jedan ulaz u poligon...pardon, državno lovište.
Ovaj nije označen nikakvom tablom, nego jednostavno hrpom kamenja.
Natrag do spoja ceste i plinovoda, ali nam je bilo mrsko spuštati se, pa smo otišli na drugu stranu, uz brdo.
I tako nekih 5km. Drugu rampu nismo prčkali, jer je plinovod bio zabavniji, a i tako znam da nakon par kilometara čeka nekakva opaka zapreka.

Evo kako to radi Nives:
http://www.youtube.com/watch?v=XMlg1Z8bMC4
http://www.youtube.com/watch?v=2qnuJvH400o
 
U nedjelju smo se još malo pozabavili popunom zaliha pitke vode u viksi, vrtom,...
I doma.