Enduro/Rallye jakna?

svakak

Active member
Tražim si dobru enduro jaknu i za sad sam našao sljedeće:

IXS Montevideo - 350€
ixs-montevideo_bf_414734.jpg


Vanucci Ovakango - 320€
http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208821

Pharao PT-P Rallye IV - 400€
aa5eb47645a395fd9c9fd6df0f1eb519_1.jpg


Znači jakna mora imati zimski uložak i dovoljno prozračnika, džepove koji su izvučeni prema van, dobrodošao dodatak je veliki džep na leđima,..
Znam da BMW ima nešto za reći po pitanju ovakih jakni, ali BMW-ova priča je bila preskupa zadnji put kad sam gledao.

Ima netko iskustava s 3 gorenavedene jakne, ili neki drugi prijedlog?
 
Ovaj Pharao je bio i moj favorit ali daleko je.Odi u Draganić kraj Karlovca u Novemu i za pol para biraj dobru jaknu.Uzeo od Apro- sve 5 imaš i odličnu Modeka vidi:

http://www.novema-nova.hr/index.php?main_page=product_info&cPath=19_35&products_id=494
 
Ova Büse STX-Pro mi izgleda OK. Jel ju imaš pa da kažeš koju riječ o njoj?
 
svakak said:
Ova Büse STX-Pro mi izgleda OK. Jel ju imaš pa da kažeš koju riječ o njoj?
Nema dovoljno otvora za ventiliranje. To mi se cini na ovakvoj jakni jako veliki nedostatak!
 
Alera Dugi said:
Nema dovoljno otvora za ventiliranje. To mi se cini na ovakvoj jakni jako veliki nedostatak!

Zapravo,vrlo malo jakni uopće ima nekakvih otvora po sebi.
Ajd baci kaoju sliku jakne koja to ima...


svakak said:
Ova Büse STX-Pro mi izgleda OK. Jel ju imaš pa da kažeš koju riječ o njoj?

Nažalost nemam,ali u planu je svakako,bio sam u Louisu,probao ju i čini mi se dobra...

 
Ovaj Pharao dobro izgleda.

Te jakne bi nazvao touring/rally jer su ipak preduge i prevelike za bilo kakav ozbiljniji enduro.

Uglavnom, ovo tražiš:

http://www.atomic-moto.com/servlet/the-44/AXO-Enduro-Jacket/Detail

(y)

M.

 
Mislim da Held ima neke modele s dobrom ventilacijom po pogledaj u Cakovcu.

Meni izuzetno dobro sluzi Rev'it Sand ( cca. 220 EUR). Dobra ventilacija uz dobar donji ves i nakon cijelog dana na +35 sam svjez poput pupoljka u rosno jutro. :)

Ako smijem, samo par savjeta:
- camelbacku je mjesto u malom ruksaku. Cak i ekipa s novom BMW rally 3 jaknom spominje da ih camelback gusi (i mene je nakon sto sam ga ugradio u jaknu);
- probaj trpati sto manje stvari po dzepovima jer uzrokuju gadne povrede prilikom pada (slomljena rebra zbog mobitela etc. ).
 
Ja imam jaknu IXS Montevideo i sa njim sam vrlo zadovoljan, čak i sa cijenom 260€.

Pozdrav
 
Montevideo ima jako puno otvora za ventilaciju. Na rukavima, na prsima i na pozadini. Kad se sve skine, je baš jak propuh.
 
ptf said:
Ja imam jaknu IXS Montevideo i sa njim sam vrlo zadovoljan, čak i sa cijenom 260€.

Pozdrav


Gdje si našao tu jaknu za 260€? Kod nas je 320€, a u Sloveniji sam vidio da je 310€.
 
IXS Montevideo je u posljednjem testu enduro jakni i hlača u Motorradu dobila najbolje ocjene. Više o svojstvima jakne možeš pročitati na njihovoj stranici www.motorradonline.de
 
ZoltanBB said:
- camelbacku je mjesto u malom ruksaku. Cak i ekipa s novom BMW rally 3 jaknom spominje da ih camelback gusi (i mene je nakon sto sam ga ugradio u jaknu);


Moram priznati da još nisam došao u fazu da bih poželio camelback. Ne vidim svrhu za svoj način vožnje. Uvijek mi je draže stati i popiti vodu iz flaše.


- probaj trpati sto manje stvari po dzepovima jer uzrokuju gadne povrede prilikom pada (slomljena rebra zbog mobitela etc. ).


Ovo bi mi mogao biti problem, jer volim natrpati puno stvari u džepove.
 
Dakar said:
IXS Montevideo je u posljednjem testu enduro jakni i hlača u Motorradu dobila najbolje ocjene. Više o svojstvima jakne možeš pročitati na njihovoj stranici www.motorradonline.de


(y)  hvala.


Na kraju sam otišao do Šepića i naručio Montevideo - 2340kn za keš. Em mi je jakna lijepa, em mi se čini kvalitetna, em ne moram do Austrije po nju. Čim stigne napisat ću kratki opis.