"Englezi" tj. Motori sa Brit. Otocja - Withworth

Mislim da su KSS sa 350ccm.. posli je dosao MAC pa Viper.. bilo je jos nekih, ne znam napamet 

Za MSS znam da su bili prvi Velocette sa 500ccm (zeljezo u glavi) a naslijediili su ih Venomi koji su se onda jos dugo radili

Inace Velocette ima zanimljivost da ih je ekipa slagala od dijelova koji su trenutno imali pri ruci pa je tesko znat sta je bio original.. zato su im specifikacije uvik razlicite od motora do motora.. cak su im i navoji nestandardni.. kazu da im je dizajn motora izvrstan i da vjecno traje, a su "getriba" i kunplug" mala katastrofa
 
Bio sam tamo vise puta... A krasan mali prodajni muzej, vrijedno posjeta ako nista drugo onda za dotaknut neki brough.. Motori su mu na gornjoj granici mogućeg ( ipak živi od toga, Englez je) ali ima stvarno dobar izvor dijelova, pinova i naljepnica.. koje ću trebat kad padne pravi...

A i gledam ovo na carandclassic :mrgreen:
 
eto sunca,pa eto palimo tehniku, uostalom, moja "starrka" je withworth-ovka -amal,miller,lucas......al nisam se vozio jer mi je bilo hladno( a mislim da trebam i benzina ovog po 10kn  :misli: ).
trenutno nema čok,pa je tehnika paljenja posebna-lijevom rukom čim pustiš dekompresor-začepiš zrak na karbu,ali nedovoljno brzo-pa vježbaš jedno 8-9 puta dok ne uhvatiš "ruku", nemojte ni pokušavati..................teško je.al upali  (y)
 
rocky6 said:
eto sunca,pa eto palimo tehniku, uostalom, moja "starrka" je withworth-ovka -amal,miller,lucas......al nisam se vozio jer mi je bilo hladno( a mislim da trebam i benzina ovog po 10kn  :misli: ).
trenutno nema čok,pa je tehnika paljenja posebna-lijevom rukom čim pustiš dekompresor-začepiš zrak na karbu,ali nedovoljno brzo-pa vježbaš jedno 8-9 puta dok ne uhvatiš "ruku", nemojte ni pokušavati..................teško je.al upali  (y)

Pa to nije britanac!  :mrgreen: (y)
 
nije ali je u prolsosti dosta toga iz engleske bilo zavidano na francuze, belgijance, svedane i (ranije) svabe.. JAP, Blackburn, Amal, Lucas, itd. se svugdi isporucivao a englezi nisu sljivili metriku :mrgreen:
 
AnteK said:
Pa to nije britanac!  :mrgreen: (y)

:LOL:  :LOL: kud si ti zaluto! al ako treba obrisat ću !! samo je "pleh" belgijski,ostalo "colovo"  (y)
 
ante  (y) imaš krug,pivo i predomislit ćeš se.
alpine,gle ovog ..........australia
 
alpine, pogledaj  ovo- isto withworth ,al neder...
opet imaju novih motora,...........šteta što je secesija.  :misli:
 
e taj što sam stavio slikicu je nov tamo,tj.ima 10 ak novih prilika,pogledaj.u nedjelju kolege putuju gore,a ja nemam "urlaub" :(
još tamo stoji onaj albin monark,kao da mene čeka....

ovaj "bat"man-motor mi nekakav nedovršen,al je raketa zbog mašine!!( nije ni puno love  :misli: )
 
alpine,šta na ovoga kažeš ? 500 km od tebe?
 
a kako to da ti sve iskopas neke fine makine, a ja koji trazim, corak?  :misli: :misli: gukni,! sta? kako?  :mrgreen:
 
4020 eura, ili 13400čk, češka, ha?
 
eto jednog engleza,doduše mlađeg,ali po meni izuzetan retro motor-zato ide u ovu temu! Thunderbird 900.
imati takve goste poslijepodne-neprocijenjivo,pod uvjetom da dobiješ krug na Triumphu!! dođite svaki dan.......
zato slikica i goldwinga1 tj.njegove mašine,što jest- jest čovjek mi je obećao zimus da ću probati t-birda i zato  (y)

ma što reći o motoru: lijep ko slika-naročito krom dijelovi,poklopci,kombinacije boja....al najbitnije :ide ko metak,na malim okretajima vuče kao dobar V2,a na višim rock´n roll!! kao i svaka redna hiljadarka!! (skoro)

najbolje: kad "ubiješ" gas onda nastupa muzika iz auspuha,tako lijepo "zapuca" da je ludara...  :misli: da ga je negdje odvesti u brdo,najprije malo sviranja po gasu gore,a onda nek svira sam nizbrdo......  (y) (y)

probao (vozio,imao,imam...) sam dosta starih motora,imaju dušu svaki,a ovi retro-stari mi neki djeluju previše "fensi",kao da nemaju nijednu grešku,da je sve u izgledu a fun factor= 0.  :misli: ,al englezi ipak furaju dalje po starom-ko šljivi ostatak svijeta pa zato njima jedan  (y) , alpine-u dva  (y)  (y) jer i on vozi sličan i  dobar motor,sa dušom starog....triumph  :naklon: :naklon:
 
je dobar je thunderbird.. malo masivan ali klasican i sa finim zvukom.. nisam bezveze stavio njegov logo na rezervar  :mrgreen: