er6n ili xj6

kawasaki er6n ili yamaha xj6

  • er6n

    Votes: 49 46.7%
  • xj6

    Votes: 56 53.3%

  • Total voters
    105
joke said:
XJ6 je izuzetno fluidan u radu, i nije ni blizu sličan karakteru gore navedenog.

upravo sam ovo htio reci...naime xj6 zaista nema rupe,naravno da nece jednako potegnut sa 5000 okr i sa 8000 okr, ali nikad nije trom...motor stvarno linearno razvija snagu i vozi se skoro pa kao dizelas neki... :mrgreen:
 
v3dran said:
upravo sam ovo htio reci...naime xj6 zaista nema rupe,naravno da nece jednako potegnut sa 5000 okr i sa 8000 okr, ali nikad nije trom...motor stvarno linearno razvija snagu i vozi se skoro pa kao dizelas neki... :mrgreen:

Ma što ti znaš, pa ti ga "samo" voziš svaki dan, vidiš da neki iz grafova "znaju" da ima tu negdje neka rupetina. :LOL:
 
joke said:
Ne pretjerujem, jer se smatram štovateljem motora, a kao takvom smeta mi koncepcija R2 koja je u svom klasičnom obliku u biti pola R4 motora, i zvuči doslovno tako, kao da si sa R4 skinuo dvije lulice svječice. Postoje i iznimke, koje simuliraju rad V2 agregata u R2 koncepciji i one zvuče puno drugačije i puno ljepše, ali klasični R2 ne.

Redni 2 cilindra sa razmakom od 180 stupnjeva kojeg koristi Kawasaki za nižu i srednju kubikažu je dobra kombinacija zato što ima snagu na srednjim okretajima uz to je izbalansiraniji te se visoko vrti što mu daje snagu i u visokim okretajima za razliku od rednog dvocilindraša sa razmakom od 90 stupnjeva kojeg koristi TDM.
Što se tiče zvuka redni 180 imaju vrlo dobar zvuk na visokim okretajima, primjer Ninja 250 sa otvorenim ispuhom.
 
kad se govori o zvuku (a tako i o svem drugom) "sto ljudi sto ćudi,sto žena dvjesto mema" :wink: -ja iovako ništa nečujem,odnosno nosim kacigu a i zvuk dobro čuje samo onaj pored koga prolazim :D ,a da zapravo drugi kažu da se odlično čuje iako je sve oriđi...,a može se i tu još poraditi ,a mislim da je održavanje jeftinije kod er6-što nije za odbaciti u današnjim vremenima.
 
joke said:
Ma što ti znaš, pa ti ga "samo" voziš svaki dan, vidiš da neki iz grafova "znaju" da ima tu negdje neka rupetina. :LOL:



Pročitaj još jedanput kaj sam napisao. Ti se se zakačio za jednu riječ u cjelom postu. Dao sam svoje subjektivno mišljenje o Yamahi i Kawasakiu čovjeku. Tvoje mišljenje o tome kaj sam napisao me ne interesira ni malo, jer čitajuči ono kaj ti pišeš, a pišeš dosta tog pametno duplo tolko drobiš samo ko i sad. Ja znam da ta Yamaha vuče da je to strava :LOL:, ali možda ako čovjek proba oba mu se svidi i ovaj drgi.
 
meni osobno je KAWA bolji motor.....90% ljudi ovdje ne piše iz nekakvog iskustva nego sve rekla kazala...dijagrami...jebo diagrame probati pa pričati :misli:
 
bubson said:
meni osobno je KAWA bolji motor.....90% ljudi ovdje ne piše iz nekakvog iskustva nego sve rekla kazala...dijagrami...jebo diagrame probati pa pričati :misli:


Jesi vozio novu xj  :misli:
 
trebaš se voziti po cesti , a ne po snijegu pa bi znao :jesus: :jesus: :jesus: :LOL:
 
bubson said:
trebaš se voziti po cesti , a ne po snijegu pa bi znao :jesus: :jesus: :jesus: :LOL:


Tvoje su sve krace i krace ture  :jesus: Kod nas nema nego jedan novi xj ili sam ja nesto propustio  :misli: :misli:
 
bubson said:
iššao je sa nama neki dan...



Onaj sto ga je ogrebo  par puta  :misli:
 
A je li netko spomenuo dostupnost, cijenu i kvalitetu servisa  :misli:
 
garfield1974 said:
A je li netko spomenuo dostupnost, cijenu i kvalitetu servisa  :misli:






Žalosno je da u Splitu, npr. šta se tiče servisa i aftersales podrške, kao da ne postoji nijedna druga marka osim Yamahe i Piaggia...Sve drugo je topla voda :palacdolje:. Za Kawasakija je tu jedino Blažević...super meštar, ali mislim da je jedan nedovoljan za ovaj grad. Pogotovo što je lociran van njega.
 
pa i ja sam reko xj6 a vozim er6n,samo zbog zvuka
da xj6 ima 2 cilindra onda bi sigurno odabrao er6n
 
Eto, nym, šta imaš više razmišljati, kad ti ekipa koja vozi er6 i versisa (a možda nisu nikad vozili xj6) preporučuje yamahu...  :mrgreen:

Eh, da, čujem da je Shiver na akciji...  :mrgreen:
 
garfield1974 said:
Rece covjek koji vozi Versysa  :jesus:

pa i ja vozim versysa, a od er6n i xj6 bih uzeo xj6. sjedio na njemu, udobniji mi je od er6n (koji mi je mrvicu sitan zbog visine)