Estetska preradica oriđiđi topa

Tomos said:
Ma..     trkeljajte vi što vas je volja, i ja kao visokoškolovani likovnjak (č:akademski kipar) vidim razno razne govnjarije što ljudi trpaju na motor olfa aftermarket djelove koje samo nepotrebno useru opči dojam motora,šangajske prerade,itd. Daleko od toga, poštujem tuđi rad, znanje,vještinu  i vrijeme, i  ne pada mi napamet po nekom srat ako mu se tako nešto  sviđa. Uostalm neko pametan je davno rekao:" o ukusima se ne raspravlja".

Lijepi pozdrav (y)

Postujem tudji rad,znanje vjestinu i vrijeme i na pada mi na pamet po tebi srat jer mi se ovo ne svidja ali ovo je nepotrebno usralo opci dojam motora.
:mrgreen:

Lijepi pozdrav  (y)
 
Mislim da se ovo na motoru nemože nikome svidjeti!!!  :wink:
Isto mislim da ničiji komentar nije bio zlonamjeran, nego s najboljom namjerom da to skines sto prije.  

A vidi se da si u dizajn uložio puno truda...djeluje vrlo precizan oblik, ali to te graniči da vidis svoj rad objektivno.
Znam kad nesto sam sklepam, uvijek ce mi biti dobro...ma koliko god fulao poantu. I treba neko vrijeme da me pusti zanesenost uradkom. (A kladim se da će upravo tako i tebi biti  ...budes se nasmijao sam sebi kad se sjetis sebe i toga   :mrgreen:)

...ali kao što je neko rekao..sve možda i nebi bilo loše da te linije koliko toliko prate linije i smisao motora  :misli:
Jer ovako mi se čini da uopće nisi razmišljao o izgledu motora dok si uživao konstruirajući to??
 
Sry ali ovo su slike za temu seljo-tuning  :mrgreen:

Fino si napravio ali bolje da je ostao izgreban
 
akademiče nismo mi srali po tebi ne daj bože, i taj cvjetić je lijepo napravljen samo mislim da nije na pravom mjestu.

čipkaste gaćice su lijepe ako su na ženskoj guzi, e, kad ih staviš na dlakavu guzičetinu onda se to gleda iz drugog kuta i nije nimalo lijepo.

 
Vi umjetnici (slikari) ste svi ludi  :mrgreen:
Sad tako ofarbaj cijeli motor bit će jeben  (y)

 
meni je ovo super i ja bih narucio nešto slicno za svoja dva topa  8)
 
       Umjetnik si pa ćeš lako shvatiti: ako si rad javno izložio, normalno je da će ga ljudi komentirati... a ono sa akademizmom ti nije trebalo, jer te naprosto nitko nije pitao. Ovako si ih samo dodatno nadražio.
 
OldBoy said:
Umjetnik si pa ćeš lako shvatiti: ako si rad javno izložio, normalno je da će ga ljudi komentirati... a ono sa akademizmom ti nije trebalo, jer te naprosto nitko nije pitao. Ovako si ih samo dodatno nadražio.
Mislim da ih ima i onih koje je onaj cvjetni oblik nadražio, samo im je neugodno reći  :LOL: :LOL: :LOL:
 
vidio sam motor uživo i izgleda još nakaradnije sa ovim sofisticiranim detaljem :dobar:

@tomos, probaj ove slike oglasiti na nekom forumu srodnijem kiparstvu jer ovdje prolaznu ocjenu nisi dobio
 
Pustite sad motiv, mene zanima tehnicka strana, od cega je cvijetak napravljen i kako.  (y)
 
A vidi grane i katalizatorrrrr...aaaaa daj uhvati se malo purola i riješi to....kad skineš cvijeće...
 
hamersmith said:
akademiče nismo mi srali po tebi ne daj bože, i taj cvjetić je lijepo napravljen samo mislim da nije na pravom mjestu.

čipkaste gaćice su lijepe ako su na ženskoj guzi, e, kad ih staviš na dlakavu guzičetinu onda se to gleda iz drugog kuta i nije nimalo lijepo.

(y) (y) (y) :LOL:
uglavnom slazem se sa vecinom, svaka cast za trud i ideju, ali moze to puno bolje, ovako se ne uklapa
 
    Nakon toliko reakcija osjećam potrebu da malčice pojasnim svoju zamisao iako nevolim pričat o stvarima koje nisu gotove. Ideja,odnosno prerada, je bila zamišljena kao spoj hladne i oštre mehanike i mekih organskih vitica . Trebalo je tu biti gomila kovanog željeza ali sam odustao od toga zbog težine i išao na aluminij varijantu.U jednoj ekstremnoj ideji sam mislio instalirat lonac i posadit pravu penjačicu da se oplete oko motora.Uglavnom.Ovo na topu je samo dio cijele priče i priznajem da u ovom trenutku možda izgleda suvišno i nepotrebno. Možda nisam trebao stavljat bilo kakve fotografije na forum dok cijeli motor ne bude gotov međutim bio sam toliko zadovoljan napravljenim da sam svoju sreću htio podjelit s nekim tko bi mogao razumjet gušt dok šarafiš po motoru i naravno ćut komentare. Moram priznat da sam očekivao malo pozitivnije reakcije, no dobro. Priča ide dalje kud puklo da puklo...eto.

I par slika da  vidite otkud inspiracija...
 
Tomos said:
     Nakon toliko reakcija osjećam potrebu da malčice pojasnim svoju zamisao iako nevolim pričat o stvarima koje nisu gotove. Ideja,odnosno prerada, je bila zamišljena kao spoj hladne i oštre mehanike i mekih organskih vitica . Trebalo je tu biti gomila kovanog željeza ali sam odustao od toga zbog težine i išao na aluminij varijantu.U jednoj ekstremnoj ideji sam mislio instalirat lonac i posadit pravu penjačicu da se oplete oko motora.Uglavnom.Ovo na topu je samo dio cijele priče i priznajem da u ovom trenutku možda izgleda suvišno i nepotrebno. Možda nisam trebao stavljat bilo kakve fotografije na forum dok cijeli motor ne bude gotov međutim bio sam toliko zadovoljan napravljenim da sam svoju sreću htio podjelit s nekim tko bi mogao razumjet gušt dok šarafiš po motoru i naravno ćut komentare. Moram priznat da sam očekivao malo pozitivnije reakcije, no dobro. Priča ide dalje kud puklo da puklo...eto.

I par slika da  vidite otkud inspiracija...

bolje bi bilo oplesti jedno jagnje oko njega :mrgreen:
 
Tomos said:
Ma..     trkeljajte vi što vas je volja, i ja kao visokoškolovani likovnjak (č:akademski kipar) vidim razno razne govnjarije što ljudi trpaju na motor olfa aftermarket djelove koje samo nepotrebno useru opči dojam motora,šangajske prerade,itd. Daleko od toga, poštujem tuđi rad, znanje,vještinu  i vrijeme, i  ne pada mi napamet po nekom srat ako mu se tako nešto  sviđa. Uostalm neko pametan je davno rekao:" o ukusima se ne raspravlja".

Lijepi pozdrav (y)


O ukusima se ne raspravlja,al se zato po njima pljuje :mrgreen:

Šalu na stranu,svaka čast na trudu i ideji,ali motiv je pljuga :palacdolje:
Bilo bi ljepše i oku ugodnije da si stavio neki tribal,al ako niš drugo meni si dao ideju za istu izvedbu u tribal stilu (y)
 
Tomos said:
    Nakon toliko reakcija osjećam potrebu da malčice pojasnim svoju zamisao iako nevolim pričat o stvarima koje nisu gotove. Ideja,odnosno prerada, je bila zamišljena kao spoj hladne i oštre mehanike i mekih organskih vitica . Trebalo je tu biti gomila kovanog željeza ali sam odustao od toga zbog težine i išao na aluminij varijantu.U jednoj ekstremnoj ideji sam mislio instalirat lonac i posadit pravu penjačicu da se oplete oko motora.Uglavnom.Ovo na topu je samo dio cijele priče i priznajem da u ovom trenutku možda izgleda suvišno i nepotrebno. Možda nisam trebao stavljat bilo kakve fotografije na forum dok cijeli motor ne bude gotov međutim bio sam toliko zadovoljan napravljenim da sam svoju sreću htio podjelit s nekim tko bi mogao razumjet gušt dok šarafiš po motoru i naravno ćut komentare. Moram priznat da sam očekivao malo pozitivnije reakcije, no dobro. Priča ide dalje kud puklo da puklo...eto.

I par slika da  vidite otkud inspiracija...

     Kada sam prije dosta vremena počeo slagati svoj motor imao sam poput tebe ideju spajanja ajmo reći suprotnosti, dovođenja stvari u kontrast. Odlučio sam se na spoj staroga i novoga, srenji vijek i 21. stoljeće kroz neku tematiku kovanja, oružja, oklopa, sve u tom filmu. Teško ti mogu opisati koliko su me jebali i zajebavali kada sam pokušao prepričati što namjeravam. Tim više što s umjetnosti i obradom metala nemam nikakve veze (jednom sam davno nešto petljao sa strujom), a motor kojeg sam se primio prerađivati prvi je koji sam posjedovao.
     Izgleda da sam u toj sintezi suprotnosti sretnije od tebe odabrao "macho" tematiku i ljudi mi uradak uglavnom odobravaju. Ja sam ti i u svom prvom javljanju u ovoj temi rekao da bi trnjem, bodljama, i rezovima bio bliži tematici motora. Ali o ukusima ne raspravljamo. Ako se tebi sviđa, nastavi. Primjetio si da većina kaže kako znaš i možeš, ali cvijeće na motoru  :palacdolje:, sjekire, lubanje, vampiri  (y) (y) (y)... Nije moje mišljenje, nego mišljenje većine. Neka heavy metal ikonografija...