Fazer ili V-Strom

M a R k o

New member
Moj sledeci motocikl.Za koji se odluciti?
Sto se cena tice ovde se moze povoljnije naci Fazer 04-,
ali sam cuo da se mora vrteti na visokim obrtajima kako bi isao kako treba,
za sta niako nisam pristalica,dok za stroma znam vecinu podataka i ciklistike.
Svaka pomoc dobro dosla.Hvala
 
ja bi uza stroma ali 1000, 650 nikako ... moje mišljenje  :D
 
M a R k o said:
Moj sledeci motocikl.Za koji se odluciti?
Sto se cena tice ovde se moze povoljnije naci Fazer 04-,
ali sam cuo da se mora vrteti na visokim obrtajima kako bi isao kako treba,
za sta niako nisam pristalica,dok za stroma znam vecinu podataka i ciklistike.
Svaka pomoc dobro dosla.Hvala

Bio sam u istoj dilemi, Fazer 600 i V-Strom 650. Odabrao Stroma i nisam požalio. Fazer je na papiru jači, ali se u stvarnosti to osjeti samo kad ga se jako razvrti i na velikim brzinama. Za sve ostalo, tu je Strom  :wink:
 
jedimaster said:
a ti iz prvog posta znaš o kojem se radi? daj podijeli sa nama please  (y)

e bas necu  :jesus:





neznam ni ja ali on nije ni odgovoria na kojega misli, a vi se vec uvatili usporedivat velikog i malog fazera  :LOL:

Usporedba fazera i stroma je isto malo smjesna 4vs2 cilindra....ako si vise touring vozac uzmi stroma jer je udobniji i elasticniji, fazera ako se volis brze vozit i to je to (istina treba ga vrtit al to je tako kod rednih masina 600ccm)
 
smješno mi je ovo "Moraš vrtit" ko da ga vi vrtite. fazera ionako nečeš skoro nigdje voziti ispod 4000 okr. I to postane normalno i uopće ne razmišljaš da bi ga mučio ispod toga. S druge strane, na većim brzinama ima puno više snage a to se ne može ne osjetiti. Pogotovo u dvoje.
 
netijak said:
ja bi uza stroma ali 1000, 650 nikako ... moje mišljenje  :D

Baš si pomogo čovjeku  :misli: ,"mišljenje" se obično obrazloži.Ne kužim zakaj 650 nikako,izgledom su potpuno isti,650 ima sasvim dovoljno snage i pod punim opterečenjem,rega i odžavanje je jeftinije tak da bi manji model bio moj izbor.


U usporedbi sa fazerom moraš znat kaj očeš od motora,dal isključivo cestovni motor(fazer) ili cestovni+offroad motor(strom).Ak ti uz sve zadovoljavajuće putne karakteristike paše i malo sportskog štiha u vožnji uzmi fazera.Ak ponekad želiš malo skrenut u "prirodu",a na cesti uživat u vrhunskom komforu uzmi stroma.Evo stroma sam nedavno vozio, jebeno udoban motor,al u malo žustrijoj vožnji po zavojima kod pretjerivanja malo zaleluja, vjerovatno na uštrb mekšem ovjesu prilagođenom udobnosti i vožnji makadamom.No to se lako riješi stvrdnjivanjem ovjesa na praktičnom kotačiću.Moj mi motor u agresivnijoj vožnji daje znatno više povratne informacije,a vjerujem da je slična situacija i sa fazerom.Strom nudi puno zanimljive dodatne opreme...
Eto to je moje mišljenje  (y)  
 
Imao sam Fazera 600 koji mi je bio baš super. Onda sam slučajno ušao u dućan i vidio V-stroma. Onda sam sjeo na V-stroma. Onda sam prodao Fazera debelo ispod cijene da bih što brže kupio V-stroma. Što se tiče Fazera, nisam imao niti jednu ozbiljniju zamjerku, ali samo dok nisam probao Suzu.
A što se tiče brzine, ne bih rekao da je fazer brži. Možda ga je lakše brzo voziti po kratkim zavojima (sljemenska cesta), ali ga strom pere na otvorenijoj cesti.
Pozdrav!
 
stari gnjus said:
Imao sam Fazera 600 koji mi je bio baš super. Onda sam slučajno ušao u dućan i vidio V-stroma. Onda sam sjeo na V-stroma. Onda sam prodao Fazera debelo ispod cijene da bih što brže kupio V-stroma. Što se tiče Fazera, nisam imao niti jednu ozbiljniju zamjerku, ali samo dok nisam probao Suzu.
A što se tiče brzine, ne bih rekao da je fazer brži. Možda ga je lakše brzo voziti po kratkim zavojima (sljemenska cesta), ali ga strom pere na otvorenijoj cesti.
Pozdrav!

Strom je Alpen master i ovo kaj pišeš je netočno!  8)