Fazer ili V-Strom

Ustvari je htio napisati "A što se tiče brzine, ne bih rekao da je strom brži. Možda ga je lakše brzo voziti po kratkim zavojima (sljemenska cesta), ali ga fazer pere na otvorenijoj cesti." :mrgreen:
 
live-for-ride said:
smješno mi je ovo "Moraš vrtit" ko da ga vi vrtite. fazera ionako nečeš skoro nigdje voziti ispod 4000 okr. I to postane normalno i uopće ne razmišljaš da bi ga mučio ispod toga. S druge strane, na većim brzinama ima puno više snage a to se ne može ne osjetiti. Pogotovo u dvoje.

u potpunosti potpisujem! pa nije bicikl da ga moraš pedalirat da bi išao,samo okreneš gas...ak si baš u previsokoj brzini,stisneš kvačilo i opališ mjenjač naniže i eto!kao da je to neki problem..  :misli:  
 
zaroz said:
u potpunosti potpisujem! pa nije bicikl da ga moraš pedalirat da bi išao,samo okreneš gas...ak si baš u previsokoj brzini,stisneš kvačilo i opališ mjenjač naniže i eto!kao da je to neki problem..  :misli:  

to se tako kaze da se mora vrtit za motore kojima je moment i snaga na visokim okretajima....stromu je crveno vec na 9000rpm dok ti fazer tek na toliko pocme razvlacit osmijeh na licu....

mislim da je sve stvar navike meni je glavno da cupa, a sad oce li on najbolje cupat na 11000 ili 5000 sasvim svejedno  :mrgreen:
 
nexus said:
Baš si pomogo čovjeku  :misli: ,"mišljenje" se obično obrazloži.Ne kužim zakaj 650 nikako,izgledom su potpuno isti,650 ima sasvim dovoljno snage i pod punim opterečenjem,rega i odžavanje je jeftinije tak da bi manji model bio moj izbor.
 

sve to oke, samo onaj jedan top krivi cilu percepciju motora bar meni  :palacdolje: a i malo je polijen u dvoje  , "iljadarka" ima 2 lipa topa i vuče trojicu bez problema  :LOL:
 
Ja sam prodao Nexusa i cekam zimu da kupim Fazera, motor mi po svemu odgovara, nadam se samo da ce ih jos biti po salonima jer namjeravam uzeti novoga. Moj glas ti je za Fazera!!!  (y)
 
ja sam za fazera, jer mi nekako lijepše izgleda od storma, a što se tiče voznih osobina nemogu reći jer nisam storma vozio, a fazera jesam i motor mi je super (y) (y)
 
iluvatar said:
mislim da je sve stvar navike meni je glavno da cupa, a sad oce li on najbolje cupat na 11000 ili 5000 sasvim svejedno  :mrgreen:

Naravno da sve zavisi o tipu vozača i lokacijama za vožnju. Ako su to kratki zavoji, serpentine, Alpe i sl. tu Fazer nema što raditi. Dok se on razvrti, Strom već ode pa-pa. Tu je Strom brži, isprobano  :wink:
Ali za autoput, duge ravnice i ostalo, Fazer je brži definitivno. Brže dođeš na odredište, ali projuriš kraj sveg zanimljivog i umorniji si (ako je riječ o višednevnom putovanju).
Eto, imaš sasvim dovoljno informacija za odabir, još trebaš samo sebe pitati što hoćeš  (y)
 
Koji god od ova dva motora da uzmeš nećeš pogriješiti i za mjesec dana ćeš samo nabrajati njegove prednosti i vrline.
Zato sam odluči koji ti se više sviđa i taj si kupi. Sigurno te jedan od ta dva motora više privlači i ako kupiš onaj drugi na nečiji nagovor stalno ćeš se pitati jesi li pogriješio u odabiru.
Sretno.  (y)
 
mrgud_sk said:
Koji god od ova dva motora da uzmeš nećeš pogriješiti i za mjesec dana ćeš samo nabrajati njegove prednosti i vrline.
Zato sam odluči koji ti se više sviđa i taj si kupi. Sigurno te jedan od ta dva motora više privlači i ako kupiš onaj drugi na nečiji nagovor stalno ćeš se pitati jesi li pogriješio u odabiru.
Sretno.  (y)
To ti je najbolji odgovor, nemoj pitati druge i traziti tudje misljenje. Kupi sta mislis da ce ti najbolje odgovarati!!!
 
mrgud_sk said:
Koji god od ova dva motora da uzmeš nećeš pogriješiti i za mjesec dana ćeš samo nabrajati njegove prednosti i vrline.
Zato sam odluči koji ti se više sviđa i taj si kupi. Sigurno te jedan od ta dva motora više privlači i ako kupiš onaj drugi na nečiji nagovor stalno ćeš se pitati jesi li pogriješio u odabiru.
Sretno.  (y)
(y) Slažem se!!  (y)  Malo me čudi Tvoja dilema , pošto su to dva različita tipa motora . Kužio bi dilemu između Fazera i Bandita. Strom je
ipak više enduro , Fazer sport-touring ,neznam koji tip više preferiraš ?!!?  :misli: :misli:
 
I ja sam se multiumio između bandita s, cbf 600 s, fazera i ostallih S-ova. Kupio sam Stroma 650 i nisam požalio i mislim da ću ga voziti još puuuno godina. Za sada smo odradili dva velika putovanja (2 x 6000 km), lokalne vožnje, vikend vožnje, skupili smo 30 000 km i nikakvih problema nije bilo. Preporučam!  (y)
 
U pitanju su fazer 600 i Strom 650

mrgud_sk said:
Koji god od ova dva motora da uzmeš nećeš pogriješiti i za mjesec dana ćeš samo nabrajati njegove prednosti i vrline.
Zato sam odluči koji ti se više sviđa i taj si kupi. Sigurno te jedan od ta dva motora više privlači i ako kupiš onaj drugi na nečiji nagovor stalno ćeš se pitati jesi li pogriješio u odabiru.
Sretno.  (y)

Ovo mi je najrealniji odgovor,hvala.
No,trenutno vozim gpz 500s,koji takodje max
snagu izvlaci na 9500,ali moja voznja je na 5000,
100-110km/h,uz povremeno poklapanje skale na 200km/h  :mrgreen: (ne moze vise).

Dakle prevashodno lagana voznja,a sto se tce razlicitog izbora,
sport-turer i enduro,iskreno milslim da je strom enduro koliko i fazer.
To je motor za put,prevashodno.Bilo je slucajeva da se moj gpz bolje vozi
van puta,gde je strom zbog tezine morao da stane.  :mrgreen:

I na kraju opet sam u dilemi,mislim da ce na kraju presudii novac.
 
M a R k o said:
U pitanju su fazer 600 i Strom 650
....ali moja voznja je na 5000,
100-110km/h,uz povremeno poklapanje skale na 200km/h  :mrgreen: (ne moze vise).

Dakle prevashodno lagana voznja,a sto se tce razlicitog izbora,
sport-turer i enduro,iskreno milslim da je strom enduro koliko i fazer.
To je motor za put,prevashodno.Bilo je slucajeva da se moj gpz bolje vozi
van puta,gde je strom zbog tezine morao da stane.  :mrgreen:

I na kraju opet sam u dilemi,mislim da ce na kraju presudii novac.

100, 110 km/h, super odn. taman brzina za stroma, po meni je ta brzina na fazeru bzvz, mozes ga voziti u drugoj toliko, a onda galami i juri, a mozes i u 6, pa kad odvrnes gas nikada krenuti, meni nekako vise pase strom za takvu/laganini voznju, a fazer ako ces brze voziti, a mislim da je to i ta razlicita svrha ta dva motora...

molim ne odmah drvlje i kamenje po meni ako se netko osjetio uvrijeden, govorim o mom misljenju jer sam imao fazera 600 do prije 3 godine kad sam ga prodao i kupio stroma 650...  :wink:

 
majle said:
100, 110 km/h, super odn. taman brzina za stroma, po meni je ta brzina na fazeru bzvz, mozes ga voziti u drugoj toliko, a onda galami i juri, a mozes i u 6, pa kad odvrnes gas nikada krenuti, meni nekako vise pase strom za takvu/laganini voznju, a fazer ako ces brze voziti, a mislim da je to i ta razlicita svrha ta dva motora...

molim ne odmah drvlje i kamenje po meni ako se netko osjetio uvrijeden, govorim o mom misljenju jer sam imao fazera 600 do prije 3 godine kad sam ga prodao i kupio stroma 650...  :wink:
a možeš recimo i u četvrtoj :mrgreen:
 
Da ne tražim i pišem dalje može i ovdje, pa me zanima koliko akrapovič (prosjek) da konja, snage, brzine? jel se osjeti ili se samo diviš zvuku  :mrgreen: