Fotografija općenito

    2 lb: ne tiče se mene, al ti mogu odgovoriti  :wink:. Inteligentam sam stvor (ko bi rekao!) sa viškom vremena i samim time predisponiran za zabavu i iracionalno, korist me ne zanima. Fotkanje me veseli, uživam u njemu, a to što mi slike ne valjaju nek vam posluži da iz mojih grešaka učite  (y) 
 
OldBoy said:
    2 lb: ne tiče se mene, al ti mogu odgovoriti  :wink:. Inteligentam sam stvor (ko bi rekao!) sa viškom vremena i samim time predisponiran za zabavu i iracionalno, korist me ne zanima. Fotkanje me veseli, uživam u njemu, a to što mi slike ne valjaju nek vam posluži da iz mojih grešaka učite  (y)

Pa jel nije to topic da svi ucimo :mrgreen:
Ja imam koji put nebuloze s opremom pa postam ovdje, to je kao ono kad gledas ove u playboyu :LOL:
 
OldBoy said:
    2 lb: ne tiče se mene, al ti mogu odgovoriti  :wink:. Inteligentam sam stvor (ko bi rekao!) sa viškom vremena i samim time predisponiran za zabavu i iracionalno, korist me ne zanima. Fotkanje me veseli, uživam u njemu, a to što mi slike ne valjaju nek vam posluži da iz mojih grešaka učite  (y)

Ma sve 5. Htio sam samo reći da nema potrebe patiti za vrlo skupom profesionalnom opremom. Ako imaš love i veseli te - kupuj brate. Ako nemaš - nikome ništa. Svi mi ovdje smo amateri i sigurno možemo napraviti puno bolje nego što radimo, a bez ikakvih dodatnih ulaganja. Krajnji rezultat svega je (po meni) ugodno provedeno vrijeme i na kraju pokoja dobra fotka, bez obzira na to snimio je koristeći nakovanj ili haj-tek profesionalnu opremu.

 
lb said:
Ma sve 5. Htio sam samo reći da nema potrebe patiti za vrlo skupom profesionalnom opremom. Ako imaš love i veseli te - kupuj brate. Ako nemaš - nikome ništa. Svi mi ovdje smo amateri i sigurno možemo napraviti puno bolje nego što radimo, a bez ikakvih dodatnih ulaganja. Krajnji rezultat svega je (po meni) ugodno provedeno vrijeme i na kraju pokoja dobra fotka, bez obzira na to snimio je koristeći nakovanj ili haj-tek profesionalnu opremu.

sve stoji i iz predhodnog i ovog posta, nekog veseli razmišljat o motor od 150000+kn nekoa veseli razmišljat o 400mm 2.8 :)

ja sma "mijenjao" transalpa za d800/14-24 2.8 i trenutno meni aparat više vrijedi od transalpa (radi korištenja aparata i nekorištenja motora)

kad me prestanu djeca daviti vjerovatno se vracamo ponovo na motor, a objektivi ce ostat :)
 
Ja sam sretan što sam prestao razmišljati o motoru od 150kkn. Vidiš da ni maraton test ne mogu završiti. :lolcry:
 
diesel power said:
http://www.ebay.com/itm/Nikon-Nikkor-200mm-f2-AF-S-VR-ED-G-lens-/321680174548?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ae5a1edd4  Ajde polovnog bi se jos dalo,  da radim na platformi dode ko jedna placa :mrgreen:

..mislis da bih za te novce isao nekamo busit?..  :jesus: al' za amatersko igranje previse novaca, ja jos uvijek koristim daleko jeftiniji Nikkor 70-300 VR f/4.5-5.6 VR s kojim sam zadovoljan (zasada :) )
 
Malo crno-bijelog igranja:

DSC01941.JPG
 
Yel to Yamaha?

Tko pogodi cilj - promašio je sve ostalo...

 
Safety said:
..mislis da bih za te novce isao nekamo busit?..  :jesus: al' za amatersko igranje previse novaca, ja jos uvijek koristim daleko jeftiniji Nikkor 70-300 VR f/4.5-5.6 VR s kojim sam zadovoljan (zasada :) )

    ...da se s tim objektivom napraviti odlična snimka. D90 & Nikkor 70-300. Detalja koliko voliš, a ni bokeh nije za baciti  :mrgreen:

 
 
Safety said:
..mislis da bih za te novce isao nekamo busit?..  :jesus: al' za amatersko igranje previse novaca, ja jos uvijek koristim daleko jeftiniji Nikkor 70-300 VR f/4.5-5.6 VR s kojim sam zadovoljan (zasada :) )

Mislio sam na ove sljakere ispod drillera, rostabout ili kako se vec zovu :wink: ajde mozda i ja uzmem taj 70-300vr ili sigmu 10-20 nesto bolje mi je sve preskupo  :mrgreen:

 
Planinario danas po Velebitu

1c0a4cbdd0dd538b878d145fec667d81.jpg



Don
 
1b8df6a654d44e170e30559d48bc810b.jpg



Don
 
E od ovih krava sto pod rucnom pasu po Velebitu biftek... :mrgreen:

93fab3e3ab305b4ce299cff425983acd.jpg



Don
 
prpa said:

Hvala, nisam neki znalac, al kad ovim aparaticem dobijem cistu fotku sto tek mogu oni koji znaju s onim zvijerima...


Don
 
DiAbLeRo said:
Yel to Yamaha?

Nikad jamaha neće u moju avliju. Joke se pobrinuo za to.
 
http://digital-photography-school.com/what-are-your-worst-habits-as-a-photographer/ :neznam:

Evo ovu stranicu pratim duze vrijeme (y)