Fotografija općenito

diesel power said:
(y)

Koji objektiv je to da je tako iskrivio zvonik? :misli:

35mm sony prime (e-mount, za NEX aparate). Nisam ziher da samo do objektiva, malo mi se cini da je do perspektive, a malo i do mene.
 
Bez obzira, krasne slike! (y)


Don
 
Bajkovito mjesto, evo jedne moje...

Canon 550D, Sigma 10-20, polarizacijski filter.
 
DiAbLeRo said:
Bajkovito mjesto, evo jedne moje...

Canon 550D, Sigma 10-20, polarizacijski filter.

Jel cista fotka ili postproces?


Don
 
Smanjena pa blago izoštrena, ne cropana - puni kadar, podešena krivulja prilikom konverzije iz RAW formata, saturacija podignuta cca 5%. Uglavnom, minuta postprocesiranja iz RAW formata, nešto što uobičajeno radim svaki put. Ništa posebno.
 
  ...hodaš centrom grada i oko tebe ljudi, bircevi, saobraćaj. A onda podigneš pogled  :wink:

    Sami na nebu

   

   

   

   
 
DiAbLeRo said:
Smanjena pa blago izoštrena, ne cropana - puni kadar, podešena krivulja prilikom konverzije iz RAW formata, saturacija podignuta cca 5%. Uglavnom, minuta postprocesiranja iz RAW formata, nešto što uobičajeno radim svaki put. Ništa posebno.

Prekrasan motiv. Volio bih to snimiti u sumrak.


Don
 
Priest said:
Prekrasan motiv. Volio bih to snimiti u sumrak.

Pošto je sam izvor za zapada zaklonjen strmim brdom, ode u sjenu bitno ranije nego što sunce zalazi, pa ne znam bi li dobio ono što očekuješ.
 
Prekrasne su slike kod izvora cetine!  (y)
 
lb said:
Pošto je sam izvor za zapada zaklonjen strmim brdom, ode u sjenu bitno ranije nego što sunce zalazi, pa ne znam bi li dobio ono što očekuješ.

Ako nista drugo, napravit cu dobar izlet. (y)


Don
 
lb said:
Pošto je sam izvor za zapada zaklonjen strmim brdom, ode u sjenu bitno ranije nego što sunce zalazi, pa ne znam bi li dobio ono što očekuješ.

evo kad smo kod takvih stvari super program, za web sucenje free
meni koristio par put, samo mala mana od parametara ne koristi visinu promatraca/reljefa
za ravnicarske dijelove savršen

http://photoephemeris.com/

http://app.photoephemeris.com/?ll=42.641854,18.127211&center=42.6421,18.0982&dt=20150424180100%2B0200
 
Polje.