Fotografija općenito

European Bike Week 2016 Custom Bike Show
http://bit.ly/fakersee2016
 
Evo jedna iz Rima  :)
1zxodc2.jpg
 
Kompleksno pitanjne

Hmm neznam kako bi skratio da neduzim a da shvatite problematiku...

Probam ovako

idem na put, odmor
odlucio sam ponijeti canon dslr
kakve postavke odrediti za fotkanje u situacijama kad sam u hodu i nemam vremena isprobavati?

naime dogodilo mi se par dana prije da na ekranu a 6000 sve izgleda tamnije pa sam dignuo ekspoziciju  a sad kad gledam sve fotke su izgorile  :(

pokusavam dobiti gotovu fotku bez naknadne obrade.

Neznam jesam postavio glupo pitanje...

P.S. da ga puknem na auto u takvim situacijama?



 
Ako ti se bas nista ne podesava - stavi na automatiku i osiguraj da slikas  u JPEG formatu, a ne u RAW.
 
lb said:
Ako ti se bas nista ne podesava - stavi na automatiku i osiguraj da slikas  u JPEG formatu, a ne u RAW.

upravo tako  :mrgreen:


..osim toga, tok ne steknes malo iskustva s rucnim podesavanjima, iskoristi automatiku za prvu snimku - vidi sto je on napravio i onda napravi korekcije u nekom od rucnih modova.. ne mora obavezno biti potpuno manual, iskoristi i prioritet blende/brzine zatvarca i sto je mozda i najbitnije ISO vrijednost... i da, ne zaboravi na WB, jer automatika ponekda to ne odradi dobro..

..ma zaboravi sve sto sam gore napisao, podesi na A i samo deri..  :mrgreen:
 
lb said:
Ako ti se bas nista ne podesava - stavi na automatiku i osiguraj da slikas  u JPEG formatu, a ne u RAW.

upravo tako  :mrgreen:


..osim toga, tok ne steknes malo iskustva s rucnim podesavanjima, iskoristi automatiku za prvu snimku - vidi sto je on napravio i onda napravi korekcije u nekom od rucnih modova.. ne mora obavezno biti potpuno manual, iskoristi i prioritet blende/brzine zatvarca i sto je mozda i najbitnije ISO vrijednost... i da, ne zaboravi na WB, jer automatika ponekda to ne odradi dobro..

..ma zaboravi sve sto sam gore napisao, podesi na A i samo deri..  :mrgreen:
 
ima li netko mozda interesa prema koristenom objektivu Sigma 50-500mm f 4.5-6.3 APO DG OS za Canon fotoaparate?
Uz objektiv dolaze i par dodataka ( sto originalnih sto dodatno kupljenih ):

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/sigma-50-500mm-f4-5-6-3-apo-dg-os-fuer-canon-183052130/

 
VRH.  (y)

Ja sam danas htio gore kad sam vidio jučer tvoju najavnu fotku, al nije mi bilo suđeno jbg.

Prvo krenuo na plominku, na pol puta odusto koji drek ću tamo nije to ud8a nit će ikad bit, okrenuo se i skužio kakvo čudo od dana je...reko mogo bi uslikat sa učke teleskopom svašta...krenuo doma po teleskop, bacio to kladivo u ruksak i gas via Učka, ali jbg, kod Veprinca skužio da sam doma zaboravio adapter za fotić>teleskop, okret gas doma pa opet prema Učki, išo preticat kolonu kod Vrata Jadrana da siđem sa zaobilaznice, auto bio točno na skretanju kod ograde, jbg, nije bilo vremena stat, gas ravno prema Rupi LOL i okrenuo se na prvom izlazu, i drek, ode dan, pa sam stao na mul poslikat nešto ali nisam ni fokusirao dobro ni ništa, bio sam u kurcu, psihički uništen, od usranih foto aparata i prateće aparature.

A1xsoA1.jpg


6svdwoe.jpg


dHC4jyb.jpg


YWu6pys.jpg


HtqTihO.jpg


Na kraju okinuo par sa normalnom lećom.

RxPLNdE.jpg


ZORd1Ad.jpg


HTaXmhh.jpg
 
hehe požuri polako sljedeći put :)

Ja utekao iz ZG-a pred par dana i vrijeme je top ovdje kod nas zadnjih par dana za razliku od one zime i magle  :tongue:
 
Moram spoznat koja je tajna teleskopije, svaki put kad bi se natjerao sa tom spravom u slikanje, uvijek mi zrak leluja, neka distorzija, neka đinovska fatamorgana. Danas sam mislio da će bit kao "čisto" jer je bilo bez oblaka i fino puhao vjetar, ali, sad nešto čitam o tome, ni vjetar ne smije puhat mora bit neko ultra-idealno vrijeme da bi dobio mirnu sliku u teleskopu, jbg.

Inače je ovako;

https://youtu.be/O2sYvb0fYQU