-friziranje 50ccm 2T

I Jan De Vries je s VAN VEENOM postigo 204....
A rekord je postavljen
Krediler je vec 1963 sa 12ps iso 170...
A vec 1965 s modificiranim modelom Florett TS postigo svijetski rekord 20ps 210kmh..... :wink:
Inace Tomos je se ima lijep motor DMS koji se nije bio dobro pokazao....mada velik razlog nije ocigledan :?
Evo slika moje bebice prvo je bila hrpa zeljeza sve je bilo rastavljeno potpuno sve sve skinuto sa rame masina rastavljena struja sve pa sam se toliko zarazio da sam jeo u radioni prljavih ruku :oops: u roku 4 dana uspio sam ga provozati....imam puno slika svakakvih evo stavit cu ovu na dan probe...
 
A rs250, daj mi reci kolko imas tih trkacih 50-ica? jel bi prodavao koju? ako da, za koliko? meni su to fascinantni strojevi i htio bi jednoga za u sobu, samo bi ga gledao, mozda tu i tamo provozao na grobniku.
 
Shokrefumi said:
A rs250, daj mi reci kolko imas tih trkacih 50-ica? jel bi prodavao koju? ako da, za koliko? meni su to fascinantni strojevi i htio bi jednoga za u sobu, samo bi ga gledao, mozda tu i tamo provozao na grobniku.
Pa trenutno imam samo dva...i jos par komada trebam uzet...
Imo sam dosta vise svega...ali je bila jedna situacija prije 10-tak godina gdje smo morali prodat 10-tak prvoklasnih trkaca :cry: ....
A uskoro kupujem jednu Yamahu 125 stavit cu slike cim i ako je uzmem!!!
 
ja imam malagutia fantoma f12, skoro pa full mallosi, ali mi fali radilica, doduse spalio sam klip nedavno.. pa je na servisu... vidjali ste ga na davanju krvi, onaj redar na scootu... :) btw ide cca 110 sa mojih 115kg, da je neko laksi, iso bi i brze( vjerojatno)
 
sasha19_81 said:
ja imam malagutia fantoma f12, skoro pa full mallosi, ali mi fali radilica, doduse spalio sam klip nedavno.. pa je na servisu... vidjali ste ga na davanju krvi, onaj redar na scootu... :) btw ide cca 110 sa mojih 115kg, da je neko laksi, iso bi i brze( vjerojatno)
imamo ti radilicu na lageru :mrgreen:
 
A rs250 said:
Imam ja i tomosa D5 iz 1966 koji ide 125kmh...i imam Kreidlera 22ps....190kmh...vozo sam ga prije 3 dana....da vidis kad mala zvjekrka zagazi u 17000rpm...pjeva ko.....
Ina uskoro trebam uzet jednog vodenog D6
A inace Matulji tomos ti je imo *poliestersku ramu bio je tezak 38kg :wink:
To mi je tatin prijatelj....a ja inace radim samo sa 50ccm 2t...trkacim masinama....
A ima i jacih :wink:Tomos GP77 je imao dupli disc,16ps i iso 170kmh
Tomos GP78 ti je iso 180 khm...naravno u tim malim motorima prenos igra veliku ulogu i veoma se moze skratit,zavisi od staze....gdje god ti pisu te velike brzione to ti je za GP staze...
Lijevo rotor disc i bing 84 28mm ili dellorto ssi28 imam obadva...desno suho kvacilo zvoni ko.....
Inace dosta sam vermena proveo sastavljajuci te 50ccm bebice...
Imam slike mog Kreidlera za 3 dana sam da u kuci sastavio citavog nastelo prpremio...i to sa stakama :mrgreen:
Inace imam literature o trkacima starim punu kucu...
A postoje i D9 sa devet brzina prototip znam gdje je gledo sma ga...i D7 sa sedam...
A sve je pocelo od kolibrija odnosno malo pojacanog t12...
Odo ja u OFF
Sad trenutno radim NSU SPORTMAX 250....ima lijepu cijenu....to cu ja da vozim :twisted:

e a kolika je cijena za jedan dobro ocuvan komad recimo d6 ili d 7 ,pozdrav iz slavonije!!!!!
 
Ima meni frend ( ovaj Magla kaj je nedavno pobjedio na Style natjecanju) TP TPR kit(to je ko due+ al bolji)
I naravno radilica, auspuh, prjenos, duza getriba, dellorto, struja, . bla bla....
i motor ide oko 135-140. On se vozio ispred mene i pisalo mu 135, a ja iza njega i meni pise 140.

Fora su ti nabrijani skuteri, al ka pocne jedno rikavat, ode sve u k****  :jesus:
 
Resca said:
Ima meni frend ( ovaj Magla kaj je nedavno pobjedio na Style natjecanju) TP TPR kit(to je ko due+ al bolji)
I naravno radilica, auspuh, prjenos, duza getriba, dellorto, struja, . bla bla....
i motor ide oko 135-140. On se vozio ispred mene i pisalo mu 135, a ja iza njega i meni pise 140.

Fora su ti nabrijani skuteri, al ka pocne jedno rikavat, ode sve u k****  :jesus:
Aha sigurno...ja sam imao cijeli MHR setup...Team spulja,karb MAlossi dell'orto 22 pa mi je išao 125 prave...a gore je bilo sve živo i mrtvo,tako da...don't crap :?

2 M12,radilica nakon 2-3 k km nova?
Pa dobro si ti lud?
klipnjača nova,centriranje i peglaj dalje,ali ni to...meni je puno više izdržala...glupost
 
sven54 said:
135kmh...haha..daj kom mazes oci


ak ide prave 120 budi sretan

Pa dobro, po cageru  8)
 
a rs 250 bi možda kupio tzr-ku,nisam sigurn dali je 125 ili 50?evo jedan dečko prodaje za dosta povoljno.......motor je 1993 godište.......full je sređen......hitno mu treba lova.....
 
Shokrefumi said:
A rs250, daj mi reci kolko imas tih trkacih 50-ica? jel bi prodavao koju? ako da, za koliko? meni su to fascinantni strojevi i htio bi jednoga za u sobu, samo bi ga gledao, mozda tu i tamo provozao na grobniku.


imaš za kupiti D6 u sloveniji,ali ne original nego repliku i cjena se kreće od 2500-3000€........a ako imaš novca i volje,probaj ju sam sastaviti,recimo,ja ću probati samo oklope za početak sastaviti,tj. kupiti,mjenjač sa 6 brzina imam.....i još samo ostaje ono glavno,termički sklop........a to možda maznem na APN4 iz 1976godine.......pa i nebi bilo loše ga registrirati za cestu,onako s oklopima od d6......
 
zeto said:
imaš za kupiti D6 u sloveniji,ali ne original nego repliku i cjena se kreće od 2500-3000€........a ako imaš novca i volje,probaj ju sam sastaviti,recimo,ja ću probati samo oklope za početak sastaviti,tj. kupiti,mjenjač sa 6 brzina imam.....i još samo ostaje ono glavno,termički sklop........a to možda maznem na APN4 iz 1976godine.......pa i nebi bilo loše ga registrirati za cestu,onako s oklopima od d6......
a jel imas kakvu emajl adresu od tih replica ili sl,ha da !
 
pa jednu sam našao prije pola godine u nekom slovenskom oglasniku.......a sada se više nesječam koji je to bio,mislim da je cijena bila 3000€,što mi je puno..........
 
zeto said:
pa jednu sam našao prije pola godine u nekom slovenskom oglasniku.......a sada se više nesječam koji je to bio,mislim da je cijena bila 3000€,što mi je puno..........
u pa to je dosta, a evo ja kupio airsail komplet sa 19mm karbom a automatic ni za ljek nigdje,ako znas koga dajem nokiu 3230 sa 1,3 mpix i 80 mb karticom skoro novu sa garancijom za  dobar automatic,pozdrav
 
evo imam za prodati automatika,frend prodaje........sve je sređeno na njemu što nije valjalo......i ima hrvatske papire,prvi je vlasnik njegova stara........1988 godište.....ako nabavim digitalac,onda stavim sliku.........
 
zeto said:
evo imam za prodati automatika,frend prodaje........sve je sređeno na njemu što nije valjalo......i ima hrvatske papire,prvi je vlasnik njegova stara........1988 godište.....ako nabavim digitalac,onda stavim sliku.........
trebam 1995 god na dalje