Gdje kupiti lanac i koji preporučate?

Frane_vtc

New member
Kao što i naslov teme kaže zanima me gdje kupiti lanac i koji mi preporučate za devetku.
Znam da se cijene od trgovca do trgovca razlikuju pa me zanima gdje da se raspitam za cijene i kojeg proizvođača.  :misli:

I nemam vremena ići van po njega već bi ga uzeo prije mora na potezu od Osijeka do Zagreba.  :yes:

Hvala!  :hello:
 
Motormanija Velika Gorica mislim da drže RK lance.
 
Zvao sam u Motormaniu i imaju DID lanac za 1.361 kn, ali ga treba skraćivati. Ukoliko ne nađem drugo...  :misli:
 
Frane_vtc said:
Zvao sam u Motormaniu i imaju DID lanac za 1.361 kn, ali ga treba skraćivati. Ukoliko ne nađem drugo...   :misli:
i u čemu je problem ?  :misli:
 
Pa u tome da bez veze plaćam karike koje ću izbaciti. Kraći lanac bi bio i jeftiniji. Npr. sa 120 članaka košta cca 1.440 kuna, sa 116 članaka 1.361 kn, a meni treba 110 članaka. Dakle... Ako ima lanac s kojim se ne trebam zezati i plaćati nepotrebno rađe ću kupiti taj. Ako nema, onda ću kupiti duži i skratiti.  :misli:
 
Frane_vtc said:
Pa u tome da bez veze plaćam karike koje ću izbaciti. Kraći lanac bi bio i jeftiniji. Npr. sa 120 članaka košta cca 1.440 kuna, sa 116 članaka 1.361 kn, a meni treba 110 članaka. Dakle... Ako ima lanac s kojim se ne trebam zezati i plaćati nepotrebno rađe ću kupiti taj. Ako nema, onda ću kupiti duži i skratiti.  :misli:
po specifikaciji, dužina lanca je po katalogu, samo ako je ostao originalni prijenosni odnos, odnosno, ako nikad nitko nije mjenjao broj zuba na lančanicima...  :wink: , ako je mijenjan prijenosni odnos, onda više niti dužina lanca nije ona koja piše u manualu...  (y) ... pa je moj savjet da je uvijek bolje uzeti koji "članak" više, nego manje ..  (y)
 
Mudro zboriš.  :yes:

Nego.... Znaš još koji dućan?  :misli: Zvao sam još i u Top Moto i imaju DID za 1.029 kn (kaže da je od CBR-ke 1000 RR) i u Nito Motu će mi još javiti (iznimno uslužni  (y) ).

Htio bi to riješiti što prije jer 07.07. idem s motorom na more pa da sve bude kako treba.
 
ako ti ne paše to od motormanije, nazovi dagija...www.dagi.hr, 051 254 514, 0915912302, i kažeš kolko ti karika treba za koji lanac...
 
bruno said:
ako ti ne paše to od motormanije, nazovi dagija...www.dagi.hr, 051 254 514, 0915912302, i kažeš kolko ti karika treba za koji lanac...
tak sam i ja napravio kad sam za mito kupovao, i najjeftinije prošao,kod njega sam naručio točno po broju članaka,a kod njegovog dealera podignuo :mrgreen: u mom slučaju motocentar zabok (y)
 
2 AnteK: Zvao sam Dagija i kaže mi da šalje i HP Expressom i no problem. Cijena? 1.400 krznenih životinjica...  :misli:


Imam u kombinaciji i RK za 1.150 istih onih životinjica sa besplatnom montažom. Da li da uzmem to ili ipak DID?  :misli: :misli: :misli:
 
i RK i DiD imaš različite čvrstoće... pa onda O-ring , X-ring .... i ini ostali ringovi.... Pa ti je i klasifikacija do 67 KS, pa od 68 - 98 KS , pa od 99 - itd .... pa im u zavisnosti od toga niti cijena nije ista ..  :wink:
 
RK je navodno najjači model, isto tako i DID. Rekao mi je prodavač da imaju i nekih za manje novaca, ali obzirom na snagu motora da mi govori cijenu najjačeg lanca.

E sad O-ring ili X-ring....  :misli: To stvarno ne znam.
 
kolko da ista stvar dođe da nazoveš neki kawa servis i kažeš dobar dan ja bi lanac na 9-tku?
 
Frane_vtc said:
2 AnteK: Zvao sam Dagija i kaže mi da šalje i HP Expressom i no problem. Cijena? 1.400 krznenih životinjica...  :misli:


Imam u kombinaciji i RK za 1.150 istih onih životinjica sa besplatnom montažom. Da li da uzmem to ili ipak DID?  :misli: :misli: :misli:

moj o-ring (najjeftinija varijanta) 530 sa 130 karika je bio nekih 600tinjak i kusur tih životinjica...kao što strašilo kaže imaš raznih vrsta, ko što samsung mobitel i samsung mobitel nisu ista stvar...;)
 
danas narucili lanac i lancanike za fzr-a 600 i dosli do zakljucka da je motosfera par km prije zeline defnintivno najeftinija sto se tice svega...01/2043 740
pa vidi sad... zvali smo u benconi, grigic i motosferu... i def su najeftiniji...  :mrgreen:
o did lancu je rijec, i mislim da je za oko 200 kn jeft... od ostalih
 
Frane_vtc said:
2 AnteK: Zvao sam Dagija i kaže mi da šalje i HP Expressom i no problem. Cijena? 1.400 krznenih životinjica...  :misli:

Aaaaaaa, sad će si čut svoje, to mu nije fora  :mrgreen: (y)
 
Frane_vtc said:
RK je navodno najjači model, isto tako i DID. Rekao mi je prodavač da imaju i nekih za manje novaca, ali obzirom na snagu motora da mi govori cijenu najjačeg lanca.

E sad O-ring ili X-ring....  :misli: To stvarno ne znam.

X-ring, ili čak XW ring ili tako nešto - O-ring je dno ponude što se ringova tiče.