Gilera Nexus 500 malossi

malcomyoung

New member
Moja prica izgleda otprilike ovako...

Vozim Nexusa 500 2 godine i napravio sam cca 5500 km.
Uživam u svakom trenutku provedenom na tom skuteru premda se zbog posla ne vozim previše.

Prije cca mjesec dana odlucio sam se za ugradnju malossi variomata jerbo mi je mali postao malcice trom.
Decki su u servisu zamjenili variomat i sad ide bolje u svakom slucaju.
No, gledajuci forume vidio sam da se dosta prica o federima mjenjaca, ispravite me ako grijesim, auspuhu i raznim dodatcima koji utjecu na ubrzanje, zvuk itd...
Sada jednostavno molim iskusnu ekipu da mi pruzi par savjeta kako ga eventualno jos malo nabrijat a da ne radim neke prevelike cirkuse i naravno ne nastetim samom motoru...

Ako trebam sto nadodati u vezi motora samo vicite jerbo sam totalni neznalica!
Unaprijed zahvaljujem svima dobre volje...
 
oko imas 1500-2000e za ulozit onda cemo pricati o tuningu 8)

btw.5000km u dvije godine,cekaj da se razradi nexus pa onda ga sreduj :mrgreen:
 
8)
 
bregasta  oko 250e
auspuh leo sbk ili malossi lion oko 400e
powercommander oko 350e ili  kit rapid bike 2 limiter  oko 560e
       
                                         
 
malcomyoung said:
Puno hvala na odgovoru :D

Moze li ikako malo detaljnije obzirom da nenam pojma o nicemu... jbg :?
nema na cemu...pa ovako bregasta(bregasta osovina) ona daje snagu,auspuh je leo vince sbk ili malossi wild lion, powercommander je elektronika...


evo tu je sve sta pozelis...http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=120&Famiglia=0&Modello=MO/GINE500&LastCod=undefined&LastMod=undefined ako treba prijevod pojedinih dijelova samo pitaj  (y)
   
 
Odlicno, hvala puno (y)

U slucaju da se odlucim na nesto pretpostavljam da je nabolji ovlasteni servis, ili mozda ne... kakva su iskustva?
 
cuj ako neznas sam onda vozi u ovlasteni servis ili jos bolje ako znas nekog "kucnog majstora" koji se kuzi u to pa da ti on slozi,u ovlastenom servisu ce opako naplatiti.....
 
ili otiđi na nexusclub.italia pa traži,imaš nabrijanih 500tki kolko očeš.
 
ma pukni nitro gore i semaforaši do mile volje :mrgreen:
 
Nitro...lol... to mi je ipak malo previse!

Stranica je mrak samo ima problem, koliko sam nabrzinu uocio na talijanskom je tako da mi to nis ne znaci, no ipak hvala.

Imam pitanje u vezi federa mjenjaca. Moze li mi netko objasnit sta se s tim tocno dobiva, koji su za sta, dali ih treba promjeniti ili su ovi kaj dolaze serijski s malossijem ok... ili stogod vec...

Ostataki je zapravo jednostavan, bregasta + auspuh + malossi ... i naravno financijska konstrukcija i vec ide bolje... i vozit se sto vise dakako.

 
znači,možeš nači setup koji likovi imaju na skuterima.a fedri kuplumga ti služe za odvajanje kuplumga,a to nek ti neko objasni,ne da mi se pisat...
 
malcomyoung said:
Nitro...lol... to mi je ipak malo previse!

Stranica je mrak samo ima problem, koliko sam nabrzinu uocio na talijanskom je tako da mi to nis ne znaci, no ipak hvala.

Imam pitanje u vezi federa mjenjaca. Moze li mi netko objasnit sta se s tim tocno dobiva, koji su za sta, dali ih treba promjeniti ili su ovi kaj dolaze serijski s malossijem ok... ili stogod vec...

Ostataki je zapravo jednostavan, bregasta + auspuh + malossi ... i naravno financijska konstrukcija i vec ide bolje... i vozit se sto vise dakako.


?? to ne postoji

opruge kvačila da
ako su tvrđe onda hvata na višim okretajima i tako omogučeje malo bolji start s nexusom nema potrebe jer i sa serijskim zavrti u prazno
 
jednostavno...po bojama se odreduje tvrdoca sustica,sto tvrde to kvacilo odvaja na visim okretajima....a to sve ovisi od vozaca do vozaca koju tvrdocu sustica zeli i koju tezinu rolice zeli.... (y)
 
Otprilike mi je jasno!

Novi motor ... NE... volim skutere a Nexus mi je po mom laickom misljenju br 1 ... ako ikad naprave jaceg koj tako dobro izgleda ja ga prvi kupujem ...

Jasne su mi sad i te opruge kvacila...
Hvala vam na razumjevanju

 
+marek+ said:
Evo čitaj...
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=4537.0
Ne bi se stel mesat, al kolko se ja kuzim u mehaniku i motore (a solidno se kuzim), ta varijanta ne bude radila ni u Zemlji cuda.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: