Gilera Runner VXR 200, 2007g.

Status
Not open for further replies.

DoubleD

New member
Novi sam na forumu, pa mi se neda tražiti previše po arhivi, pa sam odlučio otvoriti novu temu vezanu uz ovaj model skutera.

Naime u ponedjeljak ga idem kupit u Zagreb, naravno novi, pa me zanima šta vi koji ste ga imali od početka tj. iz salona do prodaje ili ga još uvijek imate, na koji način ste ga razrađivali?

Onda me zanima dali netko ima link ili cijenu sportskih auspuha za model 2007 tipa Leo vince i Shacal ili nešto drugo, naime s auspuhom želim postići onaj pordoran zvuk četverotaktnih skutera i probudit cijelo susjedstvo.

I zanima me koje ulje koristite...?

Slike moje bebice idući tjedan kad ju poslikam.... Pozz

Unaprijed hvala!!!
 
a stari prvih 1000km pola gasa,to ti je jedino sta ti imam za rec,a poslje toga razmisljaj o auspuhu...
 
Frendu sam neki dan montirao shacal-a na bev 500. Ovalni...titanij....2300 kn. Ulje stavljaj koje preporucuje proizvodac(barem dok je pod jamstvom).
 
meni isto taj skuter dopada, kolko si ga platio, i kolko te registracija izašla?
 
moja preporuka prvih 1000 km lagano do pola gasa i onda poslje 1000km kad se razradi drugi auspus. ako ti nije do novaca stavi leovinci, a ako zelis najeftinije proc onda das kucelju da ti izradi spuh.SAKAL :palacdolje:
 
imat ces zvijerku od skuta...a za ulje mislim da bi Agip bilo najnaj
 
GHOST2509 said:
moja preporuka prvih 1000 km lagano do pola gasa i onda poslje 1000km kad se razradi drugi auspus. ako ti nije do novaca stavi leovinci, a ako zelis najeftinije proc onda das kucelju da ti izradi spuh.SAKAL :palacdolje:

Platio sam ga 30000kn, rege su mi bile 600kn znači sve knjižica vozila, prometna i tablice..

Pitao sam ljude u servisu dali je pametno staviti drugi auspuh, mislio sam na šakala, on je rekao da nikako da će im motor bacati ulje kroz njega i da će mi samo štetiti motoru, ali za leo vince-a je rekao da je ok, ali isto tako da nije baš dobar. Sad mene zanima dali to jako utjeće i uništava skuter i šta se može dogodit...

Koliko dođe taj leo vince i gdje ga mogu nabavit???  :misli:

 
sa auspuhom osim zvuka koji dosadi nakon nekog vremena neces nista dobiti  :palacdolje:  najbolji je serijski poperformansama
 
DoubleD said:
Koliko dođe taj leo vince i gdje ga mogu nabavit???  :misli:

ne znam ti tocno reci...al znam di bi mogao naci...

probaj na www.google.com :mrgreen:
cuda radi, vjeruj mi :D

i da...ne isplati ti se bacat pare za novi spuh....ovak i onak runner ima lijep zvuk...kaj ce ti vise...
 
i kako ide nova pila? danas sam vidio VXR sa nekim malim aspuhom onak ko od nove R6 i ful se lijepo ćuje al ne piše ništa na njemu pa neznam koja je to marka, izdaleka izgleda slićno ko akrap ima onaj završetak carbonski scoot s njim izgleda odlićno (y)
 
Sa nekim auspuhom gore vrlo vjerojatno ce ti se desit da ti motor pije ulje. Mozda ne sad ispocetka odmah ali onda kasnije. Sa spuhom ne dobijes nista osim zvuka.

Ulje stavljaj ono koje mozes kupiti u svakom Piaggio centru, Selenia ili po novom Agip. Za serijski skuter sasvim dobro ulje.

Na tvom mjejstu bi radije otpisao auspuh pa stavio sportski variomat za cak manju cjenu nego auspuh. Osjetio bi poboljsanje. No dobro o ukusima se ne raspravlja pa ces tako i ti odabrati zelis li da grmi ili da ide .
 
Eto ga odlučio sam auspuh otpada barem za sada dok mi ga je žao i dok je novi, kasnije kad mi dojadi možda stavim i auspuh...

Ovako prezadovoljan sam sa gilerom jerbo ima snage i više nego je potrebno, preticanje auta je više nego jednostavno, prava gradska jurilica...

Nisam još mjerio ubrzanje do 100kmh ali vjerujem da je dosta ispod 10sec, jer povlači na pola gasa super...

Ko ima 30000kn mislim da je ovo najbolje riješenje za njega...

Jedina mala zamjerka je pretvrd ovjes za naše ceste, vozim se 60-80kmh a on na svaku rupu skoči ko magarac...

Držanje u zavoju je više nego solidno, ali otvaranjem malo više gasa osjeti se lagano proklizavanje zadnjeg kotača...

Zvuk je više nego super sa serijskim spuhom, naime pri oduzimanju gasa onako lagano puca iz auspuha ko zvjerka od 600ccm..

Kočnice su predobre, zaustavlja se ko prava jurilica od 600ccm npr R6, bez velikog uljeganja prednjih amortizera, jednom riječju super..

eto to je to za sad, imam 880km, još malo i prvi servis, a onda krećemo u malo žešću vožnju..

Imam samo jedno pitanje za sve... Meni motor kad radi u leru tj. kad stojim cijeli se trese, jel to normalno za 4T motore?

(y) :misli: :mrgreen:
 
ja mislim da da, jer se meni i 50-ica trese u mjestu dosta jako
 
DoubleD said:
Eto ga odlučio sam auspuh otpada barem za sada dok mi ga je žao i dok je novi, kasnije kad mi dojadi možda stavim i auspuh...

Ovako prezadovoljan sam sa gilerom jerbo ima snage i više nego je potrebno, preticanje auta je više nego jednostavno, prava gradska jurilica...

Nisam još mjerio ubrzanje do 100kmh ali vjerujem da je dosta ispod 10sec, jer povlači na pola gasa super...

Ko ima 30000kn mislim da je ovo najbolje riješenje za njega...

Jedina mala zamjerka je pretvrd ovjes za naše ceste, vozim se 60-80kmh a on na svaku rupu skoči ko magarac...

Držanje u zavoju je više nego solidno, ali otvaranjem malo više gasa osjeti se lagano proklizavanje zadnjeg kotača...

Zvuk je više nego super sa serijskim spuhom, naime pri oduzimanju gasa onako lagano puca iz auspuha ko zvjerka od 600ccm..

Kočnice su predobre, zaustavlja se ko prava jurilica od 600ccm npr R6, bez velikog uljeganja prednjih amortizera, jednom riječju super..

eto to je to za sad, imam 880km, još malo i prvi servis, a onda krećemo u malo žešću vožnju..

Imam samo jedno pitanje za sve... Meni motor kad radi u leru tj. kad stojim cijeli se trese, jel to normalno za 4T motore?

(y) :misli: :mrgreen:


sorry ali vidi se tvoje odusevljenje jacim skuterom, ali ocito je da i nisi bas vozio jace motorceke i skutere od 50ice...

VXR je odlican skuter ali ne prsti nekom snagom i upravljivoscu, trebas probati yamahu x-max, geopolis, x8, x9, nexus...

pouzdan je i stedljiv... uglavnom dobar izbor ali ipak preskup s obzirom na ponudjeno...
 
A bogami i beverly 500 i nexus 500 ne odlikuju se nekim ubrzanjem....Kad krenes i das gas...jednostavno ne osjetis tih 40-tak konja. A da ne pricamo o cudnim zvukovima i pretjeranim grijanjem koji ispustaju euro 3 agregati...To ne vrijedi 40.000 kn...pa da ga jebes !!! Yamaha t-max 400 2 cilindra !!!! E to je skuter. Kako radi i kako ubrzava !  (y)
 
Mr J said:
sorry ali vidi se tvoje odusevljenje jacim skuterom, ali ocito je da i nisi bas vozio jace motorceke i skutere od 50ice...

VXR je odlican skuter ali ne prsti nekom snagom i upravljivoscu, trebas probati yamahu x-max, geopolis, x8, x9, nexus...

pouzdan je i stedljiv... uglavnom dobar izbor ali ipak preskup s obzirom na ponudjeno...

Sad sve ovisi o onome ko šta želi i što si može priuštit... To da ne pršti nekom snagom nebi se baš složio, jer mi beverly 500 ne bježi previše, a i među ubrzanja su mi super sve do 100kmh, poslije mu treba da se zalaufa, ipak ima nešto manje od 9 sec do 100kmh iako njisam još probavao, ali kad budem javim ti...

Upravljivost je više nego dobra, jest da nisam probao neke jače skutere, ali za razliku od čopera i ležaljki daleko je ljepše za vozit...
Vozio sam do sad yamahu dt 125 re, r6, yamahu xt 600 i dragstara...
 
bmw m 5 said:
A bogami i beverly 500 i nexus 500 ne odlikuju se nekim ubrzanjem....Kad krenes i das gas...jednostavno ne osjetis tih 40-tak konja. A da ne pricamo o cudnim zvukovima i pretjeranim grijanjem koji ispustaju euro 3 agregati...To ne vrijedi 40.000 kn...pa da ga jebes !!! Yamaha t-max 400 2 cilindra !!!! E to je skuter. Kako radi i kako ubrzava !  (y)

a zbog cega nemaju???
 
DoubleD said:
Sad sve ovisi o onome ko šta želi i što si može priuštit... To da ne pršti nekom snagom nebi se baš složio, jer mi beverly 500 ne bježi previše, a i među ubrzanja su mi super sve do 100kmh, poslije mu treba da se zalaufa, ipak ima nešto manje od 9 sec do 100kmh iako njisam još probavao, ali kad budem javim ti...

Upravljivost je više nego dobra, jest da nisam probao neke jače skutere, ali za razliku od čopera i ležaljki daleko je ljepše za vozit...
Vozio sam do sad yamahu dt 125 re, r6, yamahu xt 600 i dragstara...

Istina, ali opet kada pogledas cijenu za 2k kn vise s mogao uzeti maxi skuter koji je mnogo udobniji i ima 250ccm, no svakome kako sam voli...

Ne kazem da je skuter los nego da se za te novce moze i bolje proci...

Uglavnom zelim ti mnogo sretnih kilometara...

P.S. Stavi multivar pa ces vidjeti da moze biti i zivlji...  (y)
 
odakle ti da ne dobis nista sa otvorenim auspuhom o_O

meni je leo vince doslovno otvoria skuter... na njemu su leo vince 4 road i malossi crveni federi kumpluga... skuter ima jaci start i 10km/h vecu krajnju brzinu....

jedino je problem sta je dobia rupe u ubrzanju a neman para za variomat trenutno jer mi je skuter na generalnoj samo uz te rupe opet brze doze do 100 nego prije.


 
Zbog cega nemaju ?  Zaguseni su katalizatorima....sekundarnim procistacima ispusnih plinova....i ostalim sranjima radi euro normi. A jebe ih i tezina. To je skoro 200 kg. Kao moja honda...bokte :shock:.  Trebalo bi se malo poigrati s njim.... :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.