Gledam rubriku R.I.P. i mislim se...

angel_wing

New member
Na zalost, svakim danom sve vise mladih u R.I.P. rubrici... Sta je najgore, ocekujem uskoro i svoje inicijale u njoj. Vec nekih 9 godina vozim skuter, stara kanta, usisivac, mlinac, kako god ga zvali, meni drag. Nisam ja nesto ultra spretna, doduse pala sam samo jednom, svojom krivicom  :) ali svaki dan sam sva vise uvjerena da cu zavrsit ko fleka na cesti!
Lijepo sam ja kupila propisno kacigu, ne tutu, pravu kacigu i sva ponosna na nju je redovito nosim, i pojas i sve sta mi treba ko da vozim ko zna sta i to zato jer mi se dize kosa na glavi kad vidim mulca na motoru, stavi li kacigu, pa niko ga nece prepoznat!
E sad dolazi problem! Auta! Svaki dan putujem do posla i natrag, nije daleko ali na ama bas svakom semaforu uvijek, ali bas uvijek, oduzmu mi prednost! Svako skretanje i ja moram manijakalno kociti! Pa zar sam ja musica na cesti?? Jucer mi puknuo film, tetka u novom golfu iz sporedne puf pred mene! E pa neces!! Vozim i ja auto i prva reakcija je makni se desno, stize motor, dosta da ga taknes, mrtav je!
Citam rasprave na forumu kako bi trebalo obuciti motoriste kako da voze. Sve to stoji ali ja bi bila cestovni Hitler, nema sanse da bi itko dobio dozvolu dok ne nauci postovati sve sudionike u prometu. Pitam se bi li tetka u golfu stala da je umjesto mene dolazio sleper! Znam da se vecina sudionika foruma suocava s istim problemokm i da je ovo pije tema za neki auto forum ali eto, nisam se imala na koga drugog izvikati... :misli: :misli:
 
Potpuno te shvaćam, meni je najgore kad ovdje pijanci idu iz gorica, izlete na cestu i onda im krepa auto  :shock:.

Nista, moramo se paziti sami, nema nam pomoći :x. Mislim da je najbolju uvijek misliti da će vozilo ispred tebe, iza tebe, sastrane ili gdje već učiniti ono za što misliš ni da najveći idiot nebi učinio.

Meni je problem što mi se neki dječaci "wannabe receri" u golfu 2, dodatna oprema 20 kg kita i trulo podvozje nabijaju na stražnji kraj motocikla. Praktički mi se približe na 0.5 do 1 m i najbijaju mi se na rep :chainsaw: . Što je pravilno učiniti osim se lecati da će te nabiti ili strahovati da mi nešto izleti na cesti i moram zakočiti :?? Već mi je dosta stajanja sastrane i onda pustiti djubrad da prođu :palacdolje:
 
BikesRule said:
Meni je problem što mi se neki dječaci "wannabe receri" u golfu 2, dodatna oprema 20 kg kita i trulo podvozje nabijaju na stražnji kraj motocikla. Praktički mi se približe na 0.5 do 1 m i najbijaju mi se na rep :chainsaw: . Što je pravilno učiniti osim se lecati da će te nabiti ili strahovati da mi nešto izleti na cesti i moram zakočiti :?? Već mi je dosta stajanja sastrane i onda pustiti djubrad da prođu :palacdolje:

Što učiniti? Odvrnuti gas  :mrgreen:
 
angel_wing said:
Sta je najgore, ocekujem uskoro i svoje inicijale u njoj
Ti si neki teski pesimist. Od takvih je dobro posudit lovu. Pesimisti ionako ne ocekuju da ces im vratiti.  :mrgreen:

Daj se opusti lijepo i uzivaj... Ne treba pretjerivati, zanositi se, plasiti se...
 
aurellie said:
Što učiniti? Odvrnuti gas  :mrgreen:

Problem je što sam često u situaciji gdje to nemogu učiniti :?. A i ja imam tek 300 km na "velikim motorima" tako da će to pričekati (y).
Dobro GS500 nikud nije ni išao, a SV-a će samo gledati kako se udaljava  :D
 
Lako je odvrnuti gas na necem sto ide preko 60 km/h! I na necem sto ce stati dok pokusavas odmaknuti ludaku iza sebe a iza ugla te doceka onaj koji je bas taj tren odlucio ukljucit se sa sporedne ceste, ma sto sporedne, glavne, uvijek su glavne one na kojima se oni nalaze! Kad bi stvarno gledala iza svakog ugla da ce mi neko naletjeti, pa vise bi mi se isplatilo gurati skuter! Jesam zensko i kao trebala bi biti fina, odvalim ja bez pardona u lice na prvom semaforu na kojem ga stignem!
 
Ma nisam pesimist ali zena na dva kotaca, idealna pokretna meta! I na cetri smo tema svih viceva a tek ovako! Da se dam prestrasiti, skuter bi davno promijenio vlasnika, ja sam samo jako ljuta na vozace, i opet ujutro kad sjednem za volan, vikat cu i derat se a samo malo paznje je dovoljno da se izbjegne ono najgore.
 
angel_wing said:
Kad bi stvarno gledala iza svakog ugla da ce mi neko naletjeti

Nažalost netko će ti jednog dana izletit baš iz tog ugla kojeg nisi gledala. Ja bih bio sretniji da se sretnemo na ovom dijelu foruma nego "RIP" dijelu :wink:

angel_wing said:
Jesam zensko i kao trebala bi biti fina, odvalim ja bez pardona u lice na prvom semaforu na kojem ga stignem!

Nikad nisam prakticirao, znaju Joža i Štef imati dvocjevke na zadnjem sjedalu (y)

 
ja sam dosta mlad i nabrijan-to priznam :wink: al imam dosta km iza sebe oko 100 000km možda i više. al stvarno kad citam rip il crnu kroniku prolazi me jeza :? pitam se oću i ja jednog dana tamo završit?? pogotovo u zadnje vrijeme,čini mi se da svi pogibaju, kad sad sjedam na motor uvijek se pomolim iako nisam neki vjernik. počeo sam se previše zaokupljat drugima na cesti a sve manje uzivam u voznji..
jesam puko il se to i drugima dogadja? :wink:
 
Streetfighter said:
ja sam dosta mlad i nabrijan-to priznam :wink: al imam dosta km iza sebe oko 100 000km možda i više. al stvarno kad citam rip il crnu kroniku prolazi me jeza :? pitam se oću i ja jednog dana tamo završit?? pogotovo u zadnje vrijeme,čini mi se da svi pogibaju, kad sad sjedam na motor uvijek se pomolim iako nisam neki vjernik. počeo sam se previše zaokupljat drugima na cesti a sve manje uzivam u voznji..
jesam puko il se to i drugima dogadja? :wink:

i ja sam se prosli tjedan pomolio prije nego sam krenuo,pa sam prosao kak sam prosao  :(
ako imas peh,ni bog ti nece pomoci
 
O tome i govorim, vise mi nije gust sjesti na moj usisivac, cak ga i zaobilazim i rade se guzvam autom na cesti, nije mi svejedno, pogotovo kad svako malo vidim novu osmrtnicu. Greske se svima mogu dogoditi i ja sam prva koja ce osuditi vozace bez kaciga a jos gore suvozacice koje pristanu s takvima sjesti ali dode mi da nekog zadavim kad motorist pogine radi nepaznje vozaca auta kojem naravno nista ne dude, cak se i ne udostoji zaustaviti!!
 
angel_wing said:
O tome i govorim, vise mi nije gust sjesti na moj usisivac, cak ga i zaobilazim i rade se guzvam autom na cesti, nije mi svejedno, pogotovo kad svako malo vidim novu osmrtnicu. Greske se svima mogu dogoditi i ja sam prva koja ce osuditi vozace bez kaciga a jos gore suvozacice koje pristanu s takvima sjesti ali dode mi da nekog zadavim kad motorist pogine radi nepaznje vozaca auta kojem naravno nista ne dude, cak se i ne udostoji zaustaviti!!

sve to stoji,ali u vecini slucajeva sami smo si krivi kad se skrsimo
 
a i meni je tak, ali kad sjednem na pilu sve zaboravim :D
 
angel_wing said:
O tome i govorim, vise mi nije gust sjesti na moj usisivac, cak ga i zaobilazim i rade se guzvam autom na cesti, nije mi svejedno, pogotovo kad svako malo vidim novu osmrtnicu. Greske se svima mogu dogoditi i ja sam prva koja ce osuditi vozace bez kaciga a jos gore suvozacice koje pristanu s takvima sjesti ali dode mi da nekog zadavim kad motorist pogine radi nepaznje vozaca auta kojem naravno nista ne dude, cak se i ne udostoji zaustaviti!!

Mora da ti je onaj dan...