Gorivo

Ne pratim cijene, ali, jel ovo greska ili je Class 95 (premium?) stvarno iste cijene kao i obican benzin?
Slika je od maloprije sa INA stranice za pumpu gdje najcesce tocim.

View attachment 742621



Edit:
nekaj im se ocito spojebalo, jer na Bukovackoj je razlika

View attachment 742622


Evo da sam sebi odgovorim: bio danas na INA Ksaver i natocio 95class po 11.37kn. Pogledao malo i skuzio da ni nemaju obican 95, dok ga Bukovacka ima i zakljucio sam (valjda ispravno) da ako pumpa nema u ponudi obican 95, mora imat po cijeni 11.37kn bilo koji drugi, a u slucaju INE je to 95 class.
 
Evo da sam sebi odgovorim: bio danas na INA Ksaver i natocio 95class po 11.37kn. Pogledao malo i skuzio da ni nemaju obican 95, dok ga Bukovacka ima i zakljucio sam (valjda ispravno) da ako pumpa nema u ponudi obican 95, mora imat po cijeni 11.37kn bilo koji drugi, a u slucaju INE je to 95 class.
to je tačno

i ina velika mlaka prema gorici isto nema obični 95 pa moraju prodavat plus po povoljnoj cijeni dok ona prek puta prema zagrebu ima i obični
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Pitanje je samo da li su se sjetili i utočili u cisterne obični 95 pa pojačali promet a izgubili ništa 😁.
 
Pitanje je samo da li su se sjetili i utočili u cisterne obični 95 pa pojačali promet a izgubili ništa 😁.
ionako im ti aditivi ne znace nista financijski (barem ne onoliko kolik oga naplacuju), tak da mislim da nisu.
Btw, INA Ksaver je nedavno uvela 100 oktansko (vjerojatno zamijenili gorivo u spremniku koje je do tada bilo obicni 95).
 
Davno prije pokusao natocit kombi sa tim pistoljem jer bilo hladno pa cu biti brzi ali naravno usrao sve oko sebe, vratim i uzmem manji ali naravno nece jer prvo platiti 5 i nesto kuna pa onda mozes nastaviti 😂 😂
 
ovi na Crodux-u su našli odličnu rupu u zakonu/uredbi, dizel sa fiksiranom cijenom možeš točit samo sa širokim pištoljem za kamione
Ne znam otkud ti ova informacija ali nije točna jer sam točno u ponedjeljak bio na kroduxu sa autom i natočio obični dizel.
 
ja sam jučer bio na Croduxu i nalio u auto od firme ovaj skuplji, dok se točilo pogleda sam pumpe livo i desno od mene i nije bilo jeftinijeg, na blagajni sam pita zensku di se može nalit jeftiniji ona je rekla samo na br 1, ali ti je tamo široki pištolj. Ista stvar je bila i na drugoj Crodux pumpi prije misec dana kad su cijene bile fiksirane ali tad je razlika bila manja pa me nije bilo briga.
 
  • Like
Reactions: diesel power
nema tu razlike nikakve,dobro je i jedno i drugo gorivo...da imam Golfa 2...jos bi isao na Ložu, i danas ide tako kod kupca...
 
  • Like
Reactions: diesel power
imam 1 kanister od 50l, dal da ga sutra idem natocit kao rezervu ili ne? Sto se moze ocekivat u utorak?