Gorivo

kolka je prosjecna placa u tim drzavama ili udio litre u mjesecnoj placi..... nije sve u cistim brojkama
Stari htjeli smo u eu... Sad smo u eu.
Btw albanija je imala visu cijenu od nas prije mjesec. Kolika su njihova primanja?
Osvrnuo sam se samo na to da tvrdis da kod nas raste vise nego drugdje sto nije istina.
Prije 2 god sam placao po austriji 1 eur tako da je to duplo poskupljenje sada.. Kod nas je tada bilo 9kn tako da jos nismo na duplo, al nadoc cemo.
Proslu god sam placao 1,15eur osim u italiji gdje je vec tada bilo 1,9... U hr je tada bilo oko 11.
 
Glavna rasprava je zapravo o mafiji koja nam uzima sve više i više, i daje bogatima koji se bogate sve više i više.
Cestarina: plaćaš kod kupnje vozila, kod registracije svake godine, u litri goriva, i naravno prilikom vožnje autocestom.
PDV: plaćaš na svaki izdani račun.
Porezi razno razni plativi nekoliko puta za istu stvar. npr porez na motorna vozila kod kupovine, i prilikom svake registracije do starosti vozila 10 godina, što je zapravo stimulativna mjera da se kupuju novija vozila.
i sad bi se tu moglo nabrajati u nedogled pogotov kod pravnih osoba.
I to bi sve imalo nekog smisla da za sve to što plaćamo nešto dobijemo.
Npr. Capone je ubirao svoj reket no dobijao si zaštitu, pa nije bilo tu sudova i odvjetnika, jednostavno si dobio kuglu i nije nikom padalo na pamet radit gluposti.
Ovo je ista stvar samo skuplja a dobiješ zaštitu samo na papiru, onak službeno, pravde za obične ljude nigdje.
Svi mi znamo da se kod nas živi službeno, po papirima i zakonima gdje je sve savršeno gotovo sve funkcionira bez problema kad gledaš te knjige i satnice i obračune i izvješća, zakoni su zapravo jako dobri.
No zapravo istina je da svi živimo paralelni život koji se odvija i nema veze zapravo sa tim papirima koji se vode, kako u poslovnom svijetu tako i u privatnom.
Svi tako rade i svi to znamo i svima to odgovara, jer matematika je vrlo egzaktna znanost. Ako je prihod mjesečno 7000 kn. rata za stan je 3500, režije su 1500 +/- .......?
U ovoj temi ako se čita otpočetka sam već napisao i predvidio da će biti godivo i 15 kn i da se ništa neće dogoditi, ljudima je dobro, jer da nije već bi bili na ulicama i prosvjedovali, tako da nema smisla ovdje nešto lagati kad je to istina, to nam je usađeno još od turaka, šuti ne talasaj, snađi se druže itd....
 
Gorivo I uz poskupljenje je bilo ispod 2 kn...prije poskupljenja 1 kn.
Dakle za 3K usd po novoj cijeni su mogli kupiti 10000litara goriva. Po staroj (koju su nakon nereda vratili) moze kupiti 20000 litara...
Hrvat koji zaradjuje 6K kn moze kupiti za ukupna godisnja primanja 6500 litara...kad gledas tako kome je teze napuni tank?
Kao recimo francuz koji ima 3x veca primanja i ima cijenu kao Hrvat te ukupnim godisnjim primanjima moze uzeti 19500 litara, a kad je cijena otisla za kunu vise od tog zemlja je gorila danima.
Niti u pola godine za skoro 1500 litara manje za iste novce...
Jedva cekam da opet ismijemo debile koji kazu da bi bilo ok ugasit aute na 15 min
jer nije gorivo skupo nego oni nemaju para huehuehuehue
 
Stari htjeli smo u eu... Sad smo u eu.
Btw albanija je imala visu cijenu od nas prije mjesec. Kolika su njihova primanja?
Osvrnuo sam se samo na to da tvrdis da kod nas raste vise nego drugdje sto nije istina.
Prije 2 god sam placao po austriji 1 eur tako da je to duplo poskupljenje sada.. Kod nas je tada bilo 9kn tako da jos nismo na duplo, al nadoc cemo.
Proslu god sam placao 1,15eur osim u italiji gdje je vec tada bilo 1,9... U hr je tada bilo oko 11.
👍
Evo,još dva tjedna ostaju cijene iste.
 
  • Love
Reactions: zrakoplovac
Ma to vas Plenky i kradeze dere, izgleda da su se preselili i u NL malo im sto su nakrali u 'rvackama. 2.50€ je normalna cijena iako je vlada smanjila neke poreze dok je kod Svaba(2km od mene) 1.84€ kod Belgijanaca(7km od mene)2.017€(E10 samo imaju nemaju E5) trenutna cijena.
100x sam vam rekao budite sretni da vam vlada odlucuje o cijeni goriva a ne Shell kao u NL
 
  • Like
Reactions: Dene
kolka je prosjecna placa u tim drzavama ili udio litre u mjesecnoj placi..... nije sve u cistim brojkama
Ako se nije nasto promijenilo u Njemackoj je duplo veca nego u Austiji i Italiji, a duplo manja nego u Svicarskoj.
Otprilike.
 
  • Like
Reactions: neven
👍
E,kad bi ljudi znali uzeti cijelu sliku a ne izvući samo ono što im paše.
Prosjecna stanarina u NL je veca nego prosjecna placa u HR. Ima ovdje vise love i bogatih to je istina al ima i u EU kradja i korupcije mozda manje nego u HR al su cifre vece :mrgreen: Nema ovdje Plenkya i adezea al imaju im braca iz Davosa i iz Bruxellesa svima im je isti gazda i isti cilj samo ste vi u prednosti jer ste na periferiji i jos uvijek ste nevazni zato uzivajte jos to vremena sto vam je preostalo :mrgreen:
Jutros seljaci blokirali distributivne centre od 4 najveca lanca prehrambenih ducana. Vlada i mediji na sve moguce nacine nastoje da posvadjaju seljake s ostalim pucanstvom 🖕
 
  • Like
Reactions: BreakM and Dene
A mogli su vrlo jeftino ispasti "face" da nisu tolike cicije🤣

Ps mediji su vrhunski kao i uvijek odradili kampanju straha koja je trajala cca 4 dana da bi se u zadnji tren herojski obratio her plenki sa dobrim vijestima🤣
Ak se dobro sjecam, kod zadnje (ili predzadnje) najave velikog poskupljenja je pojeftinilo oko pola kune :D
 
Prosjecna stanarina u NL je veca nego prosjecna placa u HR. Ima ovdje vise love i bogatih to je istina al ima i u EU kradja i korupcije mozda manje nego u HR al su cifre vece :mrgreen: Nema ovdje Plenkya i adezea al imaju im braca iz Davosa i iz Bruxellesa svima im je isti gazda i isti cilj samo ste vi u prednosti jer ste na periferiji i jos uvijek ste nevazni zato uzivajte jos to vremena sto vam je preostalo :mrgreen:
Jutros seljaci blokirali distributivne centre od 4 najveca lanca prehrambenih ducana. Vlada i mediji na sve moguce nacine nastoje da posvadjaju seljake s ostalim pucanstvom 🖕
Mislim da nitko normalan ne misli da u HR ima više para nego u NL ali izvući jedan podatak i na temelju toga doći do zaključka je u najmanju ruku glupo.
Kum mi je radio u Norveškoj,zemlji s najvećim plaćama u Europi pa je pobjegao glavom bez obzira. Već je par godina u Austriji i ne bi se vratio nikad u Norvešku. Ali isto tako ako uzmeš samo plaće u obzir Norveška je bolja.
 
_.jpeg
 
Kad smo kod curenja..... 19kn kubik vode u ZG, a valjda 2/3 curi doslovno u zemlju, 1/3 zavrsi na pipama :mrgreen:
I taj dio dobrim dijelom curi na pipama, samo bez brojila. Zagreb bi bio kao Venecija da toliko curi u zemlju. Kad pukne neka cijev poplavi cijeli kvart, a sad zamisli da svaka druga cijev curi na ulicu.
 
U BiH je litar benzina dosao na 3,70 (oko 15 kuna ako sam dobro preracunao) i cijene se dizu svakih par dana. A prosjecna plata je jedva 500 EUR…
Vladajuca stoka naravno ne poduzima nista, boli ih ona stvar, jos se hvale kako je porastao prihod od PDV-a…
U HR su vlasti barem privremeno zaledile akcizne namete…
Sada je na cestama vec primjetno i manje auta, ali i motora. Za oba dana proteklog vikenda sam od motorista sreo mozda 5 lokalaca, sve ostalo stranci…
Ali ovce i dalje sute, ima valjda jos vune za sisanje…
 
Last edited: