Gorivo

Da narodu ne paše već bi se pobunio... Se sjeća ne cace i psihološke granice od 8kn 🤣
 
  • Like
Reactions: JosipS
Da narodu ne paše već bi se pobunio... Se sjeća ne cace i psihološke granice od 8kn 🤣
Krleža nam je baladom zapisao naše prokletstvo jer uvijek se savinemo još više ,- kao; "šuti moglo je biti gore" ili "već ćemo nekako".

Khevenhiller, A.D. 1579.


Nigdar ni tak bilo

da ni nekak bilo,

pak ni vezda ne bu

da nam nekak ne bu


Kajti: kak bi bilo da ne bi nekak bilo,

ne bi bilo nikak, ni tak kak je bilo.


Ar je navek bilo da je nekak bilo,

kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo. ------
 
  • Like
Reactions: Spori, Paf and Dene
Boli me k ja ganjam na plin na privatnoj plinari 5kn.

Red rad i dosta plina.

Vise me jebe mitas sta je poskupio :/
 
Danas baš natankao auto. Još sam mislio da ga natankam za 100 ili 150,šteta kaj sam na kraju natankao samo za 100 da mi ostane nekaj love,da sam znao da bu poskupilo natankao bi i za 200
 
Cijene goriva kao u susjednim zemljama sa puno visim standardom
Uzas
Ne bi se složio. Situacija je još gora. Možda grafika pomogne da se vidi odnos cijena sa susjedstvom. Inače imate EU službenu stranicu za to.
gorivo.JPG
 

Attachments

  • latest_Oil_Prices_ES95.pdf
    386.3 KB · Views: 0
Last edited:
Jučer (ponedjeljak) sam kupio benzin u BiH, Platio sam po litri 2,29 KM, cca 9 KN. To je bilo na pumpi gdje je gorivo skuplje, na većini pumpi je litra benzina 2,17 KM.
 
Nemoj se onda ni približavati našim pumpama 😁
 
Jučer (ponedjeljak) sam kupio benzin u BiH, Platio sam po litri 2,29 KM, cca 9 KN. To je bilo na pumpi gdje je gorivo skuplje, na većini pumpi je litra benzina 2,17 KM.
Meni jedino slovenija pada na pamet, a i to mi je cca 80km od doma, pa neznam ako mi se uopce isplati. 😁
 
Možemo se svi skupa slikat, cijene će biti kakve će biti ili ćeš se vozit ili nećeš. Sjećam se kad goriva nije bilo, pa su bili bonovi za gorivo, tak da ovo je sve normalno, goriva ima, cijene rastu i to je tako. Omjer plaće i cijene goriva je sad bolji nego prije, tankao sam motor za cca 50 kuna, sad ga tankam za 150, ali plaća mi je 5 puta veća nego prije 25 godina. Opet kažem bolje da je 11 kn gorivo nego da bude ko u Engleskoj, pa ljudi satima čekaju u kilometarskim kolonama pred pumpama, ne pitaju za cijenu jer goriva nema.... Jbg to je demokracija i kapitalizam, ponuda - potražnja, slobodno tržište itd. E sad što je pola lidera ispalo iz pandorine kutije govori puno više od bilo kakvih teorija. Zato i velim opet se možemo slikat i to je sve.
 
prodali INA-u madjarima, ugasili rafinerije jer se vise isplati hrvatsku naftu preradjivati u madji, vizionari nas vode
 
Sada tankao dizlo 11,05 kn/lit....stvarno nisu normalni, a mi svi skupa još manje !
 
Ja san doskocia poskupljenju
Prije san liva Ecto 100 a sad livan Ecto EuroSuper 95
Ako jos poskupi prelazin na ININ Class 95😂😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: D-M-K
prodali INA-u madjarima, ugasili rafinerije jer se vise isplati hrvatsku naftu preradjivati u madji, vizionari nas vode
Što misliš da bi bila jeftinija da je Ina Hrvatska?
Nije problem u cjeni goriva, nego u državnim nametima. Da nema nameta bila bi 4-5 kuna.