Gps tracker

crkcrk

Member
Molim preporuku za GPS lokator (Tracker) za motor gledam ima milion opcija pa sam se pogubio. Ono što bih htio je da se može spojiti na akumulator motora, da ima u sebi neku beckup bateriju da u slučaju da ga se odspoji sa akumulatora može zabilježiti lokaciju a možda ne bi bilo loše da ima i relej za gašenje na daljinu. Na njuškalu ih ima puno ali su cijene za razliku od Aliexpresa dosta veće. Ako neko ima napravicu kakvu sam opisao i da je zadovoljan molio bih preporuku. Normalno svaki savjet je dobrodošao a može i link na nešto što smatrate da bi bilo ok. Unaprijed hvala
 
Molim preporuku za GPS lokator (Tracker) za motor gledam ima milion opcija pa sam se pogubio. Ono što bih htio je da se može spojiti na akumulator motora, da ima u sebi neku beckup bateriju da u slučaju da ga se odspoji sa akumulatora može zabilježiti lokaciju a možda ne bi bilo loše da ima i relej za gašenje na daljinu. Na njuškalu ih ima puno ali su cijene za razliku od Aliexpresa dosta veće. Ako neko ima napravicu kakvu sam opisao i da je zadovoljan molio bih preporuku. Normalno svaki savjet je dobrodošao a može i link na nešto što smatrate da bi bilo ok. Unaprijed hvala

Sinotrack!
 
Odličan uređaj.
Staviš ga u SMS mode rada i to ti je to.

App mode je kul za live tracking i history, ali s vremenom shvatiš da ti uopće ne treba i da želiš što veću autonomiju uređaja ako ti krepa akumulator.

Šalje trenutnu poziciju na poziv ili SMS.

Da košta i 1800 umjesto 100kn, opravdao bi cijenu koliko je dobar.
 
Odličan uređaj.
Staviš ga u SMS mode rada i to ti je to.

App mode je kul za live tracking i history, ali s vremenom shvatiš da ti uopće ne treba i da želiš što veću autonomiju uređaja ako ti krepa akumulator.

Šalje trenutnu poziciju na poziv ili SMS.

Da košta i 1800 umjesto 100kn, opravdao bi cijenu koliko je dobar.
Da li kupiti 2G ili 3G model ?
I nisam baš shvatio ovo da s vremenom shvatiš da ti uopće ne treba i da želiš veću autonomiju
 
Cijena je više nego prihvatljiva nadam se da montaža nije prekomplicirana vidim da ima samo tri žice.
 
Da li kupiti 2G ili 3G model ?
I nisam baš shvatio ovo da s vremenom shvatiš da ti uopće ne treba i da želiš veću autonomiju


Svejedno ti je. Ionako ćeš na kraju završiti na SMS modu.

Mislio sam na to da ćeš shvatiti kako ti ne treba aplikacijski mod jer znaš i sam kuda si se vozio i koliko na sat. Fora je prvih par dana, sve je to eye candy and all...

Ali kad bolje razmisliš, ono što želiš je da ti baterija duže traje kad motor nestane.
3G i app mod cuclaju bateriju više nego što tebi treba i to želiš. Oni su namijenjeni za konstantno napajanje i za prijevozničke tvrtke, rentacareve itd... Nude mogućnost spajanja na obd i upravljanje vozilom.

Ovako ga u sms modu cimneš na broj sim kartice koja je unutra i koja ti se nalazi na speed dialu ili pošalješ poruku. Nazad dobiješ lokaciju, a njegovainterna baterija drži 4x duže nego u drugom modu rada gdje je iscucla za svega par sati. Ne sjećam se sada da li 2 ili 4 sata u app modu, testiro sam pred 2 godine.

Ugl.. Uređaj prva liga, razvijen kako treba, zaštićen od vlage, sa snezorom pokreta, odličnom gsm i gps antenom. (y)
 
  • Like
Reactions: deny-zg
Naručiio sam 2G verziju nadam se da će biti ok. Vidim da ima 3 žice kolega kako si ovo spojio ide li to direktno na akumulator ili preko kakvog osigurača i kamo je najbolje spojiti ovu treću žicu?
 
Možeš direkt na akumulator.
Žutu i crvenu spojiš i time pretvoriš u jednu. 👍
Ali tako ne dobije info kad se motoru da kontakt. (ako ga zanima ta informacija)
 
Ali tako ne dobije info kad se motoru da kontakt. (ako ga zanima ta informacija)

Mene osobno ne zanima, jer teško da će ga itko na kontakt otpeljat. Zato ima motion senzor koji će odradit svoje kad se motor pomakne ili zatrese.

Najbitnije je uređaj dobro pozicionirat (sakrit).

Na mom motoru imaš igre s alatom da uopće dođeš do akumulatora, a kamoli još da skineš ili otpojiš uređaj.

Otežaj koliko možeš.
 
  • Like
Reactions: Shepa
Evo stigao uređaj može malo pomoći oko konfiguracije kartica je Bonbon i aktivirana je preko mobitela te je uključena Kiss opcija 300 MB. Ubacio sam karticu u uređaj i sad neznam što dalje
 
Nešto sam uspio od komandi poslati preko sms-a i dobiti potvrdan odgovor ali još uvijek preko Weba i aplikacje nemogu dobiti lokaciju uređaja jedino sms-om dobijem link koji mi pokaže gdje je uređaj na karti. Koje sve opcije preporučate da budu aktivne kako bi lakše iskonfigurirao uređaj?