GPS trackeri, koji??

DANE~VK

Active member
Isplati li se uzet one jeftine sa ebay-a?
preporuke savjeti.. Treba ga ubaciti na motor da se ne vidi, isto tako preporuke gdje staviti taj uređaj.
http://www.ebay.com/itm/New-Mini-Motorcycle-Bike-Vehicle-GPS-GSM-GPRS-Real-Time-Tracker-Monitor-Tracking-/201820096601?hash=item2efd6a4859:g:-CUAAOSwh6xTrjfj

s tim da bi nešto tipa što ima bateriju, da nije vezano uz akumulator
http://www.ebay.com/itm/Newest-Mini-Auto-Car-Kid-Spy-GPS-Tracking-Finder-Device-Motorcycle-Tracker-Track-/401236653113?hash=item5d6b917439:g:39sAAOSwMstYQjVV
http://www.ebay.com/itm/Mini-Vehicle-Car-Bike-Motorcycle-GPS-GSM-GPRS-Real-Time-Tracker-Locator-Tracking-/151656949958?hash=item234f7568c6:g:pFoAAOSw-vlVjpKi
 
Imam ovog kineza TK102B http://www.ebay.com/itm/TK102B-Mini-Realtime-GPS-GSM-GPRS-Tracker-Device-for-Vehicle-Pet-Kids-Elderly-UK-/201740244328?hash=item2ef8a7d568  , najprije mane, obzirom da je kopija fale joj na unutrašnjoj strani pokpšca magneti pa baterija gubi kontakt. To se lako riješi ometanjem plastike od telefonske kartice pa i nije nešto .
Ono pozitivno je da ima pravi GPS prijemnik, a ne onaj koji se locira pomoću gsm repetitora tkz. gps  A .  Uzmeš bon, napuniš ga, spojiš ga na eksternu usb bateriju i zaboravi na njega . Imaš na androidu par zgodnih aplikacija pa ga u svakom trenutku možeš kontaktirati i dati mu naredbe o načinu reagiranja u slučaju diranja (pomicanje, pračenje,...). Na svaku aktivnost te motor nazove, a na naredbe odgovara sms-om.
Imaš i složenijih modela, samo pazi obavezno  da se radi o pravom Gps prijemniku, Imaš po netu dosta recenzija.
p.s. nemoj tražiti kroz moto opremu, ovi trakeri se prodaju kroz sve kategorije jer su namjenjeni praćenju kod oboljelih od azalhajmera, djece, ljubimaca ..... (y)
 
Ra said:
Imam ovog kineza TK102B http://www.ebay.com/itm/TK102B-Mini-Realtime-GPS-GSM-GPRS-Tracker-Device-for-Vehicle-Pet-Kids-Elderly-UK-/201740244328?hash=item2ef8a7d568  , najprije mane, obzirom da je kopija fale joj na unutrašnjoj strani pokpšca magneti pa baterija gubi kontakt. To se lako riješi ometanjem plastike od telefonske kartice pa i nije nešto .
Ono pozitivno je da ima pravi GPS prijemnik, a ne onaj koji se locira pomoću gsm repetitora tkz. gps  A .  Uzmeš bon, napuniš ga, spojiš ga na eksternu usb bateriju i zaboravi na njega . Imaš na androidu par zgodnih aplikacija pa ga u svakom trenutku možeš kontaktirati i dati mu naredbe o načinu reagiranja u slučaju diranja (pomicanje, pračenje,...). Na svaku aktivnost te motor nazove, a na naredbe odgovara sms-om.
Imaš i složenijih modela, samo pazi obavezno  da se radi o pravom Gps prijemniku, Imaš po netu dosta recenzija.
p.s. nemoj tražiti kroz moto opremu, ovi trakeri se prodaju kroz sve kategorije jer su namjenjeni praćenju kod oboljelih od azalhajmera, djece, ljubimaca ..... (y)
a reci mi kako je označeno da je pravi  GPS prijemnik? razlika je zapravo u tome gps A?
 
ja sam imao par komada ali ni na jednom ako je bio napajan preko svoje baterije nije radio vise od par sati tako da oprez. E sada dal je baterije loša ili je veliki potrošać o tom potom. Također mi je bio problem i neki super posebni mini usb za napajanje.
 
ma baterija mi je zapravo najveći problem, neželim svakih mjesec dana mijenjati bateriju. i mora biti što manje da se ne ne može pronaći na motoru,jer ide na motore koji će biti u rent a bike
Recimo 2mjeseca da mi traje baterija to bi mi bilo ok
 
Ovaj TK 102B koristi nokia bateriju za starije modele, ima ih široko rasprosranjenih, ali uzmeš usb bateriju ili ga priključiš na bateriju od motora preko usb punjača.
 
m anemože mi ici nikako na bateriju od motora, baš mora zasebno raditi, kao onaj za životinje. Usb baterija također mi ne igra jer je prevelika, a i bojim se da neće trajati duže od 7 dana
 
markotornic said:
meni je bio problem upravo taj nestandardni USB na mojem primjerku  :misli:
Još nisam naišao na njega  :shock: ... ali družim se sa lemilom, .za slučaj da mi zatreba  joker  :azn:
 
DANE~VK said:
m anemože mi ici nikako na bateriju od motora, baš mora zasebno raditi, kao onaj za životinje. Usb baterija također mi ne igra jer je prevelika, a i bojim se da neće trajati duže od 7 dana

https://tractive.com/shop/en/pet-wearables/56-tractive-gps-xl-9120056450411.html


ja ovo koristim za cucka možda bi moglo i za bike  :mrgreen:
 
Ja nedavno stavio TK103 i super radi!
Spaja se na akumulator i ima svoju bateriju ukoliko se odpoji od akumulatora ili je motor ugašen.
Super radi. Spaja se na sve živo i neživo no ja sam vecinu odcvikao. Točnije, samo sam ostavio crvenu i crnu žicu, spojio na akumulator.
Antene sakrio kod štop lampe i to je to.
Radi savršeno.
Staviš bilo koju SIM karticu nazoveš taj broj, dva puta zavoni, prekinue. U par sekundi dolazi SMS sa linkom na google maps, brzinom kretanja vozila, datum i vrijeme.

Uzeo preko eBaya...nekih 200njak kn.
 
imam ta dva kineza tu na stolu.... dela to sve 5 kad se nastela...  sam kaj me najvise nasekiralo do drkanje sa bonovima i glupostima....
povezije se na OBDII pa ak auto dopusta, moze ti javljati kad su vrata otvorena, koja vrata, koja brzina i okretaju, svijetla upaljenja, daljinsko gasenje, bla bla bla bla...

ak netko hoce.... poklanjam iz za dobru rundu pijace.... mislim da sam komad platil 40 dolara il tak nekaj...

 
rednyaW said:
imam ta dva kineza tu na stolu.... dela to sve 5 kad se nastela...  sam kaj me najvise nasekiralo do drkanje sa bonovima i glupostima....


ak netko hoce.... poklanjam iz za dobru rundu pijace.... mislim da sam komad platil 40 dolara il tak nekaj...
ništa javi kad si u Splitu pa popijemo koju.
a imamo i nekih zajedničkih prijatelja  (y)
 
http://m.ebay.com/itm/Vehicle-GPS-Tracker-Car-Locator-Waterproof-5-Years-Standby-Time-Powerful-Magnet-/262731099513?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D8997788cd49d463aab22d1968fae8578%2526pid%253D100408%2526rk%253D18%2526rkt%253D25%2526sd%253D122197312137&_trksid=p2056116.c100408.m2460
Koja je razlika izmedju ovoga i onih sto ste vi savjetovali? Meni treba ovo long standby
 
DANE~VK said:
http://m.ebay.com/itm/Vehicle-GPS-Tracker-Car-Locator-Waterproof-5-Years-Standby-Time-Powerful-Magnet-/262731099513?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D8997788cd49d463aab22d1968fae8578%2526pid%253D100408%2526rk%253D18%2526rkt%253D25%2526sd%253D122197312137&_trksid=p2056116.c100408.m2460
Koja je razlika izmedju ovoga i onih sto ste vi savjetovali? Meni treba ovo long standby


Hmmm, čisto sumnjam da AA baterije mogu trajati 4-5 godina. Pa čak da je stalo ugašen...
 
DANE~VK said:
Koja je razlika izmedju ovoga i onih sto ste vi savjetovali? Meni treba ovo long standby
Long standby .... to ti nema veze sa gsm bonovima ;)  Uglavnom ne vidim neku posebnu prednost, mislim da ti je tk103 provjereno dobro rješenje ako se već ne želiš zezati sa tk 102b ...... provrti po netu.  (y)
 
Ra said:
Long standby .... to ti nema veze sa gsm bonovima ;)  Uglavnom ne vidim neku posebnu prednost, mislim da ti je tk103 provjereno dobro rješenje ako se već ne želiš zezati sa tk 102b ...... provrti po netu.  (y)
ma u biti mene brine sto ili moram ici na taj long standby jer planiram to sakriti na motoru da ga se nemože lako pronaći,da nemoram minjati ili puniti svakih 10 dana ili da mi bude spojen na akumulator ali da javlja čim se maknu kablovi da je motor ukraden.
koliko sam skužio na svakom se moram plaćati održavanje te sim kartice cca 120kn godišnje
e sad taj tk103 mi je idealan ajmo reći ako će biti spojen, samo što ga potencijalni lopov može lako pronaći i odmah će skinuti kablove, baciti ga i nastaviti dalje sa motorom. tako da tu nisam dobio baš nešto. Ovo sve radim zbog toga sto ce motori ici u rentu
 
http://www.ebay.com/itm/GPS-GSM-Vehicle-Tracker-LK209C-20000mAh-battery-Dropped-Alarm-Geo-fence-With-Box-/322151900916?hash=item4b01bfe6f4:g:CEIAAOSw3v5YsAFt
a imas i ove sa 10-20 tisuća mah, koji sigurno traju duže, samo što neznam kako bi ovo sakrio na motoru
 
DANE~VK said:
ma u biti mene brine sto ili moram ici na taj long standby jer planiram to sakriti na motoru da ga se nemože lako pronaći,da nemoram minjati ili puniti svakih 10 dana ili da mi bude spojen na akumulator ali da javlja čim se maknu kablovi da je motor ukraden.
koliko sam skužio na svakom se moram plaćati održavanje te sim kartice cca 120kn godišnje
e sad taj tk103 mi je idealan ajmo reći ako će biti spojen, samo što ga potencijalni lopov može lako pronaći i odmah će skinuti kablove, baciti ga i nastaviti dalje sa motorom. tako da tu nisam dobio baš nešto. Ovo sve radim zbog toga sto ce motori ici u rentu

Pa gdje god misliš staviti taj svoj staviš i TK103. Jer nijedan lopov nece prvo rastavljati motor. Ako ga dobro sakriješ nece ga nikada nac. Ako presječe žice koje idu do akumulatora, imaš još 48h da si ga nađeš jer toliko radi njegova "interna" baterija.

 
petarld said:
Pa gdje god misliš staviti taj svoj staviš i TK103. Jer nijedan lopov nece prvo rastavljati motor. Ako ga dobro sakriješ nece ga nikada nac. Ako presječe žice koje idu do akumulatora, imaš još 48h da si ga nađeš jer toliko radi njegova "interna" baterija.
Kako? Uhvati za zice i izvuce ga komplet gdje god se on nalazio.i baci i nastavi voznju. Ako on ima put do njega on ce ga izvadit. A kad nezna gdje se nalazi tesko ce ga pronaci, ovako ga ti kablovi.zice "izdaju"